Flex Skincare: koreański trend, aby uzyskać porcelanową cerę
Gładka i świetlista, jakby wykonana z porcelany. Tak wygląda skóra po zabiegu pielęgnacyjnym Flex Skincare. To jedna z wielu koreańskich metod pielęgnacji, które zalecają przejście na lżejsze i skuteczniejsze produkty.
W odróżnieniu od innych metod, ten wariant przełamuje sztywność niektórych przewodników po urodzie twarzy. Czasami stosowanie tradycyjnych sposobów powoduje komplikacje ze względu na użycie silnych komponentów, które nie tylko nie poprawiają wyglądu, ale mogą go wręcz uszkodzić.
Pielęgnacja skóry typu Flex jest zredukowana do podstaw. Ma na celu poprawę zdrowia cery oraz nadanie jej pięknego wyglądu.
Co to jest Flex Skincare?
Istotą flex skincare jest ograniczenie pielęgnacji twarzy wyłącznie do produktów potrzebnych dla każdego rodzaju skóry. Proponuje również stosowanie delikatnych substancji opracowanych na dzień lub na noc, na lato lub zimę, w zależności od pory aplikacji.
Nie wystarczą kosmetyki, które starają się opóźnić fizyczne oznaki starzenia, na czym skupia się wiele marek z branży kosmetycznej. Kiedy przeprowadzasz “elastyczną pielęgnację”, uwzględniając lub wykluczając to, czego wymaga skóra, przyczyniasz się do redukcji zmarszczek, zanikania przebarwień i zapobiegania wczesnemu pojawianiu się drobnych linii.
W ten sposób koreańska technika chroni i odżywia młodą skórę właściwą. Teoria jej zwolenników jest taka, że skóra nie zawsze wymaga tego samego. W jednym tygodniu może się łuszczyć, a w innym może wykazywać więcej niedoskonałości.
Styl życia ma wiele wspólnego z kondycją twarzy i znaczeniem flex skincare. Magazyn Farmacia Profesional zwraca uwagę (artykuł w języku hiszpańskim), że niezdrowe jedzenie, stres, palenie tytoniu, nadmiar alkoholu i kawa to wrogowie zmniejszający elastyczność, jędrność i gładkość. Stąd potrzeba różnych opcji pielęgnacji skóry.
Dowiedz się więcej tutaj: Najlepsze składniki do pielęgnacji skóry szyi
Jakie produkty obejmuje „flex skincare”?
Pielęgnacja skóry Flex przynosi korzyści nie tylko dla skóry dojrzałej. Młodzi ludzie wykorzystują elastyczność metody, zawczasu zwalczając oznaki starzenia, odżywiając twarz i wzmacniając barierę skórną.
Mimo zastosowania delikatnych mieszanek składniki wnikają bez problemu i nie powodują skutków ubocznych. Oto rodzaje produktów, które wykorzystuje elastyczna pielęgnacja twarzy.
Witamina C
Actas Dermosifilográficas stwierdza (artykuł w języku hiszpańskim), że miejscowe stosowanie witaminy C w stężeniu 5% przez 6 miesięcy znacznie poprawia kliniczny wygląd fotostarzenia, eliminując drobne zmarszczki.
Publikacja z Oregon State University wskazuje, że witamina C jest niezbędnym kofaktorem w reakcjach enzymatycznych. Na przykład bierze udział w biosyntezie kolagenu, karnityny i neuropeptydów. Jest także przeciwutleniaczem par excellence.
Badania w tej dziedzinie pokazują, że połączenie witaminy C z innymi rodzajami zabiegów na twarz, takimi jak częstotliwość radiowa, sprzyja wyglądowi i jakości skóry.
Niacynamid
Niacynamid to witamina B3, inaczej nikotynamid. Składnik ten blokuje stres oksydacyjny i działa remodelująco na twarz.
Minimalizuje przezskórną utratę wody, zwiększa produkcję lipidów i wygładza zmarszczki. Amerykańska Narodowa Biblioteka Medyczna donosi, że kremy z niacynamidem poprawiają wygląd skóry ze skłonnością do trądziku.
Inne jego funkcje obejmują:
- Zdolności przeciwzapalne
- Redukcję podrażnień
- Zdolności regulujące wydzielanie sebum
- Właściwości depigmentujące
Retinol
Produkty z retinolem ułatwiają usuwanie zaskórników i hamują powstawanie nowych. Informuje o tym artykuł (w języku hiszpańskim) w vademecum opublikowanym przez Access Medicina.
Dzięki swoim właściwościom ta forma witaminy A jest użytecznym lekarstwem na trądzik pospolity. Działa jeszcze lepiej, jeśli połączysz ją z nadtlenkiem benzoilu lub ogólnoustrojowymi antybiotykami.
Magazyn Postępy Dermatologii i Alergologii zauważa ponadto, że witamina A została zatwierdzona przez amerykańską Agencję ds. Żywności i Leków (FDA) jako środek przeciwzmarszczkowy, zdolny do przekształcania powierzchni skóry.
Ceramidy
Ceramidy to naturalne lipidy, odpowiedzialne za tworzenie bariery ochronnej i nawilżenie. Tłuszcze te regulują przepuszczalność skóry, wydalając płyny przez pot a także umożliwiając wchłanianie innych substancji, takich jak kremy.
Kwas hialuronowy (HA)
HA jest glikozoaminoglikanem obecnym we wszystkich tkankach organizmu, ale może być również infiltrowany lub stosowany miejscowo. Jego działanie ma na celu zachowanie struktury skóry, nawilżenie, naprawa komórek i wypełnienie zmarszczek.
Substancja ta jest dobrze akceptowana w zabiegach medycyny estetycznej ze względu na swoje efekty i półtrwały czas trwania.
Przeczytaj więcej tutaj: Slugging, trend w pielęgnacji skóry, o którym musisz wiedzieć
Oleje suche
Produkty do pielęgnacji elastycznej skóry zawierają ponadto pewne naturalne środki, takie jak suche oleje, zielona herbata lub proszek ryżowy, które są nieszkodliwymi składnikami odżywczymi. Zawarte w nich oleje roślinne, w połączeniu z substancją zmiękczającą i teksturyzującą, doskonale wpływają na cerę, zwłaszcza w okresach sezonowych zmian.
Znaczenie stosowania rutynowej pielęgnacji twarzy „flex skincare”.
Kiedy wiesz, które produkty najlepiej działają na Twoją skórę, a które należy usunąć z codziennej rutyny, osiągniesz optymalne efekty. Przekonasz się też, że Twoja cera doceni. Sekret tkwi w spersonalizowaniu rutyny.
Nawet jeśli używasz tylko kilku lekkich produktów, upewnij się, że Twój wybór został zatwierdzony przez dermatologa. Uzupełnij proces okresowym głębokim oczyszczaniem twarzy, obejmującym peeling.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Ácido retinoico: Dermatológicos. Vademecum académico de medicamentos. Access Medicina. https://accessmedicina.mhmedical.com/content.aspx?bookid=1552§ionid=90366851
- Andreata M, Silva R. Rejuvenecimiento facial: una eficacia de radiofrecuencia asociada a vitamina C. Revista Maiêutica. Vol. 1. Núm. 47. pp. 55-73. Brasil; 2017. https://www.mendeley.com/catalogue/4c23a877-bf75-3537-b8d6-e25666ff7a57/?utm_source=desktop&utm_medium=1.19.4&utm_campaign=open_catalog&userDocumentId=%7B86ab68a5-f05b-4365-b47c-37d1db5aaf55%7D
- Breve L, Espinoza DC, Macías Ortega M, Nira Jiménez A, Rubio F, Suazo S. Aplicación Clínica del Ácido Hialurónico. Revista de la Facultad de Ciencias Médicas. Vol. 1. pp. 1-9. Ecuador; 2015. https://www.mendeley.com/catalogue/8d606712-89ee-32e3-ba85-fd665a2271f9/?utm_source=desktop&utm_medium=1.19.4&utm_campaign=open_catalog&userDocumentId=%7Ba244c6f6-2536-4647-8aa7-f7e8d3506f13%7D
- Budzisz E, Zasada M. Retinoides: moléculas activas que influyen en la formación de la estructura de la piel en tratamientos cosméticos y dermatológicos. Postepy Dermatologii i Alergologii. Polonia. https://www.mendeley.com/catalogue/127345d6-7d35-34cc-b023-a19b3077f0fc/?utm_source=desktop&utm_medium=1.19.4&utm_campaign=open_catalog&userDocumentId=%7B5352d5b7-55dc-44ac-9633-a29965f1a052%7D
- Divins M. Cuidado Facial. Farmacia Profesional. Vol. 24. Núm. 6. pp. 43-46. España; 2010. https://www.mendeley.com/catalogue/8955cc33-c2a9-3d9d-bd3f-eed06107d515/?utm_source=desktop&utm_medium=1.19.4&utm_campaign=open_catalog&userDocumentId=%7B1b790ef2-0f92-4480-8bb0-4ab85378e3e8%7D
- Niacinamida. Medline Plus. Biblioteca Nacional de Medicina. Estados Unidos; 2022. https://medlineplus.gov/spanish/druginfo/natural/1534.html
- Valdés F. Vitamina C. Actas Dermosifilográficas. Vol. 97. Núm. 9. pp. 557-568. España; https://www.actasdermo.org/es-vitamina-c-articulo-13095269
- Vitamina C. Instituto Linus Pauling. Universidad Estatal de Oregón. Estados Unidos. https://lpi.oregonstate.edu/es/mic/vitaminas/vitamina-C