Feng Shui i aromaterapia dla zrównoważenia energii twojego domu

Czy wiesz, że aromaty są kluczowym elementem tworzenia dobrej energii w Twoim domu? Dowiedz się, jak korzystać z aromaterapii i feng shui na swoją korzyść.
Feng Shui i aromaterapia dla zrównoważenia energii twojego domu
Leonardo Biolatto

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Leonardo Biolatto.

Ostatnia aktualizacja: 29 maja, 2023

Feng shui i aromaterapia mogą się łączyć. Chińska sztuka aranżacji wykorzystuje olejki eteryczne pozyskiwane z roślin leczniczych ze względu na ich dobroczynny wpływ na zdrowie fizyczne lub emocje. Ponadto dosłowne tłumaczenie Feng Sui to „wiatr i woda”. Ta słynna sztuka tworzenia zrównoważonych i harmonijnych środowisk, została opracowana przez starożytnych Chińczyków w regionie Jangcy ponad 3000 lat temu.

Według książki o podstawach feng shui, jest to technika, która ma na celu zrównoważenie energii w domu poprzez wybór i lokalizację przedmiotów.

W tym sensie feng shui i aromaterapia są świetnymi sprzymierzeńcami, ponieważ lecznicze właściwości zapachów mogą wpływać na energię domu. Dzieje się tak, ponieważ przestrzeń składa się nie tylko z widocznych przedmiotów, takich jak meble, ale kluczowe znaczenie mają również światło, temperatura i zapachy.

Jak zapachy wpływają na wystrój domu i feng shui?

Zapachy mają zdolność łączenia się z najbardziej intymną częścią istoty człowieka. Ponadto zmysł węchu jest ściśle powiązany z pamięcią. Tak więc zapach może przywoływać wspomnienia z przeszłości i generować określone emocje. Aromaty wiążą się również bezpośrednio z nastrojem.

Wystrój domu, wybór przedmiotów i ich lokalizacja mają na celu uzyskanie komfortowych przestrzeni, które zapewniają spokój, harmonię i dobre samopoczucie. W tym sensie feng shui dąży do zrównoważenia elementów natury w domu.

Te elementy to woda, ziemia, ogień, drewno i metal. Aromaty należą do ognia i mają zdolność aktywowania energii chi w przestrzeniach.

Susanna Cots, jedna z najbardziej rozpoznawalnych projektantek wnętrz w Hiszpanii, stworzyła własną markę zapachów do domu.

„Zapach jest jednym z niewidocznych elementów projektów, nad którymi pracujemy, wraz ze światłem, dystrybucją i energią koloru białego, które pozwalają nam wzmacniać nastrój i promować dobre samopoczucie w domu”. – Susanna Cots

Difusores de aromaterapia en el feng shui.
Dyfuzory zapachowe można włączyć do projektu aby poprawić samopoczucie w pomieszczeniach.

Wskazówki dotyczące używania zapachów w domu

W feng shui proste zmiany mogą generować wielkie przekształcenia w sposobie postrzegania miejsca. Tak właśnie dzieje się z aromatami. Choć mogą wydawać się niewidoczne i niedostrzegalne, mają ogromny wpływ na doznania, jakich doświadczasz.

Jedną z podstawowych wskazówek dotyczących stosowania perfum w domu jest to, aby były one wyczuwalne, ale nie narzucające się. Oznacza to, że nie powinny konkurować z innymi elementami przestrzeni. Najlepiej, jeśli są to zapachy świeże i subtelne.

Z drugiej strony trzeba zrozumieć, że każdy kąt, pokój czy salon w domu jest przeznaczony do określonych rodzajów aktywności. Dlatego w każdym miejscu wymagane są różne rodzaje zapachów.

Nie wystarczy mieć ogólny zapach dla całego domu. Tak jak w feng shui istnieją pewne rodzaje zasad, które należy zastosować do przepływu energii, tak aromatoterapia dla każdego pomieszczenia wybierze zapach, który wzmocni pozytywne doznania.

Z drugiej strony, jedną z podstawowych zasad feng shui jest to, że wszystko żyje i jest ze sobą powiązane. Oznacza to, że przedmioty w domu mogą wpływać na nasz charakter i uczucia.

Konieczne jest, aby wszystko płynęło, podobnie jak niepowstrzymany ruch życia.

Z tych powodów rośliny to przedmioty dekoracyjne, za pomocą których zwykle pobudza się przepływ chi w domach. Pod tym względem doskonałym wyborem mogą być te, które wytwarzają przyjemne aromaty, jak róże, lawenda czy jaśmin.

Jaki aromat wybrać do każdej przestrzeni, aby feng shui i aromaterapia dały najlepszy efekt?

Kiedy zdecydujesz, że chcesz zastosować aromaterapię w swoim domu, najbardziej skomplikowaną rzeczą jest podjęcie decyzji, jakie zapachy wprowadzisz do każdej przestrzeni. Z jednej strony trzeba wziąć pod uwagę, że przyjemny zapach wywołuje pozytywne doznania. Jednak należy również wziąć pod uwagę jego właściwości i wpływ na nastroje.

Pokoje dzienne i jadalnie

Salon to jedno z najważniejszych miejsc przepływu energii. To miejsce odwiedzane przez wiele osób, gdzie przyjmuje się gości.

To samo dotyczy jadalni. Z tego powodu jest to obszar o dużej aktywności i potrzebuje stymulujących zapachów.

Zaleca się również, aby były to aromaty, które nie kolidują z jedzeniem – to znaczy, aby nadmiernie nie pobudzały naszego zmysłu węchu ani nie powodowały nudności. Aromaty z akcentami cytrusowymi, takimi jak pomarańcza lub cytryna, sosna lub imbir, działają bardzo dobrze.

Feng shui i aromaterapia w sypialni

Sypialnie to miejsca intymności i wypoczynku. Z tego powodu konieczne jest, aby aromaty łączyły się z przyjemnymi doznaniami dla tych, którzy tam śpią.

Najlepiej wybierać zapachy, które promują sen, relaks i odpoczynek. Lawenda, rumianek, jaśmin, róże i zielona herbata to doskonały wybór.

Feng shui i aromaterapia:
Lawenda ma właściwości relaksujące, dlatego jest optymalna do sypialni.

Zapachy do przedpokoju

Przedpokój to część domu, w której witamy gości. W feng shui ma szczególne znaczenie.

Dlatego dobrze jest używać delikatnych zapachów, które będą przyjemne dla większości ludzi. Cynamon, goździki, mandarynka lub bergamotka to świetne opcje.

Feng shui i aromaterapia w łazience

Świeże zapachy, takie jak eukaliptus, drzewo herbaciane lub mięta pieprzowa, to dobry wybór do łazienki. Ponadto te zapachy wspomagają dobre oddychanie i mogą być używane pod prysznicem.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz także przeczytać: 5 pomysłów na bardziej przyjazną i relaksującą sypialnię

Zdecyduj się na zdrowe produkty, łącząc feng shui i aromaterapię

Feng shui i aromaterapia łączą nie tylko cele estetyczne. Mają wywierać wpływ na zdrowie i emocje. Z tego powodu ważne jest, aby wybierając esencje, szukać zdrowych produktów.

To wyjaśnienie jest konieczne, ponieważ wiele świec lub aromatów zawiera składniki szkodliwe dla ludzi. W związku z tym ważne jest, aby kupować naturalne olejki, sojowe świece zapachowe lub potpourri z płatków kwiatów.

To może Cię zainteresować ...
Naturalne produkty, które pomogą Ci się zrelaksować
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Naturalne produkty, które pomogą Ci się zrelaksować

Istnieją różne naturalne produkty, które pomogą Ci się zrelaksować w chwilach napięcia, niepokoju i bezsenności. Dowiedz się więcej.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.