Efekt płynnych włosów - w jaki sposób uzyskać?

Efekt płynnych włosów - w jaki sposób uzyskać?

Ostatnia aktualizacja: 11 marca, 2024

Efekt płynnych włosów pozwala na ich maksymalne wygładzenie. Ten trend stylizacyjny jest częstym wyborem kobiet, które odnajdują elegancję w swojej prostocie.

Nie chodzi o koki ani zdefiniowane fale, ale raczej o lekkość prostych włosów, które lśnią i wyglądają na miękkie, gładkie i płynne. Zaletą jest fakt, że efekt płynnych włosów idzie w parze z dowolnym wybranym strojem. Krótkie lub długie sukienki, dżinsy, suknie wieczorowe lub sportowy wygląd będą pasować do ultra prostego wyglądu.

Nie trzeba mieć cienkich włosów, aby uzyskać efekt. W tym artykule powiemy Ci wszystko, co warto wiedzieć na ten temat.

Efekt płynnych włosów – na czym polega

Efekt płynnych włosów sprawia, że są one proste, niezależnie od tego, czy naturalny kształt jest kędzierzawy. Urzekającą cechą tej techniki jest jedwabisty, lśniący wygląd w ruchu. Na korzyść stylu działa to, że podkreśla twarz.

Ważne jest, aby twoje włosy były zdrowe. W przeciwnym razie efekt płynnych włosów nie zadziałą z powodu braku lekkości, która charakteryzuje styl.

Efekt jest lepszy, jeśli wcześniej wykonałeś zabieg nawilżający. Istnieją metody naturalnego prostowania włosów, ale mogą one również opierać się na środkach chemicznych.

Celem jest odżywienie włókna włosa tak, aby płynne wykończenie było nienaganne. Należy jednak pamiętać o kilku rzeczach, aby zabieg prostowania nie zniszczył włosów.

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) ostrzega, że środki zmiękczające włosy zazwyczaj zawierają formaldehyd. Substancja ta wymaga ciepła żelaza, aby przeniknąć do włosów. Składnik jest uwalniany do powietrza w postaci gazu i przy braku wentylacji istnieje ryzyko wdychania go, co nie jest zdrowe.

Aby przeprowadzić proces, zgodnie z zaleceniami FDA, najlepiej skorzystać z pomocy stylisty. Sprawdź skład materiału, który ma być użyty i dowiedz się, czy nie powoduje niepożądanych reakcji.

Kobieta u fryzjera. Suszarka i prostownica
Używanie przyrządów rozgrzewających włosy wymaga ostrożności i uwagi. Najlepiej skonsultuj się ze stylistą.

Jak uzyskać efekt płynnych włosów – wskazówki

Gdy włosy zostaną poddane zabiegowi prostowania, aby uzyskać efekt płynnych włosów, zastosuj poniższe wskazówki w praktyce.

1. Użyj lakieru do włosów

Możesz znaleźć lakiery do włosów, które prostują włosy i są one łatwiejsze do układania. Tego typu rozwiązania eliminują puszenie się i nadają bazę pod suszenie lub prostowanie, aby uzyskać maksymalny poziom miękkości. Natychmiastowe formuły wygładzające nawilżają i przygotowują włosy na ciepło.

2. Wysuszyć suszarką do włosów

Zabiegi prostowania są tak wydajne, że w zależności od tego, jak kręcone są twoje włosy, może nie być konieczne narażanie ich na działanie ciepła, aby je wyprostować. Jeśli jednak chcesz uzyskać płynne włosy, musisz użyć narzędzi termicznych.

Użycie prostownicy, suszarki lub szczotki prostującej pozwala na ułożenie włosów. Aby uniknąć ich uszkodzenia, należy je wcześniej spryskać środkiem chroniącym przed wysoką temperaturą. W tym samym celu używaj prostownicy tylko wtedy, gdy włosy są całkowicie suche. Jeśli zrobisz to, gdy będą jeszcze mokre, zaszkodzisz włosom.

3. Odżywianie i nawilżanie

Dobrze odżywione i nawilżone włosy są łatwe w stylizacji i pielęgnacji. To korzystnie wpływa na płynny wygląd. Włącz do pielęgnacji produkty, które zapobiegają puszeniu się włosów i przyczyniają się do ich zdrowia.

Magazyn Topics for Education wyjaśnia, że przestrzeganie zbilansowanej diety jest podstawą posiadania zdrowych włosów. Dodaje też, że w tym celu w diecie niezbędne są pierwiastki śladowe, minerały i witaminy.

Wśród składników odżywczych, których włosy szczególnie potrzebują, artykuł w Professional Pharmacy wymienia:

  • Cynk
  • Żelazo
  • Magnez
  • Kwas foliowy
  • Witamina B6
  • Witamina b12
  • Aminokwasy siarkowe

Ponadto serum i olejki nawilżające są korzystne dla płynnych włosów, ponieważ odżywiają i zapewniają połysk i finezję, które stanowią podstawę techniki, jaką jest efekt płynnych włosów.

4. Stwórz efekt lustra, rozdzielając włosy na środku

Uderzającą cechą ultraprostych włosów jest to, że tył włosów opada z imponującą elastycznością, a stylizacja z przodu stanowi uzupełnienie makijażu.

Aby było tak zawsze, stwórz fryzurę z przedziałkiem na środku, aby uzyskać efekt lustra. Pasma, które pozostają w przedniej części włosów, należy nosić za uszami.

Ten trend pozwala na niewielkie odstępstwa od reguły, takie jak na wpół podkręcone końce.

5. Wybierz odpowiednie produkty do pielęgnacji włosów

Nie czekaj na jakieś szczególne wydarzenie, aby sprawić sobie taką fryzurę. Jeśli zadbasz o włosy zawczasu, efekty będą fenomenalne. Bardzo ważne jest, aby odpowiednio dobrać szampon i odżywkę.

Stosowane w nich formuły mają właściwości nawilżające i multi-wygładzające. Z kolei spraye i chusteczki zapobiegające puszeniu się włosów należą do alternatyw, które eliminują elektryzowanie się włosów.

Kobieta myje włosy
Aby z łatwością uzyskać efekt płynnych włosów, codziennie należy stosować szampon nawilżający.

6. Stosuj dobrą technikę suszenia

Nie wystarczy po prostu przesunąć końcówki suszarki po włosach.

Sekret polega na tym, aby używać jak najwęższej dostępnej końcówki, kierując ją w dół. W ten sposób zapobiegniesz niszczącemu wpływowi wysokiej temperatury.

Jak utrzymać efekt płynnych włosów?

Włosy wystawione na działanie ciepła prostownicy i suszarki, a także profesjonalnych substancji prostujących wymagają szczególnej uwagi, aby mogły się zregenerować. Mycie włosów jest niezbędne, podobnie jak odstępy między zabiegami oczyszczania zgodnie z wymaganiami, które odpowiadają rodzajowi włosów, jakie posiadasz.

Fundación Piel Sana, zaleca spożywanie kompleksów witaminowych, bogatych w specyficzne składniki, a także unikanie produktów, które mają negatywny wpływ na włókna włosowate.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.