Dieta zielonego jabłka - dobry sposób na detoksykację
Dieta zielonego jabłka to jeden z wielu sposobów na poddanie organizmu detoksykacji. Choć nie jest to sposób żywienia, który mógłby być stosowany przez długi czas, to stanowi doskonałą pomoc w szybkim oczyszczaniu organizmu z nagromadzonych w nim toksyn. Dieta zielonego jabłka sprawi też, że poczujesz się lekko.
Komponuje się różne kombinacje z produktów lekkostrawnych. Dieta zielonego jabłka oczywiście nie mogłaby się tak nazywać, gdyby nie obecność głównego bohatera, którym jest… zielone jabłko. Różne kompozycje doskonale wpływają na zapobieganie występowaniu zaparć, obniżają poziom cholesterolu oraz redukują nadwagę.
Jednakże dieta zielonego jabłka nie powinna gościć w naszym jadłospisie dłużej niż trzy do pięciu dni. To czas, w którym fakt, że do organizmu nie są dostarczane niezwykle istotne składniki odżywcze nie ma większego znaczenia.
Po upływie tych kilku dni osoba, która poddała się diecie powinna wrócić do spożywania pełnowartościowych produktów, które pozwolą jej prowadzić zdrowy tryb życia.
Dieta zielonego jabłka – na czym polega?
Dieta zielonego jabłka polega na tym, że organizm korzystając wyłącznie z tego, co dostarcza spożycie jabłka, może oczyścić się z nagromadzonych w nim toksyn w bardzo krótkim czasie. Plan posiłków sugeruje stosowanie składników “detox” w połączeniu z porcją zielonego jabłka do każdego posiłku.
Jak w przypadku każdej diety detoksykującej konieczne jest pomijanie pewnych produktów, które zakłócają proces oczyszczania. Z tego względu w czasie gdy dieta zielonego jabłka zostaje wprowadzona do naszego jadłospisu obowiązuje całkowity zakaz spożywania wyrobów mlecznych, tłuszczy nasyconych, mąki oczyszczanej oraz cukru.
Z drugiej strony na naszym stole nie powinno w tym czasie zabraknąć świeżych warzyw, chudego mięsa i płatków pełnoziarnistych. Chociaż istnieją odmiany diety o niższym bilansie kalorycznym, omawiana przez nas wersja pozwala przeprowadzić oczyszczanie w bezpieczny sposób.
Zawsze należy pamiętać o piciu odpowiedniej ilości wody. Łącząc ją ze zdrowymi owocami możemy się spodziewać interesujących efektów, zwłaszcza jeśli chodzi o narządy, które poddane były obciążeniu przez tłuszcze i zalegające toksyny.
Dieta zielonego jabłka – korzyści
Jabłko naturalnie stanowi źródło wielu witamin, minerałów, błonnika dietetycznego, a także wielu innych składników odżywczych. Z tego względu umiejętne wprowadzenie do jadłospisu zielonego jabłka pozwala w pełni kontrolować wskaźnik masy ciała, a także odpowiednio zadbać o nasze zdrowie.
Choć dieta zielonego jabłka trwa nie dłużej niż pięć dni, korzyści dla organizmu są fascynujące. Wspomaga ona procesy trawienne, a także usprawnia działanie wątroby. Jednocześnie stanowi doskonały sposób na zredukowanie obwodu pasa o kilka centymetrów, za które odpowiada opuchlizna. Podsumowując, korzyści można wymienić w kilku punktach:
- Eliminacja toksyn i zalegającej tkanki tłuszczowej.
- Redukcja zaparć i przyspieszenie trawienia.
- Obniżenie poziomu cholesterolu i trójglicerydów.
- Wspomaganie układu immunologicznego.
- Nawodnienie komórek i tkanek.
- Lepsze funkcjonowanie nerek i wątroby.
Dieta zielonego jabłka – wady
Aby zrealizować dietę zielonego jabłka należy upewnić się, że pozwala nam na to obecny stan zdrowia. Nie powinna być ona stosowana przez osoby cierpiące na nadciśnienie tętnicze krwi, cukrzycę czy choroby tarczycy.
Jeśli nawet dojdzie do delikatnych nieprawidłowości lub zaburzeń w funkcjonowaniu organizmu, koniecznie należy przerwać stosowani diety. Tak więc przed zastosowaniem diety warto poznać jej wady.
- Nie dostarcza wszystkich niezbędnych do prawidłowego działania organizmu składników odżywczych, co powoduje, że można ją stosować tylko do pięciu dni.
- Choć w trakcie diety traci się na wadze, bardzo łatwo jest wrócić do wcześniejszych kształtów kiedy tylko zacznie się znów normalnie jeść.
- Nie wszyscy tracą na wadze, niektórzy po prostu oczyszczają się z nagromadzonych toksyn.
- W trakcie diety może narastać uczucie niepokoju.
- Dieta może wywołać biegunkę.
Dieta zielonego jabłka
W trakcie stosowania diety zielonego jabłka należy jeść tylko trzy posiłki główne. Jeśli głód wystąpi między posiłkami, należy zjeść zielone jabłko. Menu powinno się zmieniać, ale zawsze obejmować wyłącznie produkty niskokaloryczne. Ważne jest jednak, by nie ograniczać się wyłącznie do jedzenia jabłek, co mogłoby się okazać niebezpieczne.
Pomysły na śniadanie
- Zielone jabłko, kanapka chleba pełnoziarnistego z szynką z indyka i filiżanką herbaty.
- Jajko na twardo, dwa ciastka pełnoziarniste i zielone jabłko.
- Omlet z dwóch jaj bez soli z odrobiną pieprzu, zielone jabłko, filiżanka kawy z mlekiem odtłuszczonym.
- Zielone jabłko posmarowane masłem orzechowym, szklanka owsianki przygotowanej na mleku.
- Chleb pełnoziarnisty z plasterkiem awokado, zielone jabłko i ziołowa herbata.
Pomysły na obiad
- Surówka; grillowana cielęcina lub kurczak, zielone jabłko.
- Gotowane warzywa; tuńczyk i jabłko.
- Sałatka warzywna doprawiona octem, cytryną i solą; pieczona biała ryba, zielone jabłko.
- Filet z piersi kurczaka; brokuł na parze, ryż pełnoziarnisty i jabłko.
- Warzywa podsmażane na oliwie z oliwek; pieczona pierś drobiowa i zielone jabłko.
Pomysły na kolację
- Sałatka z zielonych warzyw, łosoś, zielone jabłko.
- Surówka z marchwi i selera, sok z jabłka.
- Ryż z mlekiem odtłuszczonym, zielone jabłko.
- Bulion warzywny i zielone jabłko.
- Sałatka warzywna z jabłkiem pokrojonym w kostkę.
Koniecznie wypróbuj dietę detoksykującą z zielonym jabłkiem. Zwłaszcza jeśli czujesz, że Twój organizm nie radzi sobie z nadmiarem nagromadzonych toksyn. Weź pod uwagę powyższe wskazówki i ciesz się zdrowiem!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- British Dietetic Association. (Mayo 2022). Detox diets. https://www.bda.uk.com/resource/detox-diets.html
- Medline Plus. (29 de abril de 2022). Dieta para pérdida rápida de peso. https://medlineplus.gov/spanish/ency/patientinstructions/000885.htm
- Oyenihi, A. B., Belay, Z. A., Mditshwa, A., & Caleb, O. J. (2022). «An apple a day keeps the doctor away»: the potentials of apple bioactive constituents for chronic disease prevention. Wiley Journal of Food Science, 87(6), 2291-2309. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC9321083/
- Sears, M. E., & Genuis, S. J. (2012). Environmental Determinants of Chronic Disease and Medical Approaches: recognition, avoidance, supportive therapy and detoxification. Journal of Environmental and Public Health, 2012, 1-15. https://www.hindawi.com/journals/jeph/2012/356798/