Czy wiesz, że można w naturalny sposób wysmuklić twarz?

Podobnie jak w przypadku reszty ciała, chcąc wysmuklić twarz, musimy nie tylko zadbać o dietę, ale również wykonywać określony program ćwiczeń dla danej okolicy. Dowiedz się w tym artykule, co musisz zrobić.
Czy wiesz, że można w naturalny sposób wysmuklić twarz?
Elisa Morales Lupayante

Przejrzane i zatwierdzone przez: pedagog wychowania fizycznego i dietetyk Elisa Morales Lupayante.

Napisany przez Yamila Papa Pintor

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Okrągła twarz nie zawsze jest tak atrakcyjna i urocza, na jaką wygląda, zwłaszcza jeśli udało nam się już poćwiczyć i schudnąć w innych częściach ciała. Ćwiczenia i dobre odżywianie to dwa najważniejsze elementy, które musimy wziąć pod uwagę, aby wysmuklić twarz.

Chcesz wiedzieć, jak to osiągnąć?

W tym artykule odpowiemy na to pytanie.

Wskazówki, jak naturalnie wysmuklić twarz

Niektóre z opcji odchudzania to pójście na siłownię, jazda na rowerze lub wykonywanie ćwiczeń, takich jak spinning. Jednak jeśli chodzi o twarz, wydaje się, że nie ma określonej rutyny , która przybliża nas do wyników, których pragniemy.

Jeśli więc chcesz wysmuklić twarz, zwróć uwagę na następujące wskazówki:

1. Spożywaj mniej niezdrowych kalorii

Aby mieć szczuplejszą twarz, musisz pozbyć się wszystkich tłustych, słodkich lub smażonych potraw, które wszyscy tak bardzo kochamy, ale które nie są zbyt korzystne dla naszego zdrowia.

Sekret polega na tym, aby spożywać mniej kalorii niż spalasz podczas codziennych ćwiczeń. Zamiast fast foodów lub niezdrowych przekąsek zalecamy dietę bogatą w błonnik. W ten sposób będziesz mogła lepiej metabolizować kalorie i eliminować tłuszcz nagromadzony w brodzie czy na policzkach.

Wiemy, że spodoba ci się ten artykuł: Imbir i cytryna, idealne połączenie do utraty wagi

2. Schudnij, aby wysmuklić twarz

Schudnij, aby wysmuklić twarz
Kiedy tracisz na wadze w innych obszarach ciała, zaczniesz zauważać zmiany również na swojej twarzy.

Musimy pamiętać, że kształt twarzy jest również uwarunkowany budową kości każdej osoby, genetyką, rasą i innymi czynnikami. W każdym razie, gdy schudniesz w innych obszarach ciała, zauważysz również zmiany na twarzy. Twoje kości policzkowe nabiorą kształtu, a podbródek prawdopodobnie przestanie pokazywać tę brzydką, obwisłą skórę, którą często nazywamy „podwójnym podbródkiem”.

Dlatego zapisanie się na siłownię lub rozpoczęcie ćwiczeń w domu to doskonały pomysł. Będziesz mogła nie tylko popracować nad swoją twarzą, ale także nad brzuchem, nogami czy ramionami. Ogólnie rzecz biorąc, będziesz wyglądać znacznie lepiej!

3. Pij dużo wody

Nawilżenie to najlepszy sposób na wyeliminowanie toksyn i nadmiaru płynów nagromadzonych w twarzy. Jeśli do tego zdrowego nawyku dodasz ograniczenie spożycia soli lub pokarmów zawierających sód, Twój organizm będzie mógł łatwiej pozbyć się wszystkich niepotrzebnych odpadów.

Ponadto, zawsze zaleca się picie dużej ilości wody, aby mieć zdrowszą, młodszą i piękniejszą skórę. Dzięki temu Twoja twarz będzie nie tylko szczuplejsza, ale i piękniejsza. Możesz też spróbować naturalnych soków i herbat ziołowych, zwłaszcza moczopędnych, takich jak mniszek lekarski czy skrzyp polny.

4. Ćwicz, aby wysmuklić twarz

Aktywność fizyczna jest niezbędna do utraty wagi i zachowania sprawności.

Być może twarz nie jest pierwszą rzeczą, która chudnie podczas ćwiczeń, ponieważ kalorie i tłuszcz są najpierw spalane w innych obszarach. Jednak nie martw się, ponieważ w pewnym momencie rozpocznie się również redukcja podwójnego podbródka lub policzków.

Oprócz ćwiczeń na siłowni zalecamy jak największą aktywność, nawet jeśli wykonujesz siedzący tryb pracy. Możesz to osiągnąć, jeżdżąc rowerem do biura, chodząc po schodach zamiast jeździć windą, robiąc zakupy pieszo zamiast samochodem i wstając z biurka co godzinę, oprócz innych codziennych czynności.

Ponadto spacery, jazda na rowerze lub jogging w parku to doskonałe, proste i łagodne ćwiczenia na początek. Następnie możesz wprowadzić trudniejsze zajęcia lub zwiększyć ilość dni aktywności w ciągu tygodnia.

5. Ukryj swoją okrągłą twarz (czekając na wyniki)

Dopóki zmiany w Twojej diecie i codziennych zajęciach nie zaczną dawać efektów, możesz zastosować pewne sztuczki makijażu i fryzury, aby Twoja twarz wyglądała na smuklejszą.

Na przykład nie obciążaj policzków różem i nie rób fryzury zbyt „przyklejonej” do twarzy.

6. Korzystaj z masaży, aby wysmuklić twarz

Wyszczuplaj swoją twarz
Masaże mogą działać kojąco oraz wygładzać i tonizować twarz.

Kto powiedział, że twarz nie zasługuje na dobry masaż od czasu do czasu? Masaże mogą być bardzo kojące i sprawić, że poczujesz się znacznie lepiej.

Zacznij od delikatnego szczypania wzdłuż linii szczęki od podbródka do płatków uszu. Następnie wykonuj okrężne ruchy wzdłuż policzków. Pozostaw usta uchylone, a szczęka luźna, aby ćwiczyć wszystkie mięśnie twarzy.

Inną opcją jest masowanie okolicy podbródka, gdzie zwykle gromadzi się tłuszcz i fałdy skóry. Nałóż odrobinę olejku migdałowego na palce, aby uniknąć podrażnienia skóry właściwej.

Ćwiczenia wyszczuplające twarz

Ćwiczenie mięśni twarzy nie wymaga dużego wysiłku i jest niezwykle zabawną czynnością.

Możesz ćwiczyć o każdej porze dnia i skorzystać z okazji, by pośmiać się przez chwilę przed lustrem. Dzięki temu odłożysz na bok stres, zmartwienia i problemy! A tymczasem będziesz również wykonywać ćwiczenia, aby wysmuklić twarz!

Oto kilka najlepszych opcji:

 • Otwórz usta jak najszerzej, a następnie zamknij. Powtórz to 10 razy.
 • Otwórz szeroko usta i zamknij oczy. Kiedy zamkniesz usta, otwórz oczy. Wykonaj to ćwiczenie koordynacyjne co najmniej 10 razy.
 • Przesuwaj zamknięte usta na boki twarzy tyle razy, ile możesz.
 • Napełnij usta powietrzem, aby napełnić policzki, przytrzymaj przez kilka sekund, a następnie wypuść. Powtórz to 10 razy.
 • Udawaj, że całujesz, a potem uśmiechaj się bez rozchylania ust (tylko policzki powinny się poruszać). Zrób to co najmniej 15 razy.
 • Wystaw język i poruszaj nim przez 1 minutę.
 • Zmarszcz twarz, jakbyś poczuła coś nieprzyjemnego lub miała kichnąć.
 • Odchyl głowę do tyłu i przytrzymaj przez 10 sekund, a następnie wróć do pozycji wyjściowej. Powtórz to 10 razy.

Jak być może zauważyłaś, wysmuklenie twarzy jest całkowicie wykonalne za pomocą kilku prostych zmian w naszych nawykach. Na koniec pamiętaj, że każda zmiana w naszej diecie musi zostać zatwierdzona przez dietetyka, który powinien wskazać możliwe niezgodności lub obszary niedoborów.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Choi UK, Lee OH, Yim JH, Cho CW, Rhee YK, Lim SI, Kim YC. Hypolipidemic and antioxidant effects of dandelion (Taraxacum officinale) root and leaf on cholesterol-fed rabbits. Int J Mol Sci. 2010; 11(1): 67-78. doi: 10.3390/ijms11010067.
 • Hernández S, Zacconi F. Aceite de almendras dulces: extracción, caracterización y aplicación. Quím. Nova. 2009; 32 (5): https://doi.org/10.1590/S0100-40422009000500044.
 • Molina Zúñiga R. El ejercicio y la salud, “la caminata”: beneficios y recomendaciones. Rev. costarric. salud pública. 1998; 7(12): 65-72.
 • Pastor-Zarandona O, Viveros-Paredes J. Ingesta de comida rápida y su influencia en la producción de N-aciletanolaminas involucradas en el ciclo hambre-saciedad. Rev. Mex. de trastor. aliment. 2017;  8(2): 171-184.
 • Urdampilleta A, Martínez-Sanz J, Julia-Sanchez S, Álvarez-Herms J. Protocolo de hidratación antes, durante y después de la actividad físico-deportiva. European Journal of Human Movement. 2013; 31: 57-76.
 • Yoon JG, Kim SH, Rhyu HS. Effects of 16-week spinning and bicycle exercise on body composition, physical fitness and blood variables of middle school students. J Exerc Rehabil. 2017; 13(4): 400-404. doi: 10.12965/jer.1735052.526.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.