Ciepła woda z miodem: dlaczego warto ją pić

Czy wiesz, że rozpoczęcie dnia szklanką ciepłej wody z miodem pobudzi Twój metabolizm i pomoże stracić wagę?

Ciepła woda z miodem pita każdego dnia może bardzo dobrze wpłynąć na nasze zdrowie. To jeden z tych naturalnych środków, który od lat cieszy się niesłabnącą efektywnością.

Kiedy wstajemy z łóżka, to często na nic nie mamy czasu i wszystko robimy w pośpiechu. Dobieramy cokolwiek do filiżanki kawy i pędzimy do pracy, nie przygotowując ciała do wyzwań nadchodzącego dnia.

Ciepła woda z miodem to świetny sposób na początek dnia, który przynosi masę korzyści.

Jeśli do tego zapewnimy organizmowi zrównoważone i odżywcze śniadanie, to wyjdziemy z domu naładowani energią, silniejsi i z lepszą odpornością.

W tym artykule przedstawimy Wam pięć dobrych powodów, dla których ciepła woda z miodem powinna na stałe zagościć w Waszej diecie.

1. Ciepła woda z miodem pomaga stracić wagę

Jak pewnie już wiesz, miód stanowi świetny substytut cukru. Jest bogaty w aminokwasy, witaminy i minerały. Bez wątpienia bardzo dobrze uzupełnia naszą dietę i pomaga zredukować przyswajanie nadmiernych ilości kalorii, które powodują przybieranie na wadze.

Rozpoczynanie dnia od szklanki ciepłej wody z miodem znacznie poprawi funkcje organizmu, które sprzyjają utracie wagi:

 • Oczyszcza organizm
 • Zaspokaja
 • Poprawia trawienie i przeciwdziała zaparciom
 • Dostarcza energii i pozwala nam zwiększyć aktywność
słoik miodu z cynamonem

Polecamy dołączyć do szklanki ciepłej wody z miodem nieco cynamonu – utrata wagi będzie jeszcze bardziej efektywna.

Spożywaj ten napój zaraz po wstaniu i przed pójściem spać. W ten sposób przyspieszysz swój metabolizm.

2. Poprawia trawienie

Jak już wspomnieliśmy na początku artykułu, ciepła woda z miodem jest wysoce zalecana jako pierwszy „posiłek” na pusty żołądek.

 • Wtedy nasze soki trawienne są bardziej podatne na naturalne składniki i enzymy zawarte w miodzie.
 • Ciepła woda pomaga pozbyć się toksyn, które przylegają do ścian jelit. Dodatkowo oczyszcza i pozwala pozbyć się resztek pokarmu.
 • Następnie, dzięki oczyszczonym jelitom i zabezpieczonemu żołądkowi, trawimy pożywienie lepiej i wchłaniamy więcej wartości odżywczych.
 • Nie można też zapomnieć, że miód to naturalny antybiotyk. Pozwala nam walczyć z bakteriami, które są odpowiedzialne za infekcje żołądka.

Odkryj: Seler – skuteczny napar odchudzający

3. Stymuluje system immunologiczny

W tym miejscu chcielibyśmy zauważyć, że ciepła woda z miodem będzie efektywna tylko wtedy, jeśli będziemy ją spożywać regularnie.

 • Tylko w ten sposób nasz system immunologiczny będzie stopniowo wzmacniany przez tą unikalną mieszankę witamin, minerałów i aminokwasów. Pomaga nam bronić się przed patogenami, które znajdują się w środowisku i mogą nas osłabić.
 • Nie możemy zapomnieć, że ten naturalny środek działa też jak wewnętrzny regulator, który pozwala nam zachować równowagę. Przykładem może być poziom kortyzolu, który wpływa na poziom stresu.

Warto być wytrwałym i pić szklankę ciepłej wody z miodem każdego dnia.

krwinki czerwone

4. Redukuje alergie

Miód wprawdzie nie pomoże nam się pozbyć alergii, ale zminimalizuje odczuwane przez nas objawy, takie jak kaszel, suchość w gardle, astma czy nerwowość.

5. Ciepła woda z miodem i cytryną oczyszcza organizm

słoik miodu i cytryny

Środki oczyszczające są w dzisiejszych czasach bardzo popularne. Jednak prawdopodobnie żaden z nich nie jest tak łatwy w przygotowaniu jak ciepła woda z miodem i sokiem z połowy cytryny.

 • Dodanie cytryny pomaga oczyszczać organizm i optymalizować funkcje wątroby.
 • Powinniśmy pamiętać, że cytryna i miód połączone z ciepłą wodą pomagają oddawać mocz i wpływają korzystnie na zdrowie dróg moczowych.

Odkryj: Jedz czosnek codziennie i czerp korzyści

Uwagi co do ciepłej wody z miodem i cytryną

 • Dzieciom poniżej 3 roku życia nie zaleca się spożywania miodu.
 • Posiłek nigdy nie powinien być zastąpiony wypiciem wody z miodem i cytryną, nie może też stanowić zamiennika śniadania.
 • Po 20 minutach od wypicia napoju zjedz normalne śniadanie.
 • Nigdy nie dodawaj miodu do gotującej się wody, gdyż zmienia to właściwości miodu. Woda powinna być ciepła, ale nie wrząca.
 • Zawsze kupuj czysty i organiczny miód. Kupiony w supermarkecie może być „wzbogacony” o niezdrowy cukier. Czytaj etykiety!
WIĘCEJ DLA CIEBIE