Chcesz mieć piękne brwi? Oto 10 wskazówek!

Jeżeli chcesz, by Twoje brwi były perfekcyjnego kształtu, ale sama nie wiesz jak im go nadać, umów się na wizytę w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym.
Chcesz mieć piękne brwi? Oto 10 wskazówek!

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Dbanie o brwi to jeden z podstawowych zabiegów dziennej pielęgnacji urody. Ich odpowiednie traktowanie bez dwóch zdań dodaje atrakcyjności i uwydatnia nasze piękno. Ich wielkość, kolor, kształt różnią się, jednak wszystkie kobiety mogą stosować kosmetyczne sztuczki, które sprawią, że będą one wyglądać jeszcze lepiej.

Nie tylko estetyczny aspekt jest ważny. Również należy pamiętać, że odgrywają one istotną rolę ochronną. Neutralizują bowiem działanie promieniowania słonecznego oraz ograniczają dostęp szkodliwych i toksycznych substancji, które znajdują się w środowisku zewnętrznym.

Dziś dowiesz się, jak krok po kroku stosując się do kliku prostych zaleceń, zachowasz swoje brwi w idealnym stanie i sprawisz, że Twoja twarz nabierze promiennego, pięknego wyglądu.

Jak odpowiednio zadbać o brwi?

1. Nadaj im odpowiedni kształt

Kształt brwi zmienia się w zależności od typu i kształtu twarzy.

Oko

Uogólniając jednak, z reguły zaczynają się one u nasady nosa i kończą na wysokości kącika oka. Jeżeli nie do końca tak to wygląda, istnieje wiele produktów kosmetycznych, które pozwalają na korekcję, co przy okazji umożliwia wyszczuplenie nosa i uwydatnienie spojrzenia.

2. Co robić, jeżeli brwi są zbyt jasne?

Najskuteczniejszym sposobem jest ich farbowanie. Efekty są trwalsze i nie trzeba wtedy codziennie ich malować. Aby końcowy rezultat był satysfakcjonujący, najlepiej poprawianie ich koloru pozostawić w rękach specjalisty. Samodzielne eksperymenty mogą zakończyć się niepożądanymi skutkami.

Odnalezienie odpowiedniego koloru można uzyskać poprzez testowanie różnych odcieni makijażu. Mimo to, że zajmie to odrobinę więcej czasu efekt będzie spektakularny.

3. Nie przesadzaj z ich regulacją

Uważaj! Przesadne wyrywanie brwi nie wygląda estetycznie, ale i nie jest korzystne dla zdrowia. Nieumiejętne usuwanie włosków może zakończyć się całkowitym zniszczeniem kształtu brwi.

Brwi

Jeżeli chcesz nadać im lepszą formę, zdecyduj się na wizytę w gabinecie kosmetycznym, gdzie specjaliści odpowiednio się nimi zajmą.

4. Co w wypadku blizn i przebarwień?

Obszar w którym znajdują się brwi, często podlega uszkodzeniom, które pozostawiają po sobie pamiątki w postaci blizn czy przebarwień. W takich wypadkach dobrze jest wykorzystać odpowiednie techniki makijażu, które pozwolą skutecznie ukryć niedoskonałości.

Niektóre osoby decydują się na tatuaże, jako że jest to trwała korekta, która pozwala zaoszczędzić czas. Nie wszystkim jednak do twarzy z takim rozwiązaniem i na pewno przyczynia się ono do utraty naturalnego wyglądu brwi.

Najlepiej zdecydować się na kosmetyki, które umożliwią poprawienie ich wyglądu. Mogą być to kredki do oczu, cienie do powiek czy eyelinery.

5. Wybierz odpowiedni rodzaj pęsety do usuwania brwi

Używanie pęsety to wciąż numer jeden wśród domowych sposobów usuwania niepożądanych włosków. Pęseta jest łatwa w użyciu i umożliwia sprawne nadanie brwiom odpowiedniego kształtu.

Specjaliści zalecają stosowanie tych o wyprofilowanym zakończeniu, które ułatwiają usuwanie włosków bez ranienia i szczypania przy tym skóry.

6. Zanim zaczniesz wyrywać…

Jeżeli nie masz wielkiego doświadczenia w regulowaniu brwi, zalecamy, byś przed wyrywaniem użyła korektora i narysowała linię, która posłuży Ci jako przewodnik.

Malowanie oczu

Po zarysowaniu odpowiedniego kształtu wystarczy użyć pęsety i nadać brwiom odpowiednią formę.

7. Czesanie brwi

Wiele kobiet ma szczęście i nie musi martwić się, ani o ich kształt ani o ułożenie czy też kolor. Jeżeli należysz do tej grupy szczęśliwców, wystarczy, że przy użyciu specjalnego grzebyka je uczeszesz i zastosujesz odrobinę lakieru do włosów, by je ujarzmić.

8. Reguluj brwi po kąpieli lub prysznicu

Jeżeli jednak należysz do tego grona, które swoim brwiom musi poświęcić trochę więcej czasu, staraj się wyrywać niechciane włoski po gorącej kąpieli lub prysznicu. Gorąca woda pomaga bowiem w otworzeniu porów i zmniejsza uczucie bólu oraz wystąpienie ewentualnych podrażnień.

Trzeba jednak pamiętać, że zabiegi wyrywania zaleca się stosować nie częściej niż raz w miesiącu.

9. Staraj się, by wyglądały naturalnie

Cienie do oczu, kredki i inne kosmetyki, które mogą posłużyć do pielęgnacji brwi, są doskonałym uzupełnieniem i mogą okazać się bardzo pomocne przy nadawaniu im pożądanego kształtu.

Naturalne brwi

Komplikacje zaczynają się, gdy na skutek niewiedzy jak odpowiednio ich użyć, efekt jest nienaturalny i mało atrakcyjny.

Aby tego uniknąć, pamiętaj o prostej sztuczce! Gdy chcesz poprawić ich wygląd za pomocą kredki, używaj zawsze takiej, której odcień jest o jeden ton jaśniejszy od ich naturalnego koloru.

10. Używaj produktów wzmacniających

Tak samo, jak robimy to w wypadku rzęs, brwi również potrzebują dodatkowego zabezpieczenia i dostarczenia składników odżywczych. Dzięki temu będą prawdziwą ozdobą naszej twarzy. W godzinach wieczornych po usunięciu makijażu wzmocnij je, a pomoże Ci w tym odrobina olejku rycynowego lub kokosowego.

Zacznij korzystać z tych kilku wskazówek, a w mgnieniu oka zauważysz, jak w prosty sposób można dodać brwiom utraconego blasku!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Iza Rudak. (2005). Kobiece piękno widziane oczami Polek. Media i Marketing.
  • Laudańska-Maj, A., Ruśkowski, P., & Gadomska-Gajadhur, A. (2018). Nowe możliwości w recepturowaniu kosmetyków do makijażu przez zastosowanie pigmentów o zmodyfikowanej powierzchni. Polish Journal of Cosmetology.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.