Chcesz mieć długie włosy? Wypróbuj sok z ziemniaka!

Zarówno miąższ jak i skórka ziemniaka pomagają zwalczyć wypadanie włosów. Ponadto, to naturalne remedium pobudza porost włosów, przydając im blasku.
Chcesz mieć długie włosy? Wypróbuj sok z ziemniaka!

Ostatnia aktualizacja: 20 maja, 2017

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, iż włosy stanowią niezwykle istotny element wyglądu zarówno mężczyzn jak i kobiet. Jednym z najczęstszych problemów dotykających nasze włosy jest ich wypadanie.

Zaburzenie to ma swoje źródło w wielu czynnikach. Wywołuje problem estetyczny i zdrowotny, może również mieć związek z nieodpowiednim odżywianiem.

Bywa, że włosy wypadają nam z powodów genetycznych. Niezależnie od przyczyn, w większości przypadków można skutecznie rozwiązać ten problem.

Bywa również, że wypadaniu włosów towarzyszy słaby ich porost. W takiej sytuacji naprawdę niełatwo jest cieszyć się bujną, piękną czupryną.

Aby zwalczyć tego typu zaburzenia, przemysł kosmetyczny stworzył liczne produkty chemiczne, które mogą pomóc nam osiągnąć upragnione rezultaty. Okazuje się, że nie są one zawsze polecane dla wszystkich.

Ponadto koszt bywa zbyt wysoki, przez co nie możemy sobie pozwolić na często używanie tych produktów.

Na szczęście, istnieją liczne naturalne alternatywy, takie jak sok z ziemniaków, którego właściwości są cenione w estetyce naturalnej. Jego regularne stosowanie na włosy pobudza ich porost. Już po kilku dniach zauważysz pozytywne zmiany.

Sok z ziemniaków aby uzyskać długie włosy?

Kobieta się czesze

Sok z ziemniaków jako alternatywny sposób poprawiania zdrowia włosów to doskonały sposób na dostarczenie im niezbędnych składników odżywczych, takich jak witamina A, B i C.

Jeżeli brakuje Ci któregokolwiek z tych składników, od razu zauważy się to na Twoich włosach. Będą one przesuszone, osłabione i zauważysz, że wypadają.

Sok z surowego ziemniaka dostarcza również składników takich jak wapń, mangan, cynk i żelazo. Odgrywają one niezwykle istotną rolę w dbaniu o nasze zdrowie oraz urodę.

Regularne uwzględnianie ziemniaków w swojej diecie to doskonały sposób na korzystanie z ukrytych w nich właściwości. Okazuje się jednak, że stosowanie surowych ziemniaków bezpośrednio na skórę stanowi doskonałą metodę by zadbać o wygląd włosów i ich zdrowie.

Woda z ziemniaków na włosy – sposób przygotowania

Obrane ziemniaki

Istnieją rozmaite sposoby, na jakie możemy wykorzystać ziemniaki w kuracjach na wypadanie włosów. Jedną z nich jest sok z ziemniaków. Zawiera on wszystkie witaminy, jakie kryje w sobie ta roślina.

Składniki

 • 4 ziemniaki
 • 1/2 szklanki wody (100 ml)

Sposób przygotowania

 • Najpierw dokładnie umyj ziemniaki i potnij je na kawałki.
 • Następnie umieść je w mikserze i dodaj nieco wody, aby ułatwić ich miksowanie.
 • Gdy uzyskasz już konsystencję jednolitej masy (nie za gęstej), odsącz sok od miąższu używając miękkiej szmatki.
 • Gdy uzyskasz już czysty sok, możesz przeprowadzić kurację.

Sposób zastosowania

 • Aby pobudzić porost włosów i sprawić, by były gęstsze, najpierw należy nałożyć sok z ziemniaków na skórę głowy wykonując przy tym delikatny masaż.
 • Następnie, należy nałożyć sok na całą długość włosów, pasemko po pasemku i nakryć włosy czepkiem.
 • Po upływie 20 – 25 minut spłukać włosy zimną lub letnią wodą.
 • Aby szybko zauważyć efekty kuracji, zaleca się jej codzienne stosowanie. Z czasem można zmniejszyć częstotliwość do trzech razy w tygodniu.
 • Oprócz przyspieszenia porostu włosów, to naturalne remedium zwiększy też ich połysk.

Woda z ziemniaków na piękne włosy

Ziemniaki w garnku

Miąższ ziemniaka nie jest jedyną jego wartościową częścią. Korzystnie na nasze włosy wpłyną również skórki z obranych ziemniaków.

Możesz z ich użyciem przygotować  specjalną wodę, która dodatkowo wspomoże kurację przeciw wypadaniu włosów.

Składniki

 • Skórki z ziemniaków
 • 1 litr wody

Przygotowanie

 • Dokładnie umyj skórki ziemniaków, aby pozbyć się resztek piasku. Następnie umieść je w garnku z litrem wody.
 • Zagotuj przez kilka minut, po czym odstaw ze źródła ognia i pozostaw na jakiś czas, aż całość osiądzie.

Sposób zastosowania

 • Używaj płynu jako ostatniego płukania włosów po myciu.
 • Możesz powtarzać czynność dwa lub trzy razy w tygodniu – uzyskasz dzięki temu najlepsze rezultaty.

Najlepszy w tym wszystkim jest fakt, że woda z ziemniaków nie tylko pomoże nam uzyskać długie włosy. Działa ona również jako naturalna odżywka, dodając im blasku i niwelując zniszczenia.

Podsumowując, polecamy Ci wypróbować wodę z ziemniaka na włosy. Oczywiście, efekty nie będą natychmiastowe – stosowanie jej będzie wymagało od Ciebie nieco wytrwałości.

Ci jednak, którzy wypróbowali, na własnej skórze potwierdzili wspaniałe właściwości tej naturalnej odżywki.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.