Cellulit - pozbądź się go z cynamonem

Olejek cynamonowy pobudza krążenie i stymuluje wydalanie toksyn z organizmu, a to one są odpowiedzialne za pojawienie się cellulitu. Możesz uzupełnić tę terapię herbatą cynamonową, aby w pełni skorzystać z właściwości tego produktu.
Cellulit - pozbądź się go z cynamonem
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Cellulit to estetyczny problem dotykający niemal 90% kobiet. Najczęściej jest on zmorą dorastających dziewcząt oraz dojrzałych kobiet. Jest to związane ze zmianami w układzie krążenia i układzie limfatycznym, które powodują formowanie się grudek tkanki tłuszczowej pod skórą, przez co wydaje się ona obwisła i pofałdowana.

Cellulit może występować także u mężczyzn. Jednak w rzeczywistości jest to problem dotyczący głównie kobiet, gdyż ich tkanka łączna jest bardziej elastyczna, a ciało częściej jest poddawane nagłym zmianom hormonalnym. Tkanki stopniowo twardnieją, a pod skórą tworzą się widoczne i mało estetyczne grudki, które z czasem mogą nawet wywoływać ból.

Skąd się bierze cellulit?

Większość specjalistów uważa, że przez wzgląd na ciągłe zmiany hormonalne w organizmie kobiety, nie da się uniknąć pojawienia się cellulitu. Pogląd ten znalazł się jednak ostatnimi czasy w ostrym ogniu krytyki, ponieważ istnieją na świecie kobiety niemierzące się na co dzień z tym problemem.

Mając to na uwadze określono, jakie są czynniki warunkujące pojawienie się cellulitu:

 • Złe nawyki żywieniowe, dieta bogata w tłuszcze nasycone i tłuszcze trans, cukry i inne rafinowane produkty.
 • Siedzący tryb życia.
 • Niewystarczające dzienne spożycie wody.
 • Zatrzymywanie płynów.
 • Problemy z krążeniem.
 • Wahania poziomu hormonów.
 • Nadużywanie kawy i produktów tytoniowych.
 • Zbyt obcisła odzież.
 • Zaparcia.

Cynamon sposobem na cellulit

cynamon i olejek cynamonowy

Walka z cellulitem to bardzo żmudny i długotrwały proces, wymagający dużej dawki cierpliwości i wysiłku.

Istnieje wiele zabiegów i sposobów na pozbycie się cellulitu, jednak należy stosować je stale, aby uniknąć jego powrotu.

Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie w Grenoble (Francja) wykazało, że niezwykle skutecznym i naturalnym produktem zwalczającym cellulit może być cynamon – zarówno jego ekstrakty jak i olejki.

Badanie to przeprowadzono na 80 kobietach o różnym stopniu rozwoju cellulitu. 40 z nich zostało poddanym standardowym masażom antycellulitowym, a pozostałe 40 – masażom z wykorzystaniem olejku cynamonowego.

Okazało się, że w przypadku pierwszej grupy zaobserwowano redukcję cellulitu o około 40%, podczas gdy u pań z drugiej grupy było to niemal 60%.

Masaż ud

Jak cynamon wpływa na cellulit?

Cynamon może pochwalić się niezwykle przyjemnym aromatem i delikatnym smakiem, co sprawia, że jest to bardzo popularny dodatek do potraw. Oprócz kuchni ma on jednak także zastosowanie w medycynie naturalnej.

Warto jednak bliżej przyjrzeć się jego wpływowi na redukcję cellulitu.

 • Cellulit jest wynikiem akumulacji toksyn w ciele i problemów z ich wydalaniem, czyli niejako efektem zatrucia organizmu szkodliwymi substancjami.
 • Cynamon działa z kolei jak naturalny środek oczyszczający, co sprawia, że pomaga uporać się organizmowi z nadmiarem szkodliwych substancji.
 • Pozbycie się produktów przemiany materii i nadmiaru płynów usprawnia krążenie, co jest kluczowe w skutecznej walce z cellulitem.

Jak wykorzystać cynamon do walki z cellulitem?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, walka z cellulitem nie jest prosta i wymaga poświęceń. Musisz więc wiedzieć, że nie ma gwarancji, iż cynamon pomoże Ci całkowicie pozbyć się tego problemu.

Na szczęście produkt ten ma wiele zdrowotnych właściwości, tak czy siak warto więc włączyć go do swojej diety i codziennych zabiegów kosmetycznych.

Masaż olejkiem cynamonowym

Kawa i cynamon

Olejek cynamonowy pobudza krążenie, a także ułatwia eliminację toksyn wywołujących cellulit. Olejek ten jest łatwo dostępny, a jego cena jest bardzo niska. Masaż możesz przeprowadzić samodzielnie w domu.

Jak robić masaż antycellulitowy olejkiem cynamonowym?

 • Zaaplikuj sporą ilość olejku na dotknięte cellulitem części ciała i następnie wykonaj masaż kolistymi ruchami, delikatnie naciskając opuszkami na skórę.
 • Pamiętaj, że nacisk nie może być zbyt duży, gdyż mogłoby to przynieść efekt odwrotny od zamierzonego.
 • Możesz też poprosić o pomoc kogoś bliskiego lub udać się do wykwalifikowanego masażysty.

Herbata cynamonowa

Uzupełnieniem zewnętrznych zabiegów zwalczających cellulit może być pita regularnie herbata cynamonowa. Jest ona niezwykle korzystna dla zdrowia, a dodatkowo przyspieszy Twoją walkę z ,,pomarańczową skórką” na udach i pośladkach.

Jak przygotować herbatę?

 • Zagotuj szklankę wody i dodaj kilka laseczek cynamonu lub łyżeczkę sproszkowanego cynamonu.
 • Następnie pozostaw do zaparzenia na 5 minut.
 • Pij napar kilka razy dziennie, aby w pełni wykorzystać jego antycellulitowe działanie.

Przeczytaj także artykuł: Herbata cynamonowa – pij ją na 5 sposobów


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.