Bliźnięta urodzone w różnych latach - ciekawa historia

Te bliźnięta podczas swoich narodzin znalazły się w centrum wyjątkowego wydarzenia - poznaj wszystkie szczegóły!
Bliźnięta urodzone w różnych latach - ciekawa historia

Napisany przez Equipo Editorial

Ostatnia aktualizacja: 17 maja, 2023

Podczas gdy zdecydowana większość ludzi 31 grudnia spędza ze swoimi rodzinami, wielu innych przeżywa jedne z najlepszych chwil w swoim życiu. Tak stało się z Fatimą Madrigal i Robertem Trujillo, małżeństwem mieszkającym w Kalifornii, którzy w tym czasie przygotowywali się do przywitania na tym świecie dwójki dzieci. Spodziewali się bliźniaków, ale kto by pomyślał, że będą mieli bliźnięta urodzone w różnych latach?!

Fatima rodziła w ciągu dnia, a gdy zbliżały się ostatnie godziny roku, była gotowa do porodu. Jednak zaskakujący wynik sprawił, że te porody stały się sensacją szpitala.

Kobieta, która miała bliźniaki urodzone w różnych latach.

Oto co wydarzyło się tej nocy, której zaangażowani rodzice i lekarze nigdy nie zapomną.

Bliźnięta urodzone w różnych latach

O 23:45 w nocy 31 grudnia Fatima urodziła Alfredo, swoje pierwsze z bliźniąt. Urodził się bez komplikacji, ważył 2 kilogramy i 700 gramów.

Potem miało miejsce wydarzenie, które przykuło uwagę wszystkich w szpitalu. Aylín, drugie dziecko, urodziło się dokładnie 15 minut po swoim bracie.

W rezultacie doszło do sytuacji, która prawie nigdy się nie zdarza. Pierwszy bliźniak przyszedł na świat w 2021 roku, natomiast drugi w 2022 roku.

Jest to wyjątkowe, ponieważ bliźnięta zwykle mają urodziny tego samego dnia. Jednak ta dwójka będzie obchodzić swoje urodziny nie tylko w różnych dniach i miesiącach, ale także w różnych latach.

Natividad Medical Center nie kryło zaskoczenia tym wyjątkowym wydarzeniem. Do tego stopnia, że za pośrednictwem swojego konta na Twitterze powitano Aylín jako pierwsze dziecko urodzone w 2022 roku i stwierdzili, że prawdopodobieństwo wystąpienia takich przypadków wynosi 1 na 2 miliony.

Bliźnięta urodzone w różnych latach

Ana Abril, jedna z lekarzy prowadzących poród, stwierdziła, że był to jeden z najbardziej ekscytujących porodów w jej karierze. Dwójka dzieci przyszła na świat zdrowa i była gwiazdami kultowego wydarzenia.

Dla rodziców był to najlepszy sposób na zamknięcie i rozpoczęcie roku.

Ostateczna refleksja

Narodziny to niezwykłe chwile dla rodziców i pracowników służby zdrowia. Razem bowiem dają z siebie wszystko, by zapewnić dziecku bezpieczne przyjście na świat. Stają się również głównymi świadkami sytuacji bez precedensu.

W całej tej ekscytującej sytuacji to tak, jakby drugie dziecko czekało, aż zegar wybije północ w sylwestra, aby urodzić się w pierwszych sekundach nowego roku.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Oliveira N. Bove M. Hola, bebé [Internet]. Uruguay: UNICEF; 2019. [citado en enero 5 de 2022].

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.