Awokado na obniżenie cholesterolu - wypróbuj te koktajle
Awokado na obniżenie cholesterolu? Tak! Produkt ten jest znany i ceniony ze względu na swoje składniki odżywcze i właściwości lecznicze. Owoc ten (owszem, awokado nie jest warzywem) jest niezwykle bogaty w tłuszcze pomagające nam ochronić serce.
Jego wartość odżywcza jest tak wysoka, że zaleca się sięganie po awokado przy każdej możliwej okazji.
Oprócz tego, że stanowi niezbędny element pysznego sosu guacamole, awokado doskonale sprawdza się w zdrowych, naturalnych koktajlach. Wielu specjalistów w dziedzinie żywienia poleca awokado na obniżenie cholesterolu. Jeżeli problem ten dotyczy również Ciebie, pamiętaj o tej bezpiecznej i pewnej opcji.
Dlaczego zaleca się awokado na obniżenie cholesterolu? Otóż według rozmaitych badań, odpowiednie i regularne spożywanie tego produktu pomaga nam obniżyć poziom trójglicerydów we krwi i unormować zły cholesterol znany również jako LDL, obniżając jego poziom o około 11%.
Jeżeli dodatkowo staramy się dbać o odpowiedni sposób odżywiania się i utrzymujemy zdrową, zbilansowaną dietę, będziemy się cieszyć odpowiednim zdrowiem a nasze serce będzie pracować bez szwanku.
Dlatego właśnie w dzisiejszym artykule zapraszamy Cię do zapoznania się ze zdrowymi i naturalnymi przepisami dzięki którym z powodzeniem wykorzystasz awokado na obniżenie cholesterolu.
1. Awokado na obniżenie cholesterolu – koktajl z limonką
Gdy tylko zaczniemy prowadzić zdrowszy tryb życia i jeść pół awokado dziennie, następne badania krwi, jakie przeprowadzimy, zaskoczą nas swoimi dobrymi wynikami.
- Owszem , to prawda, że cholesterol stanowi rodzaj tłuszczu wydzielony przez samo nasze ciało. Jest on potrzebny do prawidłowego wykonania pewnych funkcji naszego organizmu. Czynnik kluczowy jednak tkwi w zrównoważonym jego poziomie, utrzymującym się w pewnych parametrach.
- Jakiekolwiek wahania poziomu cholesterolu natychmiast stwarza ryzyko dla naszego zdrowia, zwiększając prawdopodobieństwo zapadnięcia na choroby serca, udar bądź wylew.
- W pierwszym koktajlu, jaki Ci dzisiaj zaproponujemy, oprócz awokado użyjemy również limonki. Ten owoc cytrusowy jest bardzo zdrowy i doskonale się sprawdza w zwalczaniu miażdżycy.
- Co więcej, zawartość witaminy C i przeciwutleniaczy zwalcza formowanie się zakrzepów i pomaga zoptymalizować krążenie krwi w organizmie.
Koktajl ten to doskonałe połączenie smaku i zdrowia, koniecznie go wypróbuj!
Składniki
- 1 szklanka soku z limonki (200 ml)
- 1/2 awokado
Sposób przygotowania
- Najpierw wyciśnij sok. Wlej go do kielicha malaksera. Następnie dodaj pół awokado i dokładnie zmiksuj. Smak Cię zachwyci.
- Postaraj się miksować wystarczająco długo, by sok uzyskał jednolitą, kremową teksturę.
- Pij codziennie – wyjdzie Ci na zdrowie.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Może zainteresuje Cię również artykuł: Letnia woda z cytryną na dobry poranek! – 9 korzyści
2. Koktajl z awokado i wody kokosowej
Woda kokosowa to środek wręcz idealny do zwalczania cholesterolu. Jest ona pełna kwasów tłuszczowych, które podobnie jak awokado sprzyjają zdrowiu serca.
- Co więcej, woda kokosowa zawiera kwas laurynowy – środek wykazujący zdolności podnoszenia dobrego cholesterolu HDL.
- Zawartość minerałów takich jak potas i witamin z grupy B oraz witaminy C również doskonale chronią serce.
- Nie należy też zapominać, że woda kokosowa z awokado działa jak naturalny środek dodający energii. Jest to jeden z najlepszych środków, by dobrze i zdrowo zacząć dzień.
Składniki
- 1 szklanka wody kokosowej (200 ml)
- 1/2 awokado
Sposób przygotowania
- Najważniejsze to przygotować ten koktajl na bazie naturalnej wody kokosowej. W supermarketach możesz nabyć butelkowaną wodę, ale nie da się ukryć, że opcja ta jest już pozbawiona znacznej części minerałów i składników odżywczych. Dlatego właśnie, jeżeli tylko możesz, sięgaj po naturalną i świeżą wodę kokosową.
- Aby przygotować ten koktajl i wykorzystać awokado na obniżenie cholesterolu, wystarczy tylko umieścić w kielichu malaksera pół awokado i wodę kokosową. Dobrze zmiksuj i wypij od razu po przyrządzeniu. Jest to napój o wyjątkowych, leczniczych właściwościach, dzięki któremu uda Ci się obniżyć poziom cholesterolu w organizmie.
3. Koktajl z awokado i jabłka
Pokochasz go. Ten koktajl przyrządzony na bazie jabłka i awokado to synonim zdrowia, witalności, energii i wspaniałego smaku.
- Ma gładką konsystencję i słodko – kwaśny smak. Mało który produkt wykazuje tak skuteczne właściwości zwalczające podwyższony poziom trójglicerydów we krwi. Przyczynia się to do zadbania o nasze serce i zdrowie całego układu sercowo – naczyniowego.
- Regularnie sięgając po ten koktajl obniżymy ciśnienie tętnicze, zwalczymy złogi tłuszczu w naszych naczyniach krwionośnych, a co więcej – odkryjemy sycący koktajl, który pomoże nam wytrwać do kolejnego posiłku bez podjadania.
Poniżej podajemy Ci przepis.
Chcesz dowiedzieć się więcej? Koniecznie zobacz też artykuł: Nocne podjadanie: czego nie wolno jeść?
Składniki
- 1 jabłko
- 1/2 awokado
- 1/2 szklanki soku z cytryny (100 ml)
Sposób przygotowania
- Najpierw obierz jabłko i potnij je na cztery części. Następnie wyciśnij sok z cytryny (100 ml) i umieść wszystko w kielichu malaksera.
- Kolejny krok to dodanie połowy awokado. Dokładnie wszystko zmiksuj aż uzyska jednolitą, gładką konsystencję.
- Jeżeli Twoim zdaniem koktajl wydaje się nieco gęsty, możesz dodać do niego odrobinę wody.
Czy chcesz wypróbować awokado na obniżenie cholesterolu? Koniecznie wypróbuj więc powyższe koktajle. Nie pożałujesz!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Duarte, P. F., Chaves, M. A., Borges, C. D., & Mendonça, C. R. B. (2017). Avocado: Characteristics, health benefits, and uses. International News on Fats, Oils and Related Materials.
- Wang, L., Bordi, P. L., Fleming, J. A., Hill, A. M., & Kris-Etherton, P. M. (2015). Effect of a moderate fat diet with and without avocados on lipoprotein particle number, size and subclasses in overweight and obese adults: A randomized, controlled trial. Journal of the American Heart Association. https://doi.org/10.1161/JAHA.114.001355
- Dembitsky, V. M., Poovarodom, S., Leontowicz, H., Leontowicz, M., Vearasilp, S., Trakhtenberg, S., & Gorinstein, S. (2011). The multiple nutrition properties of some exotic fruits: Biological activity and active metabolites. Food Research International. https://doi.org/10.1016/j.foodres.2011.03.003
- Siti HN., Kamisah Y., Kamsiah J., The role of oxidative stress, antioxidants and vascular inflammation in cardiovascular disease (a review). Vascul Pharmacol, 2015. 71: 40-56.
- Zibaeenezhad MJ., Ghavipisheh M., Attar A., Aslani A., Comparision of the effect of omega 3 supplements and fresh fish on lipid profile: a randomized, open labeled trial. Nutr Diabetes, 2017.