Apteki internetowe - korzyści płynące dla pacjenta

Apteki internetowe - korzyści płynące dla pacjenta
Leonardo Biolatto

Napisane i zweryfikowane przez lekarz Leonardo Biolatto.

Ostatnia aktualizacja: 01 lutego, 2023

Żyjemy w hiperpołączonej epoce, w której rynki cyfrowe stały się nieodzowną częścią codziennego życia. A po przetrwaniu wszystkich zmian, jakie przyniosła pandemia, możliwość zakupu leków za pomocą zaledwie kilku kliknięć niesie za sobą ogromne korzyści. Czytaj dalej i odkryj niektóre z głównych zalet, jakie zapewniają apteki internetowe.

Istnieje wiele czynników, dla których coraz więcej osób wybiera tę formę zakupu leków. Wśród nich można wymienić wygodę, łatwy dostęp, czy dobrą opcję ekonomiczną. Tak czy inaczej, wybór cyfrowego formatu zakupów umożliwia klientom dostęp do szerokiej gamy produktów bez konieczności wychodzenia z domu. To przywilej współczesności, w której można skorzystać z wielu ekskluzywnych ofert.

Apteki internetowe – szybko i bezpiecznie

W dzisiejszych czasach kupowanie produktów higieny osobistej i leków dostępnych bez recepty może być całkiem proste. Wystarczy zalogować się do aplikacji mobilnej lub portalu internetowego apteki oraz wybrać i zapłacić za wybrane produkty. Tak więc, jeśli na przykład zmagasz się z chorobą, możesz kupić lekarstwa i poczekać, aż dotrą do Twojego domu, bez narażania innych.

Apteki internetowe oferują jednak więcej zalet. Oto niektóre z nich:

1. Wygodny i praktyczny sposób robienia zakupów

Niewątpliwie jedną z największych zalet zakupów online jest wygoda robienia ich z dowolnego miejsca i dokładnie wtedy, gdy tego potrzebujesz. Tak więc, w nagłych przypadkach lub po prostu, aby uniknąć kolejek w aptece, możesz uzyskać dostęp do katalogu i informacji o wszystkich produktach oraz w ciągu kilku minut kupić to, czego potrzebujesz.

Kolejnym aspektem wartym podkreślenia jest to, że użytkownicy mają możliwość porównania ceny tego samego produktu w różnych aptekach, dzięki czemu łatwiej im skorzystać z dostępnych zniżek i promocji. Dzięki całodobowej dostępności usługi, bezpłatne leki można uzyskać o każdej porze i bez czekania na otwarcie placówek przez aptekę.

2. Oszczędzają czas podróży

Zakupy online
Zakupy w zaciszu domowym oszczędzają czas i stały się niezbędne w dzisiejszym stylu życia.

Nie musząc podróżować do fizycznych punktów aptek, klienci mogą kupić wszystko, czego potrzebują bez wychodzenia z domu. Oszczędza to czas na zbędne podróże oraz pozwala uniknąć czekania w kolejce.

Jeśli więc jesteś na wakacjach w nieznanym miejscu lub nie chcesz stawić czoła kwestiom, takim jak ulewny deszcz lub śnieg zimą, po prostu wyszukaj swoje leki online i dokonaj płatności. Niektóre sklepy oferują usługę dostawy do domu za darmo, podczas gdy inne wymagają minimalnej kwoty, więc miej to na uwadze.

3. Oferują szeroką gamę produktów

Podczas osobistej wizyty w aptece często można łatwo przeoczyć wszystkie produkty, które są dostępne. Jednak apteki internetowe oferują większą różnorodność i ilość produktów, dzięki czemu klienci mają możliwość wyboru tego, co najlepiej odpowiada ich potrzebom.

Od leków dostępnych bez recepty, multiwitamin i naturalnych suplementów, po środki higieny osobistej, dermokosmetyki i produkty upiększające, w Internecie można znaleźć szeroką gamę produktów i uznanych marek, aby dokonać najlepszego zakupu. Spróbuj poszukać w różnych aptekach, aby znaleźć najlepszą ofertę.

4. Wirtualne porady

Farmaceutka. Apteki internetowe oferujące konsultację
Istnieją apteki, które poprzez swoją stronę internetową udzielają porad dotyczących zakupu.

Coraz więcej aptek internetowych udostępnia czaty i kanały cyfrowe, dzięki którym klienci mogą wchodzić w interakcje i znajdować najbardziej polecany produkt odpowiadający ich potrzebom. W ten sposób można zapytać o przeciwwskazania co do przyjmowania niektórych leków lub zasięgnąć opinii specjalisty w nagłych przypadkach.

Wykazano, że w wielu przypadkach, pytając o leki bez recepty, farmaceuta staje się pracownikiem służby zdrowia „pierwszego dostępu”. Dzieje się tak dlatego, że pacjent nie konsultuje się bezpośrednio z lekarzem.

5. Wprowadzają ekskluzywne oferty, aby zaoszczędzić pieniądze

W zdecydowanej większości przypadków kupowanie online jest znacznie tańsze. W Internecie można znaleźć wiele ekskluzywnych ofert, takich jak rabaty dla kupujących po raz pierwszy lub dla stałych klientów. Z tego powodu ważne jest zbadanie wszystkich korzyści, jakie każda apteka oferuje swoim użytkownikom.

Na przykład, według badań, spożycie leków w Hiszpanii jest niższe niż średnia europejska. Nie dotyczy to jednak leków przeciwwrzodowych, leków przeciwlękowych i leków rozszerzających naczynia obwodowe. Tymczasem dostęp do nich jest zwykle korzystniejszy w Hiszpanii niż w pozostałej części Europy.

Ze względu na wysoki poziom konkurencji w Internecie często codziennie pojawiają się oferty na określone produkty. Na przykład w poniedziałek 2×1 na produkty dla niemowląt, we wtorek zniżki na linie dermatologiczne, w środę promocje na zdrowie jamy ustnej, w czwartek na naturalne suplementy, a w piątek na produkty dla kobiet w ciąży.

6. Szybka i bezpieczna wysyłka

Większość aptek internetowych – zwłaszcza tych o dobrej reputacji i historii – posiada bezpieczne protokoły dostępu z prywatnymi transakcjami, które gwarantują bezpieczeństwo wszystkich zakupów na ich platformach cyfrowych. Możesz więc liczyć na spokój składania zamówień i uniknięcie ewentualnych niekomfortowych sytuacji.

Ze swojej strony przesyłki są zwykle bardzo szybko dostarczane przez apteki, które mają większy zasięg. Mogą one wahać się od kilku godzin do jednego lub dwóch dni, jeśli zdecydujesz się na bezpłatną wysyłkę. Z tego powodu ważne jest wcześniejsze skonsultowanie się, jeśli pilnie potrzebujesz leków.

Kupowanie w aptekach internetowych przynosi ogromne korzyści

Jest wiele osób, które zrezygnowały z długich podróży do apteki. Zamiast tego leki, których potrzebują, kupują za pośrednictwem swojego telefonu lub przez komputer. Apteki internetowe zapewniają swoim klientom wiele korzyści. Obejmują one oszczędność czasu i pieniędzy, ale także zapewnienie wygody i praktyczności.

Więc następnym razem, gdy przeziębisz się w domu i pilnie będziesz potrzebować tabletki lub syropu na kaszel, nie ryzykuj i nie narażaj innych na możliwe infekcje. Kupuj najlepsze produkty bezpośrednio z własnego domu. W ten sposób będziesz dbać nie tylko o swoje dobre samopoczucie, ale także o dobro swojej rodziny i innych wokół ciebie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Gobierno de España. (2013). Real Decreto 870/2013, de 8 de noviembre, por el que se regula la venta a distancia al público, a través de sitios web, de medicamentos de uso humano no sujetos a prescripción médica. Ministerio de Sanidad, Servicios Sociales e Igualdad
  • Simó Miñana J. (2012). Utilización de medicamentos en España y en Europa. Atención Primaria. 2012;44(6):335-347. Medicina de Familia y Comunitaria, Centro de salud Rochapea, Pamplona, España. DOI: 10.1016/j.aprim.2011.06.009
  • Watanabe K. (2016). [Non-prescription Drugs and Self-medication: Features and Subjects in Pharmaceutical Education]. Yakugaku Zasshi. 2016;136(7):933-7. Japanese. doi: 10.1248/yakushi.15-00257-1. PMID: 27374953.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.