Plomby Amalgamatowe – usta pełne trucizny!

Październik 1, 2015
Mimo, że nasz organizm ma zdolność eliminowania niewielkiej ilości rtęci. Jej pozostała część może gromadzić się w mózgu, powodując choroby neurodegeneracyjne.

Wielu z nas posiada plomby amalgamatowe. Na szczęście większość z nich to wypełnienia zębów trzonowych, których nie widać przy uśmiechu. Czy wiesz, że głównym komponentem tego stopu żelaza jest rtęć?

Otóż rtęć to metal ciężki wysoce szkodliwy dla naszego zdrowia – do tego stopnia, że w niektórych krajach amalgamaty stomatologiczne zostały zabronione. Dowiedz się, czym są plomby amalgamatowe, jak wpływają na nasze zdrowie oraz jakie istnieją możliwości pozbycia się ich.

Plomby amalgamatowe – co to takiego?

Amalgamat jest materiałem o srebrnej barwie, stopem różnych metali z przewagą rtęci. Stomatolodzy używają go do wypełniania ubytków pojawiających się w wyniku próchnicy.

Obecnie w wielu krajach odstępują od stosowania amalgamatów stomatologicznych, a do wypełniania ubytków używa się innych, bezpieczniejszych dla zdrowia materiałów.

Liczne badania wykazują bowiem, że rtęć jest wysoce toksyczna dla zarówno dla osoby, która nosi ją w zębie, jaki i dla stomatologa.

Ponadto coraz większa świadomość ekologiczna sprawia, że dążymy do wyeliminowania produktów zawierających rtęć – mają one bowiem negatywny wpływ na środowisko naturalne naszej planety.

Użycie amalgamatów stomatologicznych od 2008 roku jest zabronione w krajach takich jak Szwecja, Norwegia i Dania.

Próchnica i plomby amalgamatowe

Plomby amalgamatowe – narażenie na działanie rtęci

Wypełnienie amalgamatowe zawiera między 120 i 570 mg rtęci, która z upływem czasu uwalnia się i przedostaje się do naszego organizmu wraz ze śliną, sokami żołądkowymi, pożywieniem lub po prostu w wyniku działania wysokiej temperatury.

Powstające opary rtęci, które każdego dnia są absorbowane przez nasz organizm, są źródłem powolnego zatruwania naszego ciała.

Pamiętaj, że plomby amalgamatowe nie są jedynym źródłem rtęci. Zawierają ją również niektóre rodzaje żarówek, baterii, szczepionek, kosmetyków, kremów wybielających plamy skórne, farb, pestycydów, itp.

Liczne badania wskazują również na to, że rtęć zawierają także niektóre tłuste ryby o dużych rozmiarach, na przykład: tuńczyk, łosoś, miecznik. Nie należy więc spożywać ich zbyt często.

Termometr rtęciowy

Plomby amalgamatowe a zagrożenie dla zdrowia

Chociaż znaczna część rtęci zostaje naturalnie usuwana z organizmu, jej nadmiar gromadzi się w mózgu, gdzie tkwi przez wiele lat. Prowadzi to do postępującej neurodegeneracji, powiązanej ze schorzeniami takimi jak choroba Alzheimera czy Parkinsona.

Innym poważnym problemem jest właściwość rtęci do przenikania przez barierę łożyskową i docierania do centralnego układu nerwowego płodu w trakcie ciąży.

Co więcej, rtęć gromadzi się również w układzie pokarmowym, jamie ustnej, płucach, tarczycy, przysadce mózgowej, itp.

Czy można usunąć plomby amalgamatowe?

Kiedy osoby noszące plomby amalgamatowe dowiadują się o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą rtęć, zwykle pytają o możliwość ich usunięcia i zastąpienia innym, bezpieczniejszym materiałem.

Szczególnie zainteresowane usunięciem amalgamatów stomatologicznych są osoby cierpiące na rozmaite dolegliwości, których przyczyny są trudne do ustalenia.

Odpowiedź na powyższe pytanie jest twierdząca – tak, można usunąć plomby amalgamatowe, ale musi zostać to wykonane prawidłowo i z należytą ostrożnością. W przeciwnym razie – jeśli zabieg ma zostać przeprowadzony nieostrożnie – lepiej nie ruszać tego typu wypełnień.

Jeśli procedura nie zostanie przeprowadzona skrupulatnie, zarówno pacjent, jak i stomatolog zostaną narażeni na działanie znacznej ilości rtęci, która może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych.

Należy znaleźć profesjonalistę specjalizującego się w ekstrakcji wypełnień amalgamatowych oraz upewnić się, czy zabieg zostanie przeprowadzony poprawnie, przy zastosowaniu odpowiednich środków ochronnych.

  • Odpowiednia izolacja całej jamy ustnej w celu ochrony przed połknięciem resztek amalgamatu
  • Ochrona oczu
  • Maseczka tlenowa
  • Zabieg powinien być przeprowadzony przy użyciu niskich temperatur
  • Usunięcie plomby amalgamatowej powinno być szybkie, sprawne i w całości
  • Nowe, wysokiej jakości wypełnienie

Odtruwanie za pomocą chlorelli

Zarówno wszystkim osobom narażonym na działanie rtęci, jak i tym, które dawniej były narażone na jej działanie, zalecamy kurację odtruwającą na bazie naturalnego środka usuwającego metale ciężkie z organizmu – chlorelli.

Alga ta wykazuje silne działanie odtruwające – usuwa z organizmu wszelkiego rodzaju toksyny i szkodliwe substancje. Jej właściwości detoksykujące zawdzięczamy wysokiej zawartości chlorofilu.

Bardzo korzystnie na oczyszczanie organizmu z rtęci i innych metali ciężkich wpływają również: kolendra, czosnek i magnez.

Oczyść swój organizm i poczuj zastrzyk zdrowia!

WIĘCEJ DLA CIEBIE