Afrodyzjak - 6 propozycji do wypróbowania

Chociaż istnieją komercyjne alternatywy dla opisanych tutaj środków, które zapewniają podniecenie i zwiększenie pożądania seksualnego, można również wykorzystać w tym celu właściwości niektórych olejków będących naturalnymi afrodyzjakami.
Afrodyzjak - 6 propozycji do wypróbowania

Ostatnia aktualizacja: 11 lutego, 2019

Afrodyzjak to ogólnie rzecz biorąc środek, który pomaga ludziom obudzić w nich pożądanie seksualne. Produkty tego typu stały się bardzo popularne w ostatnich latach z uwagi na to, że po prostu pomagają ludziom czerpać więcej przyjemności z seksu.

Afrodyzjak zastosowany na skórze lub w charakterze aromaterapii stymuluje na przykład receptory węchowe i pomaga ludziom uzyskać odpowiedni nastrój.

Ponadto niektóre z tego typu produktów przyczyniają się także do poprawy krążenia krwi, nawilżają skórę i uwalniają od stresu i napięcia, które mogą zakłócać w przeciwnym wypadku radość i jakość z seksu.

I chociaż można kupić syntetyczne produkty o takim działaniu na przykład w sex shopach, można również znaleźć w 100% naturalne produkty o ciekawych efektach. W naszym dzisiejszym artykule zaprezentujemy Ci 6 najlepszych z nich, abyś mógł je wypróbować ze swoją partnerką.

Olejek różany to wspaniały, w pełni naturalny afrodyzjak

Subtelny zapach olejku różanego jest silnie związany z poczuciem romantyczności podczas zbliżenia.

Afrodyzjak w postaci olejku różanego jest stosowany w celu zwiększenia libido u kobiet i poczucia atrakcyjności. Przydaje się także w celu zmniejszenia stresu fizycznego i psychicznego, który może negatywnie wpływać na pary.

Olejek różany

Olejek różany jest bogaty w witaminę E, kwasy tłuszczowe i przeciwutleniacze, które korzystnie wpływają na zdrowie skóry i nie zmieniają jej pH.

Jak powinieneś zastosować ten afrodyzjak?

 • Aby cieszyć się w pełni zapachem i właściwościami tego produktu, należy po prostu wmasować go w ciało partnerki.
 • Jeśli chcesz, możesz zastosować go także na swoich obszarach intymnych , aby zwiększyć ich nawilżenie.

Olejek lawendowy

Ze względu na swój charakterystyczny aromat, olejek lawendowy jest relaksującym i orzeźwiającym produktem, który może pomóc Ci wejść w odpowiedni nastrój podczas seksu i po nim.

Olejek lawendowy

Jest to produkt idealny na potrzeby redukcji stresu i zwiększenia popędu seksualnego. Ponadto jego właściwości pomagają poprawić krążenie krwi, zwiększając tym samym wrażliwość narządów płciowych na bodźce.

Jak powinieneś zastosować ten afrodyzjak?

 • Rozcieńcz olejek lawendowy w jakimś oleju bazowym, np. w oliwie z oliwek lub w oleju migdałowym. Następnie po prostu wmasuj go w skórę.
 • Możesz też dodać go do wanny i cieszyć się kąpielą z aromatem lawendy wraz ze swoją partnerką.
 • Z drugiej strony można go również dodać do wrzącej wody, aby stworzyć intymną atmosferę dzięki parującemu aromatowi lawendy.

Olejek jaśminowy

Jaśmin jest jednym z najbardziej popularnych afrodyzjaków na rynku. Od wielu lat znany jest jako naturalny i niezwykle skuteczny produkt zwiększający pożądanie seksualne.

W rzeczywistości używa się go nawet do produkcji perfum o przeznaczeniu typowo erotycznym.

Olejek jaśminowy

Zapach tego eterycznego olejku zwiększa pożądanie i relaksuje, dzięki czemu Twoje kontakty seksualne staną się niezwykle romantyczne i pełne pasji.

Ten naturalny olejek może także pomóc w rozwiązaniu problemów. takich jak suchość pochwy, oziębłość płciowa i przedwczesny wytrysk.

Jak powinieneś zastosować ten afrodyzjak?

 • Użyj tego oleju do masażu ciała partnerki podczas gry wstępnej.
 • Nałóż go w miejsca takie jak skóra za uszami, na szyję i inne strefy erogenne, w których Twoja partnerka może łatwo wyczuć zapach jaśminu.

Olejek z gałki muszkatołowej

Chociaż nie jest tak popularny jak inne propozycje zamieszczone w naszym dzisiejszym artykule, to jednak powinieneś pamiętać o tym, że olejek z gałki muszkatołowej to również doskonały, w pełni naturalny afrodyzjak.

Skutecznie zwiększa on poziom libido u kobiet i łagodzi niektóre problemy seksualne mężczyzn.

Gałka muszkatołowa

Olejek z gałki muszkatołowej zawiera substancję znaną, jako mirystycyna, która powoduje, że jest on znakomitym stymulantem seksualnym. Pomaga również poprawić krążenie krwi i zwiększa energię podczas seksu.

Jak powinieneś zastosować ten afrodyzjak?

 • Połącz oleje z gałki muszkatołowej z jakimś olejem bazowym (jak oliwa z oliwek, olej z orzecha kokosowego, olej migdałowy) i wmasuj go w piersi, plecy lub nogi swojej partnerki.

Olejek imbirowy

Olejek z imbiru ma relaksujący aromat, a także stymuluje nasze strefy erogenne, dzięki swoim właściwościom podnoszenia temperatury ciała.

Olejek imbirowy

Właściwości tego naturalnego afrodyzjaku zwiększają pożądanie seksualne i pomagają uzyskać lepszą jakość i długość stosunku seksualnego.

Jak powinieneś zastosować ten afrodyzjak?

 • Połącz olejek imbirowy z oliwą z oliwek lub olejem różanym.
 • Wmasuj ten produkt w ciało partnerki. Możesz jednocześnie przeprowadzać jakiegoś rodzaju grę lub zabawę o charakterze erotycznym.

Olejek z drzewa sandałowego

Jest to jeden z najbardziej polecanych w pełni naturalnych olejków eterycznych. Doskonale pobudza on męskie pożądanie seksualne, ponieważ jego aromat jest bardzo atrakcyjny i stymulujący.

Kora drzewa sandałowego i kwiaty

Olejek ten jest także użyteczny w leczeniu zaburzeń erekcji lub zmęczenia seksualnego. A wszystko dlatego, że uspokaja on nerwy, poprawia krążenie krwi w narządach płciowych i wprowadza nas w lekki stan euforii.

Jak powinieneś zastosować ten afrodyzjak?

 • Nałóż niewielką ilość olejku z drzewa sandałowego na strefy erogenne.
 • Połącz go z innymi olejkami, aby wykonać masaż erotyczny ciała swojej partnerki.

Czy chciałbyś spróbować tych olejków pełniących rolę naturalnego afrodyzjaku, aby uwieść swoją partnerkę i poprawić swoje doświadczenia seksualne? Wybierz ten zaprezentowany przez nas powyżej afrodyzjak, który najbardziej przykuł Twój wzrok.

A następnie użyj go, by poprawić seksualną stymulację zarówno u siebie, jak i swojej partnerki. Wtedy pozostanie Ci już tylko cieszyć się bardziej namiętnym seksem.

To może Cię zainteresować ...
Naturalne afrodyzjaki i ich wpływ na zdrowie – poznaj najciekawsze z nich!
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Naturalne afrodyzjaki i ich wpływ na zdrowie – poznaj najciekawsze z nich!

Afrodyzjaki są stosowane na całym świecie od stuleci. Jednak obecnie nie ma silnych dowodów naukowych potwierdzających ich skuteczność. • Aceites Esenciales: Propiedades, Usos, Listado, Beneficios… (n.d.). Retrieved February 14, 2019, from https://aceites-esenciales.org/
 • Aceite Esencial de Lavanda: Propiedades y Usos. (n.d.). Retrieved February 14, 2019, from https://www.albanatur.com/blog/69_Aceite-Esencial-de-Lavanda–;Propiedades-y-Uso.html
 • Alcaraz-Meléndez, L., Delgado-Rodríguez, J., & Real-Cosío, S. (2004). Analysis of essential oils from wild and micropropagated plants of damiana (Turnera diffusa). Fitoterapia. https://doi.org/10.1016/j.fitote.2004.09.001
 • Kotta S, Ansari SH, Ali J. Exploring scientifically proven herbal aphrodisiacs. Pharmacogn Rev. 2013;7(13):1–10. doi:10.4103/0973-7847.112832
 • Bendas, J., Hummel, T., & Croy, I. (2018). Olfactory Function Relates to Sexual Experience in Adults. Archives of Sexual Behavior. https://doi.org/10.1007/s10508-018-1203-x
 • Mohebitabar S, Shirazi M, Bioos S, Rahimi R, Malekshahi F, Nejatbakhsh F. Therapeutic efficacy of rose oil: A comprehensive review of clinical evidence. Avicenna J Phytomed. 2017;7(3):206–213.
 • Roozbeh N, Ghazanfarpour M, Khadivzadeh T, Kargarfard L, Dizavandi FR, Shariati K. Effect of Lavender on Sleep, Sexual Desire, Vasomotor, Psychological and Physical Symptom among Menopausal and Elderly Women: A Systematic Review. J Menopausal Med. 2019;25(2):88–93. doi:10.6118/jmm.18158
 • Hongratanaworakit, T. (2010). Stimulating effect of aromatherapy massage with Jasmine oil. Natural Product Communications. https://doi.org/10.1177/1934578×1000500136
 • Tajuddin, Ahmad S, Latif A, Qasmi IA, Amin KM. An experimental study of sexual function improving effect of Myristica fragrans Houtt. (nutmeg). BMC Complement Altern Med. 2005;5:16. Published 2005 Jul 20. doi:10.1186/1472-6882-5-16