7 sposobów na pozbycie się zaskórników

7 sposobów na pozbycie się zaskórników

Ostatnia aktualizacja: 14 czerwca, 2015

Twoje pory zamykają się, ponieważ gruczoły łojowe wydzielają zbyt dużo potu. Tłuszcz i keratyna utleniają się i powodują na twojej skórze zmiany chorobowe w postaci zaskórników, czyli porów z ciemną kropką w środku.

Praktycznie każdy może cierpieć z powodu zaskórników. Nie bolą, ale są niesamowicie złośliwe, bowiem upodobały sobie najbardziej widoczne miejsce – nasze twarze, ze szczególnym oblężeniem naszych nosów.

Wbrew powszechnemu przekonaniu, zaskórniki nie zawsze są związane z trądzikiem, jest to raczej kwestia nadmiaru tłuszczu. Innymi słowy, powstają one u osób, które nadmiernie się pocą. Jednak zaskórniki, to żaden powód do niepokoju. Wystarczy tylko dokładnie oczyścić twarz i gotowe. W sklepach znajdziesz masę produktów, które pomogą ci zwalczyć zaskórniki, warto także zastosować zabiegi domowe, wspomagające skuteczność tych produktów.

Aby pozbyć się zaskórników, musisz zwrócić uwagę na kilka rzeczy. Przede wszystkim, oczyszczanie twarzy musi stać się dla ciebie codziennym obowiązkiem. Należy zmyć makijaż przed każdym pójściem spać oraz pamiętać, by bezwzględnie nie wyciskać zaskórników, gdy jeszcze same “nie wyjdą”. Takie działanie niszczy tylko skórę.

2#:zaskórników.jpg

Kilka przepisów na pozbycie się zaskórników

Sposób nr 1: maseczka z jogurtu, ogórka i pietruszki

Wrzuć do blendera dwie łyżki stołowe jogurtu naturalnego, liście pietruszki i połowę ogórka, całość zmiksuj. Pozostaw, aż do momentu powstania jednolitej masy. Następnie, nałóż maseczkę na twarz i trzymaj przez 15 minut. Zmyj ciepłą wodą.

Sposób nr 2: Parówka

Podgrzej wodę w misce. Pozwól, aby para zaczęła swobodnie się unosić. Następnie, nachyl twarz nad miskę, w bezpiecznej odległości, aby nie doszło do poparzenia skóry, jednak na tyle blisko, by para wodna owiewała twarz. Pozostaw tak, na kilka minut. Podnieś twarz z nad miski i od razu, lekko wyciśnij zaskórniki. Para wodna sprawi, że twoje pory pięknie się otworzą, ułatwiając oczyszczenie skóry.

Możesz umieścić płatki waty na swoje palce, tak by nie tworzyć czerwonych śladów na twarzy.

Sposób nr 3: maseczka z bezsmakowej galaretki i mleka

Wlej łyżkę stołową mleka do miseczki, dodaj łyżkę stołową bezsmakowej galaretki. Połącz składniki tak, aby utworzyły pastę, następnie gotuj przez 10 sekund. Opuszkami palców nanieś pastę na miejsca występowania zaskórników. Pozostaw na 10 minut. Po upływie wyznaczonego czasu, usuń pastę z twarzy. Powinna ona zastygnąć i stworzyć galaretowatą maskę.

Sposób nr 4: Maska cytrynowa

3#:zaskórników.jpg

Zmieszaj troszkę soku z cytryny, olejku migdałowego i gliceryny. Nanoś na twarz każdego wieczoru przed pójściem spać (po usunięciu makijażu). Zmywaj ciepłą wodą.

Sposób nr 5: Peeling miodowo-cynamonowy

Łyżkę stołową miodu, zmieszaj ze sproszkowanym cynamonem. Mieszaj do momentu uzyskania gładkiej pasty. Nanieś na miejsca występowania zaskórników. Pozostaw maseczkę na całą noc. Powtarzaj cały zabieg przez dwa tygodnie.

Sposób nr 6: owsiany koktajl

Szklankę płatków owsianych zmiksuj na proszek. Dodaj pół szklanki ciepłej wody i mieszaj do momentu uzyskania jednolitej masy. Gotowy koktajl nałóż na twarz i pozostaw do momentu wyschnięcia. Usuń za pomocą ciepłej wody i czystego ręcznika.

Sposób nr 7: maseczka jabłkowa

Czerwone jabłko przekrój na pół. Usuń środek, ale pozostaw skórkę. Wrzuć do blendera i dodaj łyżkę stołową soku z cytryny. Gotową maseczkę rozprowadź po całej twarzy i pozostaw na 10 minut. Po upływie wyznaczonego czasu, zmyj ciepłą wodą.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.