6 złych nawyków, które mogą powodować zwiotczenie piersi

Martwisz się, że Twoje piersi wcześnie wiotczeją? Poznaj 6 złych nawyków, których powinnaś unikać, jeśli nie chcesz, aby Twoje piersi opadały.
6 złych nawyków, które mogą powodować zwiotczenie piersi

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Jeśli nie chcesz obwisłych piersi, jest coś bardzo ważnego, o czym musisz wiedzieć. Opadanie biustu, czyli stopniowe zwiotczenie piersi, to naturalny proces, który zachodzi z powodu postępującej utraty elastyczności włókien skóry.

Nie jest to problem medyczny, ale estetyczny, zwłaszcza gdy pojawia się w młodym wieku. Wpływ grawitacji, zmiany w okresie karmienia piersią i ciągłe wahania wagi są czynnikami determinującymi jego pojawienie się.

Jednak istnieją również pewne nawyki – często nawracające – które przyczyniają się do pogorszenia się struktur podtrzymujących piersi od wewnątrz . W konsekwencji następuje zwiotczenie piersi.

Przyjrzyjmy się bliżej tym nawykom.

Co może powodować zwiotczenie piersi

Aby zapobiec wiotczeniu piersi, musisz zwracać uwagę na swoje nawyki i dokonywać pewnych modyfikacji, eliminując następujące z nich:

1. Palenie tytoniu

mujeres que fuman

Palenie ma nie tylko negatywny wpływ na stan zdrowia serca i płuc, ale także powoduje pogorszenie stanu skóry.

W rzeczywistości, według Kliniki Mayo, palenie powoduje skurcz naczyń krwionośnych, który utrudnia prawidłowy przepływ krwi oraz odżywianie i dotlenienie skóry. Jednocześnie powoduje to przedwczesne zmarszczki.

2. Noszenie niewłaściwego rozmiaru biustonosza powoduje zwiotczenie piersi

Noszenie biustonosza o nieodpowiednim rozmiarze to nawyk, na skutek którego piersi tracą jędrność, nawet jeśli wydaje się to nieszkodliwe. Podczas gdy biustonosze wykonane z elastycznych materiałów łatwo dopasowują się do ciała, źle dopasowany biustonosz zwiększa skłonność naszych piersi do opadania.

Ponadto, gdy biustonosze stają się zbyt ciasne, mają tendencję do wpływania na krążenie krwi, co bezpośrednio wpływa na obszar biustu.

3. Zła postawa

mala-postura

Utrzymywanie złej postawy ciała zwiększa ból mięśni, wpływa na estetykę, a ponadto przyspiesza obwisanie piersi.

Zwróć uwagę, że siedzenie lub stanie prosto daje obraz bardziej jędrnych i ładnie ułożonych piersi. Jednak kiedy garbisz ramiona, efekt jest dokładnie odwrotny. Piersi wyglądają na bardziej obwisłe niż normalnie .

Dlatego ważne jest, aby zachować dobrą postawę, zarówno w domu, w pracy, jak i w czasie spędzanym z przyjaciółmi.

4. Prowadzenie nieaktywnego trybu życia

Prowadzenie siedzącego trybu życia powoduje wiele negatywnych skutków zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz organizmu.

Według Hiszpańskiej Fundacji Serca brak aktywności zwiększa ryzyko chorób serca i związanej z nimi śmiertelności.

Co więcej, ponieważ mięśnie klatki piersiowej są zaniedbywane, gdy nie jesteśmy aktywne, często piersi z czasem tracą swoją jędrność i elastyczność. Istnieje nawet wiele ćwiczeń i procedur treningowych, które mają na celu wzmocnienie tego konkretnego obszaru.

5. Zapominanie o stosowaniu kremów przeciwsłonecznych

Według Hiszpańskiego Stowarzyszenia Przeciwko Rakowi (AECC) promieniowanie słoneczne może powodować plamy, czerniaki i oczywiście zmarszczki. Może również wpływać na obszar piersi, pogarszając jakość skóry i przyspieszając proces, który prowadzi do wiotczenia piersi.

Dlatego bardzo ważne jest stosowanie dobrej ochrony przeciwsłonecznej. Jest to szczególnie ważne, gdy zamierzasz spędzić dużo czasu na słońcu.

6. Stosowanie „cudownych diet”

Restrykcyjne diety, znane również jako „diety cud”, znacząco wpływają na stan zdrowia mięśni i skóry.

Dlatego ich stosowanie znacznie zwiększa ryzyko obwisania piersi na długo przed okresem starzenia się. Dzieje się tak, ponieważ są to diety, które zwykle prowadzą do niedoborów żywieniowych. To z kolei powoduje nagłe zmiany wagi i utratę beztłuszczowej masy mięśniowej.

Niezbędne jest utrzymanie prawidłowej i kompletnej diety, która zawiera zdrowe źródła następujących składników:

  • Niezbędne kwasy tłuszczowe
  • Witaminy
  • Minerały
  • Białka
  • Błonnik
  • Przeciwutleniacze

Bądź odpowiedzialna i zwracaj uwagę na swoje piersi

Wiele młodych kobiet myśli, że zwiotczenie piersi jeszcze długo im nie grozi. Jednak często nie zdają sobie sprawy, że przyzwyczajenia, które mają dzisiaj, będą miały konsekwencje jutro. Dlatego bardzo ważne jest, aby przyjąć zdrowe nawyki, które przyczyniają się do ogólnego stanu zdrowia, w tym piersi.

Oprócz zaleceń, które podaliśmy powyżej, ważne jest również, abyś raz w roku odwiedzała swojego ginekologa, który przeprowadzi badanie piersi. W ten sposób zapobiegniesz poważnym problemom w bardzo prosty sposób: zapobiegając im.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.