11 niecodziennych zastosowań pasty do zębów

Czy wiesz, że jedną z najskuteczniejszych i jednocześnie najbezpieczniejszych metod czyszczenia biżuterii jest stosowanie pasty do zębów? Dzięki zawartych w niej substancjach chemicznych metalowe przedmioty odzyskują swój pierwotny blask.
11 niecodziennych zastosowań pasty do zębów

Ostatnia aktualizacja: 19 maja, 2019

Używasz pasty do zębów wyłącznie do mycia zębów? Wiesz, że ten produkt codziennego użytku, który każda z nas ma w swojej kosmetyczce, ma szereg innych zastosowań w naszych gospodarstwach domowych?

Regularne używanie pasty do zębów nie tylko zapobiega chorobom zębów i dziąseł – jej właściwości znajdują również wiele rozmaitych zastosowań podczas codziennych porządków w naszych domach.

Chyba każda z nas nie raz komplikował sobie życie, usiłując wyczyścić pewne przedmioty, jednak bez oczekiwanego rezultatu. Warto uświadomić sobie, że często w zasięgu ręki mamy tanie i skuteczne rozwiązania, o których zwykle nie mamy pojęcia.

Jednym z takich cudownych rozwiązań jest pasta do zębów. Poznaj dziś z nami jej alternatywne zastosowania, które sprawią że Twoje codzienne obowiązki domowe nie będą już spędzały Ci snu z powiek.

Odrobina pasty do zębów neutralizuje nieprzyjemne zapachy

Niektóre produkty żywnościowe ze względu na swój intensywny aromat pozostawiają na naszych dłoniach nieprzyjemny zapach. Zwykle woda z mydłem nie wystarcza do ich całkowitego usunięcia.

Następnym razem wypróbuj starą, sprawdzoną metodę, dzięki której w kilka sekund pozbędziesz się brzydkich zapachów. Poniżej wyjaśniamy, na czym ona polega.

Sposób stosowania

 • Wetrzyj niewielką ilość pasty do zębów w skórę dłoni, pozostaw na kilka sekund, a następnie dokładnie spłucz ręce wodą.
 • Powąchaj i przekonaj się sama, że po przykrym zapachu ani śladu!

Tani i skuteczny odplamiacz

Poplamiłaś swoje ulubione ubrania i masz problem z pozbyciem się uporczywych plam? Zamiast wpadać w panikę sięgnij po tubkę pasty do zębów i wykorzystaj jej czyszczące właściwości.

Sposób stosowania

 • Nałóż cienką warstwę pasty do zębów na plamy, a następnie wetrzyj ją przy użyciu szczoteczki.
 • Rezultat będzie zależał od typu plamy oraz tkaniny.
 • Do kolorowych tkanin nie stosuj wybielającej pasty do zębów.

Czyszczenie zabrudzonych ścian z pomocą pasty

Dziecko malujące po ścianie

Twoje dzieci nie dają za wygraną i wytrwale kolorują ściany kredkami i mazakami? Nie denerwuj się – pasta do zębów jest w tym przypadku twoim wielkim sojusznikiem.

Sposób stosowania

 • Nałóż na ściereczkę odrobinę pasty do zębów, zwilż ją wodą i następnie przecieraj zabrudzone miejsca.
 • Odczekaj kilka sekund i przetrzyj czystą wodą.

Środek do prania dywanów z pasty do zębów

Wszystkie doskonale wiemy, że dywany brudzą się z nadzwyczajną szybkością podczas codziennych czynności, takich jak gotowanie, jedzenie przed telewizorem, picie kawy, itp. Na szczęście dzięki odrobinie pasty do zębów Twoje dywany znów będą wyglądały jak nowe.

Sposób stosowania

 • Nanieś grubą warstwę pasty do zębów na plamę na dywanie, dokładnie wetrzyj we włókna, a następnie usuń pastę czysta wodą.

Plamy z farby do włosów

Farbowanie włosów

Jeśli chcesz uniknąć plam na skórze podczas farbowania włosów, przed aplikacją produktu posmaruj skórę narażoną na zabrudzenie odrobiną pasty do zębów.

Sposób stosowania

 • Wetrzyj trochę pasty do zębów w skórę na uszach, przy linii włosów i we wszystkie inne miejsca, które mogłyby się zabrudzić.
 • Na zakończenie usuń pastę do zębów dużą ilością wody.

Zdrowe i mocne paznokcie

Niewiele z nas wie, że pasta do zębów jest również niezastąpioną naturalną odżywką wzmacniającą paznokcie.

Sposób stosowania

 • Nałóż na paznokcie niewielką ilość pasty do zębów i masują płytkę przez kilka sekund.
 • Na zakończenie spłucz wodą.

Produkt do czyszczenia biżuterii

Czyszczenie biżuterii

Pasta do zębów zawiera związki chemiczne, które doskonale usuwają ciemny nalot ze srebrnej biżuterii. Od dziś już zawsze będziesz mogła z dumą nosić swoje cenne pierścionki i naszyjniki.

Sposób stosowania

 • Nanieś na srebrne przedmioty trochę pasty do zębów, pozostaw na kilka minut, a następnie dokładnie wyczyść je ściereczką.
 • Na zakończenie nadaj im błysk czystą szmatką.

Sposób na wybielanie trampek

Trampki lub buty sportowe z białej skóry brudzą się z łatwością. Jeśli chcesz, aby odzyskały swą pierwotną biel, zastosuj do ich czyszczenia pastę do zębów. Przekonaj się sama, że efekt jest spektakularny.

Sposób stosowania

 • Nałóż pastę do zębów na białe buty za pomocą szczoteczki do zębów, pozostaw na kilka sekund, a na zakończenie dokładnie wytrzyj wilgotną ściereczką.

Czyszczenie żelazka

Zastosowanie pasty do zębów w czyszczeniu żelazka

Wraz z upływem czasu stopa żelazka pokrywa się ciemnym nalotem, który może brudzić ubrania w trakcie prasowania. Jeśli chcesz z łatwością wyczyścić swoje żelazko, wystarczy że sięgniesz do swojej kosmetyczki i wyciągniesz pastę do zębów.

Sposób stosowania

 • Nałóż trochę pasty do zębów na szczoteczkę lub ściereczkę i pocieraj tak długo, aż zabrudzenia zejdą całkowicie.

Maść na ukąszenia z pasty do zębów

Pasta do zębów powinna okazać się cennym sprzymierzeńcem osób cierpiących na alergie i wypryski skórne, zwłaszcza powstałe w wyniku ukąszenia przez owady.

Sposób stosowania

 • Nanieś niewielką ilość pasty do zębów na ranę po ukąszeniu i pozostaw na kilka godzin, aż do zniknięcia stanu zapalnego.

Usuwanie plam wodnych z drewna

Jeśli na Twoich drewnianych meblach pojawiły się plamy z wody lub jakiejkolwiek innej cieczy, do ich czyszczenia użyj pasty do zębów. Przekonaj się sama, że Twoje meble odzyskają jednolity, oryginalny kolor.

Sposób stosowania

 • Nanieś trochę pasty do zębów na bawełnianą ściereczkę i wetrzyj ją w plamę na meblach.
 • Na zakończenie zastosuj odpowiedni wosk do konserwacji drewnianych mebli, dzięki któremu nabiorą one pięknego połysku.

Jak widać, zastosowań pasty do zębów jest wiele. Szkoda wydawać pieniądze na specjalne środki chemiczne, gdy wszystkie posiadamy w domu ten produkt codziennej higieny. Mamy nadzieję, że przekonaliśmy Cię do tego, że pasta do zębów ułatwia codzienne życie i może wybawić nas z niejednego kłopotu.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.