Zielone jabłka- 7 powodów dlaczego warto je jeść

· Marzec 23, 2018
Aby zwiększyć korzyści które oferuje zielone jabłko, należy upewnić się że jest z organicznych upraw aby można było je zjeść ze skórką.

Zielone jabłka są szczególnie zalecane ze względu na niską zawartość kalorii i wysoką zawartość składników odżywczych, które niosą dodatkowe korzyści. Zielone jabłka mają wyjątkowy, kwaśny smak oraz są w większości złożone z wody. Dlatego, są idealne przy usuwaniu toksyn oraz nawodnienia organizmu.

Dodatkowo, zielone jabłka mają wysoką zawartość błonnika, aminokwasów, witamin i minerałów. Gdy spożyte, te składniki wspierają fizyczne i psychiczne zdrowie.

Od jakiegoś czasu zaleca się spożywanie zielonych jabłek na pusty żołądek, nie tylko dlatego że dostarczają nam energii, ale również dlatego, ponieważ owoc ten wzmaga pracę metabolizmu i zapobiega wielu schorzeniom. Jesteśmy w pełni świadomi, że wielu z nas wciąż nie uwzględnia ich w swojej diecie.

Poznaj dziś 7 powodów dla których warto je częściej jeść.

1. Zielone jabłka wspomagają utratę wagi

Jedno zielone jabłko ma tylko 80 kalorii. Pomimo niskiej ilości kalorii, jest on potężnym zastrzykiem energii dzięki węglowodanom i aminokwasom.

zielone jabłka wspomagają utratę wagi

 • Jedzenie go na pusty żołądek dostarcza organizmowi silnie skoncentrowany błonnik, który nie tylko wspomaga trawienie, ale i zaspokaja głód na dłużej.
 • Jego składniki odżywcze poprawiają działanie układu trawiennego od samego rana, dzięki czemu nasze ciało lepiej spala kalorie.

2. Zapobiegają cukrzycy

Dodanie owocu do dziennej diety jest prostym i skutecznym sposobem  na zredukowanie ryzyka cukrzycy, zwłaszcza dla tych którzy są w grupie podwyższonego ryzyka.

 • Wysoka zawartość błonnika odgrywa ważną rolę w przetwarzaniu cukru przez nasz metabolizm. Pomaga to zużyć cukier jako źródło energii.
 • Jedzenie jabłek z rana zmniejsza ochotę na słodkości i pomaga organizmowi odpowiednio spożytkować cukier.

3. Wzmacniają nasze serce

Wartości odżywcze, które znajdują się w tej odmianie jabłka- dokładniej mówiąc, flawonoidy i błonnik- mają ważne korzyści dla naszego układu sercowo- naczyniowego.

Zielone jabłka wspierają serce

 • Jedzenie zielonych jabłek pomaga regulować wysoki cholesterol, zatrzymując płytki krwinek przed blokowaniem tętnic.
 • Mają wysoką zawartość potasu, który jest ważnym minerałem, który balansuje elektrolity w naszym ciele aby chronić nasze mięśnie i serce.
 • Jabłka pomagają zmniejszyć stany zapalne, które czasami mogą powodować komplikacje z sercem, krążeniem i mózgiem.

4. Zielone jabłka wspierają trawienie

Jedzenie zielonych jabłek na pusty żołądek może być rozwiązaniem na wolne trawienie i chroniczne zatwardzenie raz na zawsze.

 • Pektyna, odmiana błonnika zawarta w owocach, reguluje ruchy jelit oraz wspomaga eliminacje produktów przemiany materii.
 • Zielone jabłka mają lekki efekt wiatropędny, który pomaga zwalczyć gromadzące się gazy.
 • Owoc ten neutralizuje nadmiernie produkowany płyn żołądkowy i zapobiega niedogodnościom takim jak zatwardzenie czy refluks.

5. Zdrowie mózgu a zielone jabłka

Jest wiele czynników które wpływają na zdrowie mózgu. Jedzenie jabłek każdego dnia może przyczynić się do profilaktyki chorób, które prowadzą do pogorszenia funkcji poznawczych.

Zielone jabłka wpomagają prace mózgu

 • Zielone jabłka mają mnóstwo antyoksydantów, między innymi katechiny i epikatechiny. Te antyoksydanty chronią komórki mózgowe przed szkodliwym wpływem wolnych rodników.
 • Flawonoidy, razem z witaminą C i magnezem, znajdujące się w jabłkach pomagają w regeneracji komórek. Poprawiają krążenie krwi i optymalizują natlenienie tkanki mózgowej.

6. Zielone jabłka dla zdrowej skóry

Nie mówimy tu o cudownym środku na zmarszczki ani o innych tym podobnych środkach. Jednakże, antyoksydanty zawarte w jabłkach są doskonałym sojusznikiem w walce przeciw przedwczesnym oznakom starzenia.

 • Dodając jabłka do swojej diety pomagasz odnawiać i odbudowywać komórki. Rezultatem tego jest redukcja zmarszczek i plam na skórze.
 • Duża zawartość wody pomaga nawodnić skórę i utrzymać ją w dobrej kondycji.
 • Zielone jabłka są świetnym stymulatorem produkcji kolagenu i elastyny, które są substancjami utrzymującymi skórę elastyczną i młodą.

7. Redukcja kamienia nazębnego

Składniki zielonych jabłek dostarczają znaczące korzyści dla zdrowia naszych zębów poprzez redukowanie bakterii, które tworzą kamień nazębny.

Zielone jabłka na kamień nazębny

 • Naturalne kwasy czyszczą zęby. Dodatkowo, kwas neutralizuje rozwój bakterii, które powodują infekcje.
 • Zielone jabłka zwiększają produkcje śliny i regulują poziom pH w ustach. Zapobiega to powstawaniu nieświeżego oddechu.

Wciąż nie dodałaś jabłek do swojej diety? Teraz znasz korzyści z ich jedzenia. Nie myśl za długo i zacznij je jeść już dziś.