Zdrowe odżywianie i ćwiczenia - idealne połączenie

Zdrowe odżywianie i ćwiczenia to najlepsze nawyki dla zdrowia. Czy wiesz, że możesz o nie zadbać w pyszny i urozmaicony sposób? Nie przegap tych informacji.
Zdrowe odżywianie i ćwiczenia - idealne połączenie

Ostatnia aktualizacja: 02 lipca, 2021

Prawidłowe, zdrowe odżywianie i ćwiczenia w wystarczającej ilości są niezbędne, aby skutecznie schudnąć lub utrzymać wagę. Jednak utrata wagi czy utrzymanie formy nie wymaga wyrzeczeń w diecie, czy przemęczania organizmu prawdziwymi sportowymi torturami.

Wręcz przeciwnie, to umiar jest kluczem do utrzymania nawyków zdrowego stylu życia, aby mogły trwać przez długi czas. Potrzeba tylko określonego porządku i dyscypliny. Ponadto warto oczywiście skonsultować się z endokrynologiem w przypadku pojawienia się pytań.

Poniżej podajemy szereg wskazówek, które pomogą Ci zadbać o zdrowe odżywianie i ćwiczenia. Z łatwością się przekonasz, że takie połączenie będzie podstawą Twojego sukcesu.

Zdrowe odżywianie nie musi być nudne

Chociaż nie ma powodu do obsesji, warto wprowadzić zwyczaj sprawdzania etykiet, na których opisane są wartości odżywcze produktów żywnościowych. Może ci to pomóc zadbać o dietę bez konieczności rezygnacji z większości spożywanych pokarmów.

Oczywiście jest coś, co należy wykorzenić z codziennej diety, jeśli chcesz schudnąć – lub nie przybrać na wadze. Chodzi o produkty takie jak ciasta przemysłowe lub tak zwane „śmieciowe jedzenie”. Specjaliści od żywienia zalecają również, aby nie przesadzać ze smażonymi potrawami.

Ponadto sugeruje się zmniejszenie dziennego spożycia pokarmów dostarczających wiele węglowodanów, takich jak ryż, chleb czy makaron.

Trzeba je spożywać w mniejszej ilości a także unikać dodawania sztucznych sosów. Zamiast tego należy wprowadzać więcej warzyw i białek. W tej ostatniej kategorii do wyboru mamy takie produkty jak jajka, tuńczyk, indyk, kurczak, wołowina lub wieprzowina.

Zdrowe jedzenie

Na przykład podczas lunchu lub kolacji możesz kierować się proporcjami na talerzu. Jego połowę powinny zajmować warzywa, a drugą połowę można podzielić na dwie części. Jedna pójdzie na pokarmy bogate w węglowodany, a druga na pokarmy białkowe.

W tej części możesz użyć wędlin. Na przykład, beztłuszczowa pierś indyka El Pozo BienStar o obniżonej zawartości soli jest doskonałym źródłem tego składnika, a jednocześnie ma bardzo wszechstronne zastosowanie. Można ją używać zarówno w sałatkach, jak i w innych, bardziej wyszukanych przepisach.

W ten sam sposób możesz użyć gotowanych ziemniaków, aby wypełnić część talerza przeznaczoną na węglowodany. Przygotowane z odrobiną oliwy z oliwek jako dressing, dodadzą soczystości każdemu daniu.

Na koniec zaleca się również spożywanie jednego lub dwóch owoców dziennie. Ważne jest, aby ich nie pomijać, ponieważ ich spożywanie jest niezbędne dla zachowania dobrego zdrowia.

Z pewnością zainteresuje cię również ten artykuł: Czy jeść owoce na diecie? Dowiedz się więcej!

Sport i zdrowa dieta – coś, co zawsze odkładamy

Należy pamiętać, że bez uprawiania sportu żaden rodzaj diety nie zadziała, tak, jak chcemy. Zdrowe odżywianie i ćwiczenia fizyczne idą w parze.

Uprawianie sportu zaleca się nie tylko dla utrzymywania optymalnej wagi. Pomaga nam również w zapobieganiu chorób związanych z metabolizmem i układem krążenia, takich jak cukrzyca, nadciśnienie i hiperlipidemia. Sugeruje to badanie przeprowadzone przez Szpital Uniwersytecki w San Juan (Alicante).

Jeśli należysz do osób, które już regularnie ćwiczą, możesz wybrać szynkę gotowaną El Pozo BienStar + PRO do swojego menu sportowego. Ta gotowana szynka z nowej serii + PRO, zawierająca 90% mięsa, jest bogata w białko, niskotłuszczowa, o obniżonej zawartości soli i bez dodatku cukru.

Z drugiej strony, jeśli nie lubisz szynki, możesz zdecydować się na pierś z indyka i kurczaka ElPozo BienStar + PRO. Masz wiele alternatyw do wyboru!

Może Cię zainteresować również ten materiał: Profesjonalni sportowcy – najlepsza dieta

Tortilla z warzywami

Zdrowe odżywianie i ćwiczenia nie muszą być nudne

Jeśli będziesz postępować zgodnie z tymi wskazówkami i będziesz działać konsekwentnie, wyrobisz zdrowe nawyki, które będą Ci towarzyszyć przez całe życie. Musisz tylko zdobyć się na trochę siły woli i cierpliwości. Wyniki mogą zająć trochę czasu, ale możesz mieć pewność, że na dłuższą metę je zauważysz.

Oprócz wyżej wymienionych ćwiczeń i zalecanych pokarmów, na stronie ElPozo BienStar znajdziesz wiele innych wskazówek. Pomogą Ci one prowadzić zdrowy tryb życia i dadzą Ci nowe pomysły na przygotowanie oryginalnych potraw, które zachwycają nawet wybredne podniebienia.

Teraz, kiedy już to wszystko wiesz, nie masz wymówki, aby nie zmienić swojej codziennej rutyny na znacznie zdrowszą. Dbanie o siebie nigdy nie było tak łatwe… ani tak pyszne!

To może Cię zainteresować ...
Śniadanie węglowodanowe: czy ma zalety?
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Śniadanie węglowodanowe: czy ma zalety?

Istnieje wiele wątpliwości, ponieważ są tacy, którzy uważają śniadanie węglowodanowe niezdrowe. Czytaj dalej a przekonasz się, jak jest naprawdę.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.