Zastosuj olejki eteryczne, aby złagodzić problemy powodowane przez żylaki!

Zastosuj olejki eteryczne, aby złagodzić problemy powodowane przez żylaki!
Carlos Fabián Avila

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Carlos Fabián Avila.

Napisany przez Valeria Sabater

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Czym są żylaki?  To nabrzmiałe żyły, które pokrywają nasze nogi siatką nieestetycznych wypukłości i pajączków. Warto uświadomić sobie, że pojawiające się na łydkach i udach żylaki to nie tylko problem natury kosmetycznej – może on również stanowić zagrożenie dla naszego zdrowia i ograniczyć sprawność fizyczną.

Istnieje wiele przypadków żylaków, w których jedynym rozwiązaniem okazuje się zabieg chirurgiczny w celu zredukowania ryzyka wystąpienia zakrzepu oraz poprawienia krążenia krwi w nogach.

Jeśli jednak nie należysz do tej grupy osób i nie musisz poddać się specjalistycznemu zabiegowi, dziś podpowiemy ci, jak za pomocą olejków eterycznych ukoić ból, jaki wywołują oplatające nogi pajączki i żylaki.

Na żylaki: olejek cyprysowy

Olejek cyprysowy na żylaki

Olejek cyprysowy można znaleźć w każdym sklepie z naturalnymi produktami lub w drogeriach. Jego cena nie jest wygórowana i z pewnością szybko odkryjesz wachlarz jego codziennych zastosowań, szczególnie w zakresie pielęgnacji skóry, odkażania oraz poprawy krążenia krwi.

Poniżej wyjaśniamy, w jaki sposób olejek cyprysowy przynosi ulgę i łagodzi ból żylaków.

  • Usprawnia przepływ limfy. Właśnie dlatego olejek cyprysowy jest uważany za najlepszy naturalny środek do walki z wywołanymi przez żylaki dolegliwościami.
  • Poprawia krążenie krwi.
  • Jest doskonałym środkiem antyseptycznym, który doskonale łagodzi dolegliwości związane z reumatyzmem, a nawet niweluje obrzęk.
  • Zmniejsza uczucie napięcia oraz ciężkości nóg i sprawia, że dolegliwości wywołane przez żylaki są mniej uciążliwe..
  • Korzystnie wpływa również na kondycję tłustej skóry, łagodzi objawy trądziku, stany zapalne oraz infekcje skórne.

Być może uznasz także ten artykuł za interesujący: 4 olejki eteryczne łagodzące ukąszenia pszczół

Zabieg łagodzący ból żylaków z zastosowaniem olejku cyprysowego

  • Nanieś 5 kropli olejku cyprysowego na zwilżoną zimną wodą ściereczkę (najlepiej jeśli po zwilżeniu wodą, włożysz ją na 10 minut do lodówki).
  • Następnie zimy okład z 5 kroplami olejku cyprysowego przyłóż do skóry nóg i wykonuj masaż kierując się od ud w kierunku stóp – w ten sposób poprawisz krążenie krwi. Wykonuj masaż każdej nogi przez przynajmniej 10 minut.
  • Po zakończeniu masażu pozostaw olejek na skórze aż do wchłonięcia. Po godzinie weź prysznic. Sama przekonaj się, jak taki masaż potrafi odprężyć zmęczone nogi!

Olejek miętowo-rozmarynowy na żylaki

Olejek miętowy

Mieszanka tych dwóch olejków eterycznych stanowi doskonały środek łagodzący ból nóg. Stosuj ją, kiedy wracasz zmęczona do domu ze spuchniętymi nogami i kiedy żylaki dają ci w kość.

Olejek miętowy i rozmarynowy są łatwo dostępne w sklepach z naturalnymi produktami i drogeriami. Dowiedz się, jakie mają zastosowania.

  • Zarówno olejek miętowy, jak rozmarynowy doskonale odprężają mięśnie oraz poprawiają krążenie krwi, zapobiegając zakrzepicy żył.
  • Mają właściwości odświeżające oraz skutecznie zwalczają stan zapalny.
  • Przynoszą ukojenie w przypadku bólu i skurczów, jakie towarzyszą żylakom.
  • Posiadają naturalne właściwości przeciwbólowe, które przynoszą natychmiastową ulgę zawsze, gdy tego potrzebujesz.

Zapewne zaciekawi Cię także nasz inny artykuł: Rozmaryn i pokrzywa na piękne włosy

Zabieg łagodzący ból żylaków z zastosowaniem olejku miętowego i rozmarynowego

  • Wykonujemy te same kroki, co w powyższym punkcie. Przygotowujemy zimny okład, który wcześniej schładzamy przez kilka minut w lodówce. Następnie nanosimy na niego 3 krople olejku miętowego i 3 krople olejku rozmarynowego, po czym nanosimy na żylaki.
  • Wykonujemy masaż od ud w kierunku stóp, który poprawia krążenie krwi oraz łagodzi napięcie żył i tętnic i uwalnia mięśnie od skurczów.
  • Po zakończeniu masażu unieś nogi od góry i pozostań w takiej pozycji przez 20 minut. Następnie weź relaksujący prysznic i zakończ go skierowanym na nogi strumieniem zimnej wody, szczególnie na żylaki i pajączki naczyniowe. Czy istnieje coś bardziej relaksującego?

Olejek z nagietka w połączeniu z cytrynowym

Olejek cytrynowy

Miałaś już okazję poznać właściwości tych dwóch olejków oraz ich wpływ na stan żylaków i skóry? Jeśli dotychczas ich nie próbowałaś, koniecznie zrób to. Dziś dajemy ci kilka wskazówek na to, jak je stosować.

  • Olejek eteryczny z nagietka doskonale zwalcza wszelkiego rodzaju problemy skórne: obrzęk, stany zapalne, trądzik, wypryski a nawet łuszczycę.
  • Główną zaletą połączenia tych dwóch olejków jest ich moc hamowania procesów zapalnych, łagodzenia bólu oraz udrażniania przepływu limfy.
  • Obydwa olejki mają właściwości odświeżające, dzięki czemu przynoszą natychmiastową ulgę.
  • Olejek z nagietka i cytrynowy są silnymi antyoksydantami, które w dodatku zawierają sporą dawkę witaminy E – sprawia ona, że skóra staję się gładka i piękna.

Zabieg łagodzący ból żylaków z zastosowaniem olejku z nagietka i cytrynowego

  • W tym przypadku nie trzeba aplikować olejków na zimny okład. Obydwa olejki idealnie nadają się do aplikacji bezpośrednio na skórę. Skrop więc dłonie 3 kroplami każdego z nich i wcieraj w nogi. Energicznie masuj każdą nogę przez 10 minut.
  • Od razu odczujesz orzeźwiający efekt masażu oraz natychmiastową ulgę w przypadku bólu żylaków. Taka kombinacja olejków pozwala nie tylko na pozbycie się napięcia z nóg, ale również doskonale sprawdza się jako środek zwalczający wszelkiego rodzaju stany zapalne skóry oraz wysypki.
  • Stosuj te dwa olejki regularnie przez dłuższy okres czasu i przekonaj się sama, jak pozytywnie wpływają one na stan skóry.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.