Zalecany czas praktyki jogi - jakie są wytyczne?

Aby uzyskać jak największe korzyści z praktyki jogi, najlepiej jest włączyć ją do naszej codziennej rutyny i każdego dnia poświęcić pewien czas na wykonanie ćwiczeń.
Zalecany czas praktyki jogi - jakie są wytyczne?

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Joga jest tysiącletnią dyscypliną wywodzącą się z Indii. Celem tej sztuki jest poszukiwanie równowagi i szczęścia. W tym celu osoba stosuje praktyki relaksacyjne i medytacyjne, które jednoczą ją, w ciszy, z jej duchową lub boską częścią. Ale jaki jest zalecany czas praktyki jogi? Kiedy najlepiej wykonywać ćwiczenia i jak długo?

W tym artykule zachęcamy do zagłębienia się w tę technikę, abyś mogła w pełni ją wykorzystać, niezależnie od tego, czy ćwiczysz w grupie, czy też robisz to indywidualnie.

Pozwól się zauroczyć jodze, która dzisiaj stała się sposobem na życie dla ludzi, którzy chcą zadbać zarówno o swoje wnętrze jak i o swoje ciało. Oczywiście, aby robić to skutecznie, trzeba wiedzieć , jaki jest zalecany czas praktyki jogi.

Jaki jest zalecany czas praktyki jogi?

W praktyce jogi nie ma ścisłych zasad. Rozwój tej dyscypliny jest bardzo indywidualny. Ponieważ celem jest poszukiwanie równowagi między umysłem, ciałem i duszą, bardzo trudno jest ustawić czas. Ogólnie joga jest rozumiana, jako długoterminowa ścieżka. Jest to styl życia.

Pozycja jogi.

Dlatego, biorąc pod uwagę każdą konkretną sytuację, ideałem byłyby krótkie praktyki kilka razy w tygodniu. Wiele osób decyduje się na sesje od 20 do 30 minut, 3 dni w tygodniu. Rzeczywistość zależy jednak od wielu czynników, które są inne w życiu każdej osoby (obowiązki zawodowe, zobowiązania rodzinne itp.).

Jaki jest najlepszy harmonogram?

Idealny zalecany czas praktyki jogi, który wiele osób stosuje w swoim harmonogramie, to poranki, przed rozpoczęciem zadań i codziennych obowiązków. O tej porze, joga służy do aktywacji umysłu i ciała w najlepszy możliwy sposób, poprzez relaksacje, medytacje lub serię pozycji.

Chociaż ten harmonogram wymaga pewnego wysiłku o wschodzie słońca, w nagrodę otrzymamy zastrzyk energii, który sobie zafundujemy.

Zwyczajem wielu osób jest również koniec dnia, w którym się poświęca kilka minut aby wykonać praktykę jogi. Dzięki takiemu wyborowi uda nam się uspokoić umysł i ciało po całym dniu, przeżytym w przyspieszonym rytmie codziennych czynności.

Dzięki tej metodzie miliony ludzi są w stanie przezwyciężyć problemy związane z bezsennością, stresem i lękiem.

Zalecany czas praktyki jogi.

Joga w dowolnym momencie

Jedną z wielkich zalet praktyk relaksacyjnych i medytacyjnych oferowanych przez jogę praktykowaną w każdej chwili jest wyciszenie potoku myśli w naszym umyśle. Spokojny umysł, ukojenie i pokój wewnętrzny przynosi bardziej przejrzyste, uporządkowane i spójne myśli.

Z drugiej strony, gdy nasze centrum intelektualne jest przytłoczone lub przeciążone, trudno osiągnąć większą produktywność.

Poprzez praktykę jogi wyciszają się wszystkie dialogi umysłowe, które bez sensu zużywają naszą energię. Chodzi o pozostawienie pustego umysłu i skupienie się na swoim ciele. Skupiając uwagę w taki sposób, możemy połączyć się z samą sobą i, na przykład, usłyszeć rytm naszego serca.

Dzień po dniu, z cierpliwością

Joga nie jest dyscypliną, w której spodziewane są niesamowite rezultaty w ciągu kilku dni. Zalecany czas praktyki jogi przedkłada regularność nad intensywność. Tylko wtedy można uzyskać określone korzyści fizyczne, na przykład:

  • Lepsze zdrowie układu sercowo-naczyniowego
  • Większa elastyczność ciała
  • Lepsze stonowanie mięśni
  • Poprawa zdrowia układu nerwowego
  • Spalanie kalorii
  • Poprawa stanu stawów

Dlatego musisz pamiętać, aby zachować cierpliwość i spokojne nastawienie, gdy zaczynasz wykonywać praktykę jogi. Lepiej potraktować to jako styl życia, w którym włączamy tę dyscyplinę, jako codzienną aktywność.

Joga.

Niezależnie od tego, ile masz czasu, pij wodę

Niezależnie od tego, jaki zalecany czas praktyki jogi wybierzemy dla siebie, trzeba pamiętać o czymś jeszcze. Chociaż joga może wydawać się prostym ćwiczeniem lub prawie bez wysiłku fizycznego, to tak nie jest. W zależności od rodzaju jogi, którą będziemy ćwiczyć, ciało będzie spalać kalorie, i w konsekwencji tkankę tłuszczową.

Dlatego bardzo ważne jest, aby ciało było dobrze nawodnione. W tym celu należy wypijać dwa litry wody przez cały dzień, szczególnie podczas ćwiczeń. W ten sposób przygotujemy tkanki i narządy do lepszej pracy i unikniemy urazów, które są typowe przy braku nawodnienia.

Ta dyscyplina jest również uważana za dobrą metodę oczyszczania ciała. Dlatego, kiedy pijemy wodę, ułatwimy eliminację toksyn. Jeśli ćwiczymy ją rano, pomożemy w aktywacji organizmu. Natomiast w nocy, poprawimy proces detoksykacji.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.