Wylecz zaparcia dzięki siemieniu lnianemu
Zaparcia to problem natury fizjologicznej, który jest o wiele ważniejszy, niż może Ci się na pierwszy rzut oka wydawać. Pamiętaj, że jeśli nie oczyścisz prawidłowo swojego organizmu, możesz zacząć cierpieć na choroby przewlekłe i zwyrodnieniowe.
Dlatego też powinieneś zacząć regulować ruchy robaczkowe jelit tak szybko, jak to tylko możliwe, stosując odpowiednią dietę na zaparcia i inne naturalne środki o właściwościach leczniczych.
Z naszego dzisiejszego artykułu dowiesz się, w jaki sposób można leczyć zaparcia za pomocą naturalnego środka opartego o dobrze znane i lubiane siemię lniane. Te nasiona ułatwiają wypróżnianie się i regulują funkcjonowanie całego układu pokarmowego, a w szczególności jelit, niezależnie od tego, jaki jest Twój konkretny problem zdrowotny.
Wypróbuj je jeszcze dziś, a zauważysz pozytywne skutki stosowania siemienia lnianego w mniej niż tydzień!
Ryzyko, z jakim wiążą się zaparcia
Zaparcia to problem związany bezpośrednio z jelitami. To właśnie one są źródłem tych uciążliwych dolegliwości i powodują problemy, gdy przychodzi czas na wypróżnianie. Zaparcia objawiają się tym, że oddawanie stolca odbywa się bardzo rzadko lub stanowi poważną trudność. Oczywiście obie te cechy mogą występować jednocześnie.
Istnieją liczne czynniki, które mogą stanowić przyczynę tego problemu, do najpopularniejszych zaliczają się na przykład stres lub siedzący tryb życia.
Kluczową kwestią jest jednak stosowanie diety, która zazwyczaj zawiera niewielkie ilości błonnika (lub wręcz jest go całkowicie pozbawiona) i jednocześnie dominują w niej produkty spożywcze oparte o składniki rafinowane lub przetworzone metodami przemysłowymi.
Zaparcia nie tylko są dolegliwościami irytującymi i denerwującymi w trakcie dnia codziennego. Cierpienie wywołane z tego powodu może powodować także długotrwałe, poważne problemy zdrowotne, takie jak na przykład:
- Obrzęk okolic brzucha
- Przepuklina brzuszna i pachwinowa
- Bóle głowy
- Hemoroidy
- Zaczerwienienia i bruzdy (szczeliny) odbytu
- Fekaloma (gromadzenie i kompresja kału w jelicie tworząca suche złogi i kamienie kałowe)
- Niedokrwienne zapalenie jelita grubego
- Zapalenie uchyłka jelitowego
- Rak żołądka
- Rak jelita grubego
Dodatkowo uporczywe i długotrwałe zaparcia mogą znacząco utrudnić wchłanianie składników odżywczych ze spożywanego jedzenia, co może z kolei spowodować niedobory żywieniowe, nawet pomimo przestrzegania zdrowej i odpowiednio zbilansowanej diety.
Z drugiej strony flora bakteryjna jelit jest silnie powiązana z układem odpornościowym. Oznacza to, że jelito, które nie funkcjonuje prawidłowo, negatywnie wpływa na skuteczność naturalnych mechanizmów obronnych Twojego organizmu.
Jak skutecznie leczyć zaparcia?
Leczenie zaparć wbrew pozorom nie jest zadaniem trywialnym, ponieważ większość środków naturalnych cechuje się słabym działaniem (w większości wypadków po prostu niewystarczająco silnym), a z kolei produkty przemysłu farmaceutycznego nafaszerowane są mnóstwem niejednokrotnie bardzo szkodliwych substancji chemicznych. Kluczem do sukcesu jest więc znalezienie złotego środka.
Problem ze środkami przeczyszczającymi, zarówno syntetycznymi, jak i naturalnymi
Środki przeczyszczające są szybkim i skutecznym rozwiązaniem dla wielu osób cierpiących na zaparcia.
Cały problem jednak polega na tym, że większość zarówno chemicznych, jak i naturalnych środków przeczyszczających zawiera w sobie substancje chemiczne, które powodują podrażnienie wewnętrznej części jelit i uszkadzają naturalną ich florę bakteryjną. To, na dłuższą metę, pogarsza jedynie sytuację.
Drażniący jelita środek przeczyszczający może być użyty jako jednorazowe rozwiązanie problemu o charakterze tymczasowym, ale powinieneś unikać używania go jako typowo zażywanego produktu, który pomaga w skutecznym wypróżnieniu.
Kluczem do rozwiązania tego problemu jest dobra dieta i stosowanie naturalnych środków, które nie podrażniają jelita, ale na przykład pomagają w zwiększeniu skuteczności ruchów robaczkowych jelit.
Dobra, odpowiednio zbilansowana dieta
Dla zapewnienia lepszego funkcjonowania jelit Twoja dieta powinna być zdrowa i odpowiednio zrównoważona. Powinna zawierać, w odpowiednich ilościach, następujące składniki pokarmowe:
- Owoce i warzywa, zarówno surowe, jak i gotowane
- Ziarna zbóż, takich jak ryż, owies, proso lub komosa ryżowa
- Rośliny strączkowe
- Orzechy z drzew orzechowych, jak włoskie, laskowe itp.
- Nasiona i produkty pełnoziarniste
- Grzyby
- Algi morskie i wodorosty
Kiedy poprawisz swoją dietę i zaczniesz zwiększać spożycie wyżej wymienionych składników, pamiętaj także o tym, że zaczynasz jeść w ten sposób o wiele więcej błonnika. Dlatego też jednocześnie należy zwiększyć ilość spożywanej wody, ponieważ w przeciwnym razie Twoje zaparcia ulegną pogorszeniu.
Należy zatem pić co najmniej 2 litry (6-8 filiżanek) wody na dobę, nie licząc wody wchodzącej w skład standardowego pożywienia.
Środek na zaparcia oparty o siemię lniane
Nadszedł nareszcie odpowiedni moment, aby zaprezentować Ci w pełni naturalny i nad wyraz skuteczny środek na zaparcia, którego głównym elementem jest siemię lniane.
Składniki, których będziesz potrzebować:
Aby przygotować ten specyfik, potrzebujesz jedynie następujących składników:
- 1 łyżka stołowa nasion lnu, złotych lub brązowych (10 g)
- 1 szklanka wody (200 ml)
Uwaga: aby środek ten był maksymalnie skuteczny, ważne jest pamiętanie o tym, aby nasiona lnu były surowe i całe. Nasiona zmielone są również zdrowym składnikiem diety, ale nie pomagają na zaparcia nawet w ułamku procenta tak skutecznie, jak całe nasiona siemienia lnianego.
Ponadto nasiona siemienia lnianego należy trzymać z dala od światła i ciepła, aby zapobiec ich utlenianiu się.
Jak przygotować opisywany środek wykorzystujący siemię lniane?
Aby sporządzić sobie ten w pełni naturalny specyfik o właściwościach leczniczych, należy codziennie wykonywać następujące czynności:
- Poprzedniej nocy, tuż przed pójściem spać, wsyp nasiona siemienia lnianego do naczynia i zalej szklanką wody.
- W trakcie nocy nasiona uwolnią specyficzną odmianę białka, które wydaje się śluzowate i spore ilości błonnika.
- Rano, gdy się obudzisz, wypij tę wodę wraz z nasionami.
- Zrób sobie tę kurację przed śniadaniem lub ogólniej rzecz biorąc co najmniej 30 minut przed pierwszym posiłkiem.
- Przez cały dzień, poza posiłkami, o których wspominaliśmy wcześniej, pij duże ilości wody, aby pomóc swojemu organizmowi w trawieniu błonnika.
Jeśli chcesz, aby leczenie było bardziej skuteczne, możesz także dodać trzy śliwki do wody z siemieniem lnianym. Te suszone owoce zawierają spore ilości błonnika i działają również jako doskonały środek stymulujący pracę jelit. Oprócz tego mają one w składzie również wiele cennych minerałów, które pomagają wzmocnić Twoje zęby i kości.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Calvi Lenzi de Almeida, K., Spreafico Fernandes, F., Teles Boaventura, G., & Angélica Guzmán-Silva, M. (2008). EFECTO DE LA SEMILLA DE LINAZA (Linum Usitatissimum) EN EL CRECIMIENTO DE RATAS WISTAR EFFECT OF FLAXSEED (Linum Usitatissimum) ON THE GROWTH OF WISTAR RATS. Rev Chil Nutr, 35(4), 443–451. https://doi.org/10.1007/s12122-999-1010-1
- Bae, S. H. (2014). Diets for constipation. Pediatric Gastroenterology, Hepatology & Nutrition, 17(4), 203–208. https://doi.org/10.5223/pghn.2014.17.4.203