Wyeliminuj nieprzyjemny zapach z domu i kuchni

Jeśli przypalił ci się popcorn, a nieprzyjemna woń spalenizny unosi się w twoim domu, nie wahaj się i zagotuj 3 cytryny z goździkami, aby pozbyć się nieprzyjemnego zapachu.
Wyeliminuj nieprzyjemny zapach z domu i kuchni

Napisany przez Katherine Flórez

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

 Przede wszystkim, w pierwszej kolejności powinnaś znaleźć przyczynę przykrego zapachu w twoim domu. Generalnie, najczęstszymi powodami do tego są:
  • Niewystarczająca wentylacja
  • Klimat
  • Lata zabudowy
  • Bakterie
  • Gnijąca żywność
  • Wilgoć

Aby usunąć ten nieprzyjemny zapach, który stawia twój dom w niekorzystnym świetle, możesz wybrać pomiędzy kupnem odświeżaczy powietrza lub skorzystać z naturalnych metod, które pomogą nam wyeliminować przykre zapachy i nadadzą całemu pomieszczeniu przyjemną woń.

Sposoby na nieprzyjemny zapach

Wanilia

Możesz wymieszać kilka kropli ekstraktu z wanilii z wodą i wetrzeć je w drewniane meble i w żarówki, które po zapaleniu powinny uwolnić zapach wanilii.

Kawa

kawa

Kawa jest równie dobrym środkiem dezodoryzującym do pomieszczeń. Wsyp jej niewielką ilość do kubka – już użytej, bądź świeżej – a uzyskasz fantastyczny zapach rozchodzący się po kuchni lub domu.

Cytrusy

Użyj skórek z cytryny i pomarańczy. Gdy je podpalisz, uwolnią one swój aromat, który rozniesie się po całym domu.

Sól

Sól świetnie eliminuje intensywną woń. Wysyp pół kubka soli na powierzchnię, którą chcesz wyczyścić, przetrzyj zimną wodą i wyczyść tak jak to zwykle robisz.

Miękki ręcznik

Jeśli umieścisz miękki, chłonny ręcznik na dnie kosza do śmieci, wyeliminujesz wydostającą się z niego nieprzyjemną woń.

Brzydki zapach w kuchni?

Ocet spirytusowy

Podgrzej niewielką ilość octu by wyeliminować nieprzyjemny zapach po rybie.

Cytryna i goździki

cytryna-7

Zagotuj półtora kubka wody z pokrojonymi w kostkę cytrynami i goździkami. Ten sposób pomoże ci pomoże pozbyć się woni spalonego popcornu.

Sok z cytryny

W połączeniu z wodą, można go użyć do pozbycia się zapachu cebuli lub czosnku.

Tymianek, rozmaryn lub liść laurowy

tymianek-2

Umieść któreś z tych ziół nad gorącą powierzchnią, tak by uwolniły one swój aromat w postaci pary.

Cynamon

Jeśli zagotujesz go w wodzie, cynamon pomorze ci pozbyć się zapachu ryby z twojej kuchni.

Wybielacz

Wymieszaj pół kubka wybielacza z zimną wodą i umieść roztwór w zlewie. Pozostaw go tam na 20 minut, po czym spłucz bieżącą wodą aby usunąć brzydki zapach z twojego zlewu.

Pamiętaj…

Jak widzisz, istnieje wiele przydatnych wskazówek na to jak pozbyć się tych uporczywych odorów łatwo i szybko, w rezultacie pozostawiających przyjemny zapach w twoim domu.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.