Wodorowęglan sodu koszmarem dla farmaceutów

14 Marzec, 2016
Doustna mieszanka wodorowęglanu sodu i chlorku może okazać się lekiem przyszłości, który skutecznie usunie nagromadzone toksyny i pomoże uniknąć wielu schorzeń.
 

Wodorowęglan sodu był stosowany już w starożytności jako środek korzystnie wpływający na zdrowie, urodę, a nawet znalazł swoje zastosowanie przy wykonywaniu niektórych obowiązków domowych. Substancja ta wciąż w wielu laboratoriach świata jest poddawana dalszym badaniom, by jeszcze dokładniej poznać jej właściwości i jeszcze lepiej je wykorzystać.

Dla wielu osób wciąż pozostaje zagadką, jak wodorowęglan sodu może być korzystniejszy i efektywniejszy w działaniu niż wiele środków farmaceutycznych.

Dzisiaj nie ma jeszcze dowodów na to, że wodorowęglan sodu może zapobiegać i pomóc w zwalczaniu wielu chorób przewlekłych takich jak rak czy cukrzyca, jednak wielu specjalistów docenia korzystny wpływ substancji na zdrowie i coraz częściej zaleca jego zastosowanie.

Co kryje wodorowęglan sodu?

Wszyscy powinniśmy zwrócić nieco więcej uwagi na wodorowęglan sodu i uwzględnić jego korzystne właściwości i możliwość wykorzystania w leczeniu wielu problemów zdrowotnych.

Niejednokrotnie już produkt ten był stosowany przez onkologów, a wszystko dzięki zdolności zmniejszania skutków ubocznych chemioterapii i radioterapii na ważne narządy takie jak wątroba czy nerki.

Zdrowie a soda oczyszczona
 

W wielu częściach świata od jakiegoś czasu stosuje się miksturę alkalizującą przygotowaną z małych dawek węglowodanu sodu i wody, którą leczona jest nadkwasowość i inne problemy zdrowotne z nią związane.

W miarę poznawania właściwości sody oczyszczonej w wielu miejscach ratunkowych zdecydowano się na wprowadzenie jej jako substancji leczniczej mogącej uratować ludzkie życie.

Odkryto, że kombinacja węglowodanu sodu z innymi substancjami jak na przykład jodem czy chlorkiem magnezu tworzy skuteczny środek mogący znaleźć zastosowanie w terapiach leczniczych wielu chorób.

Wodorowęglan sodu, a pH organizmu

Jedną z głównych zalet, jakie stoją za węglowodanem sodu, jest jego zdolność do naturalnej alkalizacji środowiska wewnętrznego organizmu. Gdy w ciele dochodzi do spadku jonów wodorowęglanowych, spada pH krwi, co zaczyna powodować wiele poważnych problemów zdrowotnych w tym chorób związanych z zakwaszeniem organizmu.

Fakt, że komórki organizmu lepiej czują się w środowisku lekko zasadowym, tylko dodatkowo potwierdza skuteczność wodorowęglanu sodu.

Wodorowęglan i jego zalety

Aby utrzymać odpowiednią równowagę kwasowo-zasadową krwi, należy pamiętać o odpowiedniej diecie, która w tym aspekcie jest fundamentalna. Obecny tryb życia, zaburzenia w odżywianiu oraz zwiększona konsumpcja niezdrowej żywności takiej jak fast food sprzyja powstaniu kwaśnego środowiska w organizmie, co generuje większe prawdopodobieństwo zachorowania.

 

W momencie spadku naturalnego pH, środowisko w organizmie staje się kwaśne, a to może doprowadzić do zapalenia błony śluzowej żołądka, osteoporozy, chorób serca, cukrzycy między innymi.

Mówiąc o pH organizmu, wodorowęglan sodu jest wielkim sojusznikiem naszego ciała. Wspomaga on transport tlenu poprzez rozszerzone naczynia krwionośne i usprawnia uwalnianie go w komórkach, regulując tym samym poziom pH, a nawet nadaje mu lekko zasadowy odczyn.

Wodorowęglan sodu jako lekarstwo

Zostało udowodnione, że wodorowęglan sodu może pomóc w zapobieganiu występowania zapalenia stawów, dny moczanowej, grypy, cukrzycy i tworzeniu się kamieni nerkowych.

Ze względu na liczne jego zalety i korzystny wpływ na zdrowie, śmiało możemy zacząć używać go jako naturalny środek leczniczy, który w bezpieczny sposób poradzi sobie z różnymi schorzeniami. Kombinację wodorowęglanu sodu i chlorku magnezu w przyszłości można będzie przyjmować doustnie. Oba te składniki skutecznie usuwają nagromadzone toksyny z komórek, tkanek i narządów.

Soda

Dzięki właściwościom, które posiada, wodorowęglan sodu stał się prawdziwym koszmarem dla koncernów farmaceutycznych. Stosowanie jego niewielkich i precyzyjnych ilości nie tylko jest bezpiecznym i skutecznym środkiem, ale i bardzo ekonomicznym.

 

Zanim jednak zaczniemy z niego korzystać, koniecznie przed wprowadzeniem leczenia należy skonsultować się z lekarzem, który przedstawi ewentualne ryzyko związane z zażywaniem węglowodanu sodu w celach poprawienia zdrowia.

Dziś wiadomo, że u niektórych osób mogą wystąpić niepożądane skutki takie jak nadmierne pragnienie, bóle głowy, obrzęki kończyn dolnych i osłabienie.

  • Engelking, L. R. (2010). Textbook of Veterinary Physiological Chemistry, Updated 2/e. Academic Press.
  • Feher, J. J. (2017). Quantitative human physiology: an introduction. Academic press.
  • Feher, J. (2012). 6.5 – Acid–Base Physiology I: The Bicarbonate Buffer System and Respiratory Compensation. In J. Feher (Ed.), Quantitative Human Physiology (pp. 595–601). Boston: Academic Press. https://doi.org/https://doi.org/10.1016/B978-0-12-382163-8.00065-7
  • SODIUM BICARBONATE. WebMD. https://www.webmd.com/vitamins/ai/ingredientmono-1470/sodium-bicarbonate
  • Gerry K. Schwalfenberg. 2011. Journal of Environmental and Public Health. https://www.hindawi.com/journals/jeph/2012/727630/
  • Juel, C. (2008), Regulation of pH in human skeletal muscle: adaptations to physical activity. Acta Physiologica, 193: 17-24. doi:10.1111/j.1748-1716.2008.01840.x
  • Acidosis. Medline Plus. https://medlineplus.gov/spanish/ency/article/001181.htm
  • Fenton TR, Fenton CJ. Evidence does not support the alkaline diet. Osteoporos Int. 2016;27(7):2387–2388. doi:10.1007/s00198-016-3504-z