Uwodzicielska osobowość - czy takową posiadasz?

Uwodzicielska osobowość - posiadanie jej ma wiele zalet, przede wszystkim w prowadzeniu relacji z innymi. Jeśli masz tę osobowość, ciesz się nią! Jeśli ją posiadasz, ale się jej wyparłeś lub ukryłeś – pora, aby znów zobaczyła światło dzienne.
Uwodzicielska osobowość - czy takową posiadasz?

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Uwodzicielska osobowość jest bardzo pomocne; umożliwia łatwe nawiązywanie kontaktu z innymi ludźmi a posiadanie atrakcyjnej osobowości jest bardzo ważne w społeczeństwie, w którym dzisiaj żyjemy. Chociaż niektórzy będą Ci jej zazdrościć – to z pewnością niesie ona z sobą wiele zalet.

Uwodzicielska osobowość – jaka jest największa jej wada?

Wadą uwodzicielskiego typu osobowości jest to, że musisz się z nią urodzić, nie możesz jej nabyć później jako nowej osobowości.

Wszyscy rozwijamy własną osobowość i każda z nich ma swoje zalety. Jednak dzisiaj przyjrzymy się temu specyficznemu typowi osobowości, aby poznać go nieco głębiej.

Uwodzicielska osobowość sprawuje doskonałą kontrolę nad językiem

Ktoś kto ma uwodzicielską osobowość, posiada ważną cechę, która pozwala mu łatwo odnosić się do innych: wspaniałą kontrolę nad językiem. Przejrzysty, asertywny język, który nie zapomina o komunikacji niewerbalnej.

Jak wiemy, to co komunikujemy za pomocą gestów i naszego głosu (intonacja, głośność), zawiera wyższy procent wiadomości niż rzeczywiste słowa, które wypowiadamy (tylko 7%).

Osoba o uwodzicielskiej osobowości jest koherentna. To co mówi i wyraża poprzez niewerbalną komunikację jest takie samo. W ten sposób skutecznie komunikuje się i nie popada w sprzeczności.

Ludzie w trakcie spotkania.

Jednak oprócz tego wszystkiego, kontrola języka jest tak wysoka, że ​​zapobiega wahaniu. Kiedy się wahamy, sprawiamy, że ludzie wątpią w to co chcemy przekazać.

Dodatkowo, jeśli masz taką osobowość jesteś bardziej godny zaufania i sprawiasz, że ludzie czują się bezpiecznie. Jeśli chcesz podjąć jakąś decyzję, nie wahasz się ani chwili. To nie znaczy, że nie masz wątpliwości, tylko że potrafisz im stawić czoło w mądry sposób.

Interakcja z innymi w zdrowy sposób

Ludzie o uwodzicielskiej osobowości wiedzą jak dogadać się z innymi w zdrowy sposób. Dzieje się tak dlatego, że oprócz tego, iż są ekstrawertyczni, komunikują to co myślą i czują nie zatrzymując niczego w sobie.

Dodatkowo robią to wszystko w sposób pełen szacunku, ale mimo to asertywny. Wiedzą jak powiedzieć co im przeszkadza, nie raniąc drugiej osoby. W rzeczywistości, gdy znajdują się w sytuacji konfliktowej z powodu różnych opinii, ich priorytetem jest znalezienie konsensusu.

Negocjowanie, respektowanie opinii innych, docenianie tego co myślą inni … Wszystko to prowadzi do świetnych wyników.

Wzajemne interakcje, a uwodzicielska osobowość

Być może to otwarcie na innych i towarzyskie zachowanie działa na ich korzyść. Jednak bycia ujmującym nie należy mylić z manipulacją. W tym przypadku uwodzicielska osobowość w żadnym momencie nie próbuje nikogo zmanipulować.

Doprowadziłoby to tylko do bólu, toksycznych związków, problemów, zastraszania, nalegań, gdy nadchodzi czas na wspólną decyzję … To nie ma nic wspólnego z ludźmi, którzy mają uwodzicielskie osobowości.

Czy masz uwodzicielską osobowość?

Jeśli identyfikujesz się z cechami, o których wspomnieliśmy lub jeśli kiedykolwiek czułeś, że posiadasz tego rodzaju osobowość – to doskonale wiesz, że można określić Cię również jako osobę, która:

  • Zawsze widzi to co najlepsze w innych ludziach. To co proponujesz w przypadku każdego projektu lub masz do powiedzenia przed grupą osób, zawsze okazuje się wspaniałe.
  • Nie masz w sobie lęku przed kontaktami towarzyskimi, ponieważ uwielbiasz wchodzić w interakcje i poznawać nowych ludzi, szczególnie tych, którzy stawiają nowe wyzwania w odniesieniu do skutecznej komunikacji.
  • Inni ludzie zwykle podziwiają to jaki jesteś.
  • Przyciągasz ludzi, nie robiąc nic. Nawet jeśli jesteś otoczony przez ludzi, których nie znasz, zaprzyjaźnienie się z nimi nie trwa długo.

Kobieta o wielu twarzach to uwodzicielska osobowość

Posiadanie uwodzicielskiej osobowości ma wiele zalet, przede wszystkim w nawiązywaniu kontaktów z innymi. Jeśli masz tę osobowość, ciesz się nią! Jeśli ją posiadasz, ale ją wyparłeś lub ukryłeś, pora, aby znów zobaczyła światło dzienne. W końcu jesteś tym, kim jesteś i nic nie może tego zmienić.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.