Usuwamy wągry raz na zawsze!
Istnieje wiele produktów kosmetycznych, które usuwają wągry ze skóry twarzy, zwłaszcza w okolicach nosa, czoła i podbródka. Niestety, problem powraca już po krótkim czasie i zabieg należy powtórzyć.
W dzisiejszym artykule powiemy Ci, jak usunąć wągry definitywnie – raz na zawsze.
Dieta a wągry
Wągry są nieczystościami, które Twój organizm stara się wydalić za pośrednictwem skóry. Toksyny, o których mowa, są ściśle związane z nieodpowiednią dietą, bogatą w szkodliwe tłuszcze.
Jeżeli chcemy zlikwidować wągry raz na zawsze, koniecznie musimy ograniczyć spożycie produktów, które powodują wspomniane nieczystości. Należą do nich:
- Czerwone mięso i wędliny.
- Tłuste mleko i jego pochodne: mleko, sery topione, śmietana, lody, itp.
- Potrawy smażone i gotowe dania.
Powinnyśmy też zredukować spożycie cukru i rafinowanej mąki.
Należy, natomiast, zwiększyć obecność poniższych produktów:
- Świeże warzywa i owoce: sałatki, surówki, soki, itp.
- Bakalie i nasiona.
- Rośliny strączkowe.
- Pełnoziarniste zboża.
- Produkty bogate w zdrowe tłuszcze: oliwa z oliwek, olejek kokosowy, awokado, ryby morskie itd.
Odwiedź ten artykuł: Nawyki szkodliwe dla skóry? Możesz ich uniknąć!
Picie wody jest podstawą
Jednym z najskuteczniejszych i najtańszych sposobów na oczyszczenie skóry od środka jest picie odpowiedniej ilości wody. Przez cały dzień, pomiędzy posiłkami.
Powinnyśmy wypijać codziennie od półtora do dwóch litrów, czyli 6 – 8 szklanek. Najlepiej zacząć dzień od szklanki wody na czczo.
- Jeżeli nie przepadasz za piciem wody “na sucho”, możesz dodać odrobinę cytryny. Świetnie oczyszcza organizm. Odrobina stewii nada jej słodkawego smaku.
- Warto mieć butelkę wody zawsze pod ręką: zarówno w domu, jak i w pracy.
- Jeżeli nie odczuwasz pragnienia, warto pomyśleć o uprawianiu jakiegoś intensywnego sportu. Wtedy rozwiążesz ten problem.
Peeling domowej roboty
W czasie, kiedy Twoje ciało dostosowuje się do nowych nawyków żywieniowych, możesz pomóc swojej skórze usunąć wągry, wykonując peeling raz na tydzień.
Możesz kupić go w aptece lub drogerii. Pamiętaj jednak, że są one dość agresywne dla skóry. My, z kolei, proponujemy Ci przepis na peeling domowej roboty, który jest całkowicie naturalny.
Składniki
- Żel z aloesu
- Soda oczyszczona
- Olejek esencjonalny z cytryny
Przygotowanie
- Mieszamy taką samą ilość aloesu i sody oczyszczonej. Dodajemy 10 kropli olejku esencjonalnego z cytryny na każde 50 g preparatu.
- Peeling przechowujemy w szklanym, hermetycznie zamykanym słoiku.
- Jeżeli korzystasz z naturalnego żelu z aloesu, peeling przechowuj w lodówce, maksymalnie przez dwa tygodnie (wystarczy na 2 – 3 użycia).
- Jeżeli żel z aloesu jest kupiony w butelce, możesz przechowywać go nawet przez 2 miesiące.
Stosowanie
- Myjemy i suszymy twarz. Nakładamy peeling. Pamiętaj, żeby unikać partii wyjątkowo delikatnych i suchych.
- Wykonujemy delikatny masaż okrężnymi ruchami przez około 30 sekund.
- Odczekujemy minutę.
- Teraz spłukujemy twarz letnią wodą i wycieramy.
- Na koniec nakładamy tonik i krem nawilżający.
Przeczytaj też: Peeling do twarzy i ciała – najlepsze przepisy
Sztuczka ze skórką z cytryny
Skórka z cytryny posiada niesamowite właściwości. Można używać jej jako dodatek do potraw lub do użytku zewnętrznego. My proponujemy Ci nałożyć trochę skórki (wewnętrzną, białą stronę) na twarz i delikatnie wetrzeć w skórę. Pamiętaj, żeby robić to wieczorami, przed pójściem spać.
Skórkę możesz trzymać w lodówce przez około 3 dni, lub zamrozić ją w zamrażarce. Wtedy działa jeszcze lepiej, bo zimna temperatura skutecznie zamyka pory. To naprawdę dobry i sprawdzony sposób. Polecamy!
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Melnik BD. (2015). Linking diet to acne metabolomics, inflammation and comedogenesis: an update.
- Hajheydari J, et al. (2014). “Effect of Aloe vera topical gel combined with tretinoin in treatment of mild and moderate acne vulgaris: a randomized, double-blind, prospective trial”, Journal of Dermatological Treatment, Volume 25, 2014 – Issue 2.
-
DarrenYang et al. “The antimicrobial activity of liposomal lauric acids against Propionibacterium acnes”, Biomaterials, Volume 30, Issue 30, October 2009, Pages 6035-6040