Ujędrnić skórę po odchudzaniu - 6 wskazówek

Utrata nadwagi sprzyja zdrowiu. Może jednak powodować zwiotczenie skóry, która zaczyna wyglądać źle. Koniecznie poznaj nasze zalecenia dotyczące napinania skóry, ujędrniania jej i uzyskiwania lepszego wyglądu.
Ujędrnić skórę po odchudzaniu - 6 wskazówek

Napisany przez Okairy Zuñiga

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Utrata nadwagi bez wątpienia przynosi ważne korzyści dla zdrowia. Jednak w niektórych przypadkach utrata dużej masy ciała szybko powoduje zwiotczenie skóry, dlatego musimy podjąć pewne kroki, aby ujędrnić skórę i uzyskać jej odpowiednie napięcie.

Wiotkość skóry występuje, gdy tkanki, które ją podtrzymują, są rozciągnięte po szybkiej utracie wagi. Ponadto wraz z wiekiem zmniejsza się produkcja kolagenu w organizmie, i dlatego wiotkość jest bardziej zauważalna.

Nie załamuj się jednak. Niezależnie od stopnia zmian, zawsze możesz coś zrobić, aby lepiej napiąć skórę i zmniejszyć widoczne efekty zwiotczenia na Twoim ciele. Poniżej podajemy niektóre z nich:

1. Pij wodę

Nawodnienie jest ważnym czynnikiem dla skóry. Picie co najmniej ośmiu szklanek wody dziennie może napinać skórę, a także rozjaśniać ją i uelastyczniać.

Można nawet połączyć wodę z jakimś rodzajem naparu, na przykład z herbaty ziołowej lub z niektórych specjalnie wybranych owoców.

2. Popraw odżywianie, aby ujędrnić skórę

Ważne jest stosowanie takiej diety, która sprzyja produkcji kolagenu w organizmie. Ponadto wzbogać ją również spożyciem koktajli i białek roślinnych.

Poza tym, konieczne jest spożywanie owoców i warzyw, które zawierają dużą ilość witamin i przeciwutleniaczy. Mogą to być na przykład świeże truskawki lub w przypadku warzyw: buraki.

Zdrowe jedzenie
Właściwa dieta to najlepszy sposób, który pomoże ci ujędrnić skórę.

Wszystko to pomoże ujędrnić skórę, poprawić jej napięcie i wzmocnić mięśnie. Poza tym, spożywanie owoców i warzyw przynosi ogromne korzyści dla zdrowia w ogóle.

3. Wykonuj ćwiczenia tonizujące, które pomogą ujędrnić skórę

Wykonuj regularnie ćwiczenia, które kształtują ciało i tonizują mięśnie. Tego rodzaju ćwiczenia są przydatne przy radzeniu sobie z wiotkością, pozwalając odzyskać jędrność skóry.

Ćwiczenia
Ćwiczenia tonizujące pomagają zmniejszyć nadmierne fałdy skóry.

Możesz wykonywać ćwiczenia z ciężarami lub połączyć ćwiczenia na siłowni z ćwiczeniami, które obejmują umiarkowane podnoszenie ciężaru. Cierpliwość i regularność z pewnością dadzą oczekiwane rezultaty.

4. Używaj kremu złuszczającego

Zastosuj jakiś rodzaj kremu złuszczającego na tych partiach ciała, gdzie występuje wiotkość. Pomoże Ci to ujędrnić skórę, a także zapewni większą elastyczność i poprawi krążenie.

Możesz również wybrać sok z aloesu, czyli aloe vera, nakładając go na okolice ud, brzucha i ramion. Właściwości aloesu pozwalają na produkcję kolagenu, który bardzo przynosi korzyści naszej skórze i poprawia jej strukturę.

5. Unikaj nadmiernej ekspozycji na słońce

Nadmierna ekspozycja na słońce lub wpływ promieni ultrafioletowych może powodować poważne problemy zdrowotne, w tym także pogorszenie stanu skóry.

Smarowanie olejkiem pomaga ujędrnić skórę
Unikanie promieniowania UV pomoże Ci w odpowiednim napięciu skóry.

Dlatego, jeśli chcesz poprawić elastyczność skóry, unikaj jej nadmiernego wystawiania na słońce. Stosuj filtr przeciwsłoneczny nawet codziennie, kiedy wychodzisz z domu, nie tylko podczas opalania.

We wszystkich przypadkach zalecamy ochronę przeciwsłoneczną o szerokim spektrum, która zapewnia ochronę przed promieniowaniem UVA i UVB.

6. Unikaj szybkiej utraty wagi

Jeśli masz nadwagę i zaczynasz dietę lub ćwiczysz, rób to w umiarkowany sposób. Nigdy nie stosuj drastycznych diet ani podejrzanych metod odchudzania.

Unikaj zbyt szybkiej utraty wagi, ponieważ może to powodować rożne niepożądane konsekwencje. Zwiotczenie skóry skóry jest tylko jedną z nich i to wcale nie najpoważniejszą.

Nie poddawaj się, naprawdę możesz ujędrnić skórę

Celem wielu osób jest uzyskanie idealnej wagi, ale konieczne jest również dbanie o skórę.

Gdy zwiotczenie skóry jest ekstremalne, zazwyczaj wybiera się operację, aby wyeliminować zwisające fałdy skóry. Ale tylko specjalista może ocenić, czy jest to możliwe i wskazane.

Jednak zanim do tego dojdzie, weź sprawy w swoje ręce. Wytrwale pracuj nad swoim ciałem i zatroszcz sie o nie.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Díaz de Villegas Álvarez, E., Sabatés Martínez, M., Castillo Menéndez, M. D., Curbelo Alonso, M., & Ramos Viera, N. (2005). Radiación ultravioleta: fotoenvejecimiento cutáneo. MEDISUR.
  • Ganceviciene, R., Liakou, A. I., Theodoridis, A., Makrantonaki, E., & Zouboulis, C. C. (2012, July). Skin anti-aging strategies. Dermato-Endocrinology.
  • Hamman, J. H. (2008, August). Composition and applications of Aloe vera leaf gel. Molecules.
  • McCormick, R. J. (2009). Collagen. In Applied Muscle Biology and Meat Science (pp. 129–148). CRC Press.
  • Silver, F. H., Freeman, J. W., & Devore, D. (2001). Viscoelastic properties of human skin and processed dermis. Skin Research and Technology7(1), 18–23.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.