Tysiące kwiatów z miłości do niewidomej żony

Pani Kuroki po utracie wzroku nie chciała wychodzić z domu. Jej mąż postanowił stworzyć dla niej niezwykły ogród.
Tysiące kwiatów z miłości do niewidomej żony

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Wręczanie kwiatów od wieków jest oznaką miłości i szacunku, jednak historia, którą dzisiaj poznasz jest zupełnie wyjątkowa. Jest ona dowodem na to, jakich niezwykłych czynów człowiek dopuszcza się z miłości. Jest to historia mężczyzny, który nawet po wielu latach małżeństwa był w stanie zrobić coś wyjątkowego, byle tylko uszczęśliwić swoją żonę w chorobie.

Mężczyzna ten spędził niemal dwa lata, by przygotować dla niewidomej żony magiczny ogród pełen kwiatów. Historię tę opublikowano jakiś czas temu na YouTube i od tamtej pory skradła ona serca milionów internautów.

Tysiące kwiatów i piękna historia

W Japonii, w prefekturze Miyazaki w miasteczku Shintomi, pośród tysięcy kwiatów żyje małżeństwo Kuroki. Ich niezwykły ogród stał się niedawno jedną z ciekawszych atrakcji turystycznych.

Mimo, że jest to ich prywatny ogród, każdego roku odwiedza go nawet 7 tysięcy zwiedzających, którzy podziwiają nie tylko kwiaty, ale i historię, która się za nimi kryje.

Ogród pełen kwiatów

Wszystko zaczęło się w 1956 roku, gdy nowożeńcy przeprowadzili się do miejsca, który stał się ich domem na całą resztę życia. W międzyczasie urodziła im się dwójka dzieci i żyli tam szczęśliwie i spokojnie.

Niestety z biegiem lat pani Kuroki zaczęła podupadać na zdrowiu, a rozwinięta cukrzyca doprowadziła w końcu do całkowitej utraty wzroku.

Choroba wpłynęła na całą rodzinę, a pani Kuroki popadła w głęboką depresję, odmawiając całkowicie wychodzenia z domu. Właśnie wtedy pan Kuroki, chcąc pocieszyć żonę i udowodnić jej, jak bardzo ją kocha, postanowił stworzyć dla niej coś wyjątkowego – ogród pełen tysięcy pięknych kwiatów.

Tysiące kwiatów

Wręczanie kwiatów ukochanej kobiecie to zwyczaj stary jak świat, jednak pan Kuroki zrobił dla swojej żony o wiele więcej. Zamiast zwykłego bukietu podarował jej ogród, który przez długi czas przygotowywał w tajemnicy przed żoną, aby znów przywrócić uśmiech na jej twarzy.

Pan Kuroki wykorzystał wzniesienia otaczające ich dom, gdzie zasadził nasiona Shibazakura, kwiatów znanych ze swojego niezwykle intensywnego zapachu. Mężczyzna wybrał właśnie taki gatunek, aby zachęcić żonę do wyjścia na zewnątrz.

Gdy zorientował się, że jego plan zadziałał postanowił przez kolejne dwa lata obsadzić cały ogród tysiącami pięknie pachnących kwiatów.

Mimo, że pani Kuroki straciła wzrok niemal 30 lat temu, wciąż cieszy się niezwykłym prezentem jaki podarował jej mąż. Od tego momentu codziennie wychodzą razem do ogrodu, gdzie cieszą się pięknym aromatem kwiatów.

Gdy historia państwa Kuroki i ich ogrodu została opublikowana na YouTube, zaczęły zgłaszać się do nich dziennikarze z całego świata, którzy chcieli rozmawiać z nimi o tym niezwykłym darze miłości. Dzisiaj tę historię poznaliście również i Wy.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.