Twarz zwierciadłem naszego zdrowia!

Czasami cierpimy na różne zmiany pojawiące się na naszej twarzy, takie jak pryszcze czy przebarwienia skórne, może to oznaczać, że niektóre z naszych narządów wewnętrznych nie funkcjonują poprawnie.
Twarz zwierciadłem naszego zdrowia!

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Nasza twarz jest odzwierciedleniem stanu zdrowia. Zmiany skórne informują nas o tym, że organizm może cierpieć na jakąś dolegliwość. Oczywiście problemy skóry pojawiają się również przy zmianach hormonalnych, ekstremalnym klimacie, jako skutek uboczny leków itp.

Niektóre badania dowodzą, że to właśnie twarz jako pierwsza informuje nas o tym, że coś jest nie tak, jak być powinno.

Jeżeli nie jesteśmy w trakcie cyklu miesiączkowego lub pod wpływem czynników, które mogą wywołać plamy lub wypryski, powinnyśmy zastanowić się nad innymi przyczynami. Nasza twarz jest swego rodzaju mapą, która może wskazać nam gdzie występuje problem.

Dzisiaj podzielimy się z Tobą ową mapą. Wskażemy 14 miejsc odzwierciedlających najróżniejsze strefy naszego ciała. Przyjrzyj się załączonej fotografii. 

Twarz zwierciadłem stanu zdrowia

Strefa 1 i 2. Problemy z układem przemiany materii

Jeżeli zauważyłaś, że w strefie 1 i 2 pojawiły się wypryski lub wągry, najprawdopodobniej Twój układ trawienny nie działa tak jak należy. Powinnaś ograniczyć spożycie fast foodów, tłuszczów, unikać soli i zwiększyć ilość wypijanej wody.

3. Wątroba

Strefa numer 3 odzwierciedla pracę naszej wątroby. Jeżeli nie funkcjonuje prawidłowo, kumulujemy toksyny i inne substancje szkodliwe dla zdrowia. Przede wszystkim odstaw alkohol, fast foody i laktozę.

Częściej sięgaj po warzywa i owoce, zwłaszcza te surowe. Warto też przeprowadzić naturalną kurację oczyszczającą.

Strefa 4 i 5. Uwaga na nerki

Wszystko to, co może pojawić się wokół oczu, łącznie z workami, wiąże się z odwodnieniem organizmu i niewydolnością nerek. Kiedy nasza twarz wysyła tego typu sygnały, reaguj. Zwiększ spożycie wody, unikaj soli i sięgaj po naturalne diuretyki.

6. Serce

Akurat w strefie 6 nasza twarz cierpi najczęściej. I w większości przypadków nie jest to nic groźnego. Weź jednak pod uwagę, że wypryski pojawiające się nagle, będące wyjątkowo trudne do usunięcia, mogą oznaczać problemy z sercem.

Koniecznie wyeliminuj z Twojej diety tłuszcze, sód i produkty pikantne. Z kolei powinnaś zwiększyć spożycie kwasów tłuszczowych typu Omega 3, zwłaszcza tych pochodzenia roślinnego.

7 i 8. Układ nerkowy

Ponownie mowa o nerkach. Możliwe, że nasz organizm kumuluje toksyny, zatrzymuje płyny lub jest odwodniony. Żeby temu zaradzić, pij duże ilości wody i unikaj napojów gazowanych, kawy i alkoholu.

9 i 10. Dolegliwości układu oddechowego

Strefy 9 i 10 mogą reprezentować przewlekłe problemy z układem oddechowym, takie jak astma. Najbardziej cierpi twarz palaczy: pojawiają się plamy i zmiany skórne. Przede wszystkim rzuć palenie, zwiększ spożycie warzyw i owoców.

Pamiętaj też, żeby ograniczyć cukier.

 Strefa 11 i 12. Zmiany hormonalne

To właśnie tutaj widoczne są problemy skórne związane z cyklem miesiączkowym. Dla wielu z nas jest to coś nie do uniknięcia. Możemy zredukować problem zdrową i zrównoważoną dietą, uprawianiem sportów, dużymi ilościami wody i odpowiednią higieną twarzy.

13. Żołądek

W tym przypadku, nasza twarz daje nam znać, że mamy problemy z trawieniem. Że nasze jelita nie działają prawidłowo, i że mogą nam doskwierać zaparcia. Dla rozwiązania problemu, wybierajmy produkty bogate w błonnik: owoce, warzywa i pełnoziarniste zboża.

14. Nadmierny stres

Jeżeli widzisz, że pojawiają się zmiany skórne akurat w tej części, Twój organizm prosi Cię o trochę odpoczynku. Stres może być przyczyną wielu dolegliwości zdrowotnych. Trzeba zawsze reagować od razu. Nie zapominaj o relaksie, odpowiednim wypoczynku i zdrowym stylu życia.

Pamiętaj!

Nasza twarz może prezentować zmiany skórne za sprawą najróżniejszych czynników. Te, powyżej opisane, są tylko kilkoma z wielu możliwości. Najlepiej gdybyś jednak skonsultowała się z lekarzem. On najlepiej będzie wiedział dlaczego Twoja twarz przejawia takie a nie inne oznaki.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.