Trudne życie? 8 rzeczy, które jeszcze bardziej je utrudniają

Życie jest i tak ciężkie bez utrudniania go przez podejście, które prowadzi donikąd. Poznaj 8 rzeczy, które czynią życie jeszcze trudniejszym niż powinno być.

Każdy z nas miewa czasem okresy, podczas których może powiedzieć, że ma trudne życie. Stajemy przed sytuacjami, które testują nasze zdolności fizyczne oraz psychiczne. Stawiane przez życie wyzwania czynią nas z czasem bardziej dojrzałymi i silniejszymi.

Jednakże czasami widzimy trudności w złych miejscach. Do tego stopnia, że nawet sami tworzymy sobie przeszkody, które utrudniają nam osiągnięcie naszych celów.

Problemem jest to, że sami nie zawsze jesteśmy tego świadomi. Pozwalamy, by ujmowało nam to energii i pomimo szkód sytuacja wciąż trwa.

Dlatego też warto widzieć, jakie czynniki zależą od naszego podejścia i kiedy powinniśmy powiedzieć im „do widzenia”, by nas nie krępowały. Dzisiaj opowiemy o 8 rzeczach, przez które trudne życie staje się jeszcze trudniejsze.

1. Wyczuwanie złych intencji tam, gdzie ich nie ma

kłócące się dziewczyny

Czasami nasi przyjaciele lub inni bliscy nam ludzie robią rzeczy, które wydają się wymierzone przeciwko nam, mimo że takimi nie są.

Jeśli spędzają czas z innymi ludźmi, chcą pobyć trochę samemu lub samodzielnie podejmują decyzje, to możesz między wierszami odczytywać, że coś jest nie tak.

Ale po co to robić?

Szczęśliwi ludzie nie biorą wielu rzeczy i sytuacji do siebie oraz rozumieją, że każdy potrzebuje nieco przestrzeni.

2. Trudne życie – Porównania

Porównywanie siebie do innych lub zazdroszczenie sukcesów to jeden z najgorszych nawyków, przez który rzeczywiście można mieć trudne życie i który negatywnie wpływa na zdrowie emocjonalne.

Rozglądanie się dookoła i myślenie, że każdy inny ma lepiej, tworzy negatywne odczucia, które zajmują czas i zabijają radość.

3. Brak patrzenia naprzód

kobieca dłoń na szybie

Każde doświadczenie, przez które przechodzisz – nawet te złe – niesie coś pozytywnego do Twojego życia. Na naszej drodze zawsze pojawiają się przeszkody, jak również błędy. Jednakże nie oznacza to, że ich skutki zawsze będą negatywne.

Zmień swoją perspektywę i patrz naprzód. To nie tylko pozwoli Ci przezwyciężyć trudności, ale także pomoże podejmować lepsze decyzje.

Pozytywne podejście, akceptacja błędów i patrzenie na skomplikowane rzeczy w prosty sposób pozwala zrzucić bagaż, który często wydaje się zbyt ciężki.

4. Czekanie „na znak”

Jednym z największych błędów jest czekanie na „dobry znak”, który powie, kiedy jest odpowiedni czas na podjęcie decyzji. Chociaż intuicja lub nadzwyczajne wydarzenia czasem pomagają, to czekanie na nie może być stratą cennego czasu.

Okazje zawsze są gotowe, by po nie sięgnąć. Jednakże musisz wykazać się aktywnością i ich szukać. Nie możesz po prostu biernie siedzieć, czekając na ten znak.

5. Niepodejmowanie ryzyka

dziewczynka na szczycie góry

Strach i strefa komfortu to wróg numer jeden przed dokonaniem znaczących zmian w życiu. Jeśli nie będziesz podejmować żadnego ryzyka i zostaniesz w tym samym miejscu, przestraszona możliwymi konsekwencjami, to nigdy nie dokonasz postępu.

Zamiast czekać na czyjeś zabezpieczenie, podziękujesz sobie w przyszłości, jeśli teraz podejmiesz ryzyko nie oglądając się za siebie.

6. Nierealne oczekiwania

Czekanie na odpowiedź, podejście czy sytuację, które nie mają prawa się wydarzyć, to kolejny błąd osób, które narzekają na trudne życie. Nierealne oczekiwania prowadzą do frustracji i czynią Cię nieszczęśliwą.

Jeśli się ziszczą to wspaniale, ale lepiej patrzeć na świat realistycznie, by się gorzko nie rozczarować.

7. Pozwalanie innym, by kradli Twój czas

grafika kobiety z motylami

Toksyczni ludzie zawsze znajdą sposób, by ukraść Twój cenny czas i jeśli to możliwe, to także energię.

Ten rodzaj osób robi wszystko, by nie spełniły się Twoje marzenia i naprawdę bruździ w Twoim życiu.

Samolubstwo, negacje i zazdrość często przebierają się w „przyjaźń” i tworzą trudności oraz ból w Twoim życiu. Ciężko to zaakceptować, ale to prawda.

Sprawdź artykuł: Żyłam w toksycznym związku, teraz jestem wolna

8. Pragnienie dobrych relacji z każdym

Pomimo dobrych intencji, nie zawsze da się mieć z każdym dobre relacje.

Pragnienie tego jest wykańczające, zwłaszcza jeśli pomiędzy dwoma osobami występują spore różnice w osobowości.

Najlepiej być tolerancyjnym wobec innych i utrzymywać dystans do osób, które z jakichkolwiek powodów Cię nie lubią. Czy jesteś gotowa, by wyrzucić to ze swojego życia? Pracuj nad tym i odkryjesz, ile ciężaru dzięki temu możesz zrzucić.

WIĘCEJ DLA CIEBIE