Torbiel na jajniku – remedium z buraka i melasy

22 maja, 2020
Często wiadomość o cystach na jajnikach budzi w kobietach grozę. Istnieje jednak fantastyczny sposób z wykorzystaniem buraka i melasy, który może załagodzić objawy i występowanie torbieli.

Torbiel na jajniku dotyczy coraz większej grupy kobiet. Nie należy jednak utożsamiać tego schorzenia z najgorszym scenariuszem. Niezbędna jest jednak kontrola swojego organizmu i leczenie powstałych schorzeń.

Ważne jest aby szybko je wyeliminować, bowiem mogą prowadzić do poważniejszych dolegliwości takich jak:

 • bezpłodność,
 • krwawienie,
 • zaburzenia miesiączkowania czy nawet do nowotworu. 

W rym artykule odkryjesz proste w przygotowaniu remedium przygotowane na bazie buraka i melasy, niezwykle skuteczne w walce z problemem jakim jest torbiel na jajniku.

Zadbasz o zdrowie i zapewnisz sobie ochronę przed poważniejszymi chorobami.

Torbiel na jajniku – czym właściwie jest?

Schorzenie może dotknąć, zarówno młodych dziewcząt, jak i dojrzałych kobiet (tak samo bywa w przypadku mięśniaków). W niektórych przypadkach torbiele na szczęście nie powodują żadnych zaburzeń, ale musimy pamiętać o odpowiedniej kuracji by nie przyczyniły się do poważniejszych komplikacji.

Torbiele mogą pojawiać się pojedynczo i w grupach – wówczas są zlokalizowane w jednym jajniku lub w obu. 

Istnieje wiele czynników, które mogą przyczynić się występowaniu torbieli, ale w większości przypadków trudno zidentyfikować powód ich powstawania. To co powinnaś wiedzieć, to jakie są tego objawy. Jeśli zauważasz u siebie wymienione poniżej symptomy, skontaktuj się ze specjalistą.

torbiel na jajniku kontrola u ginekologa kobieta

 • Nieprawidłowości w cyklu miesiączkowym, szczególnie gdy cykl ten jest zbyt długi.
 • Wrażenie ucisku i ciężaru w miednicy.
 • Ból w dolnej części brzucha

W niektórych przypadkach głównym objawem mogą być problemy z oddawaniem moczu, przyrost masy ciała lub tkliwość i nadwrażliwość piersi. Naturalnie zaleca się wizytę ginekologiczną.

Odpowiednia żywność a torbiel na jajniku

W tym artykule przedstawiamy Ci zdrowe i potrzebne w diecie produkty, które mogą zapobiegać występowaniu torbieli. Zaproponowane przez nas składniki mają silne właściwości walczące z wolnymi rodnikami, dodatkowo eliminują znacznie stany zapalne.

Ponadto dostarczają niezbędnych składników odżywczych. W ten sposób możemy też uniknąć niedoborów w organizmie i wzmocnić nasz układ odpornościowy, co może zapobiec pojawianiu się cyst na jajnikach.

Burak

Warzywo potocznie nazywane burakiem to bulwa korzeniowa buraka ćwikłowego. Jest ona magazynem substancji odżywczych, z którego roślina korzysta w okresach niesprzyjających wegetacji. Dlatego też to charakterystyczne fioletowe warzywo jest najlepszym sojusznikiem naszego organizmu.

Słodki smak i intensywny kolor skrywają w sobie bogactwo białka, witamin i soli mineralnych. Jest to warzywo o predyspozycjach leczniczych, które w naturalny sposób pozwala nam zwalczyć wiele schorzeń i przywrócić równowagę organizmu.

Szczególnie sprawdzi się przy schorzeniach związanych z krwią, np.: niedokrwistością, wysokim cholesterolem, nadciśnieniem czy słabym krążeniem. 

Burak jest bogaty w cukry i witaminy B, C. Cechuje go również bogactwo w kwas foliowy. Niezwykle istotne są też liście rośliny, które zawierają masę białka, minerałów (cynk, magnez, fosfor, wapń i żelazo) a także szereg witamin (A,B,C). 

Dlaczego jest tak pomocny w walce z torbielami na jajnikach? Dzieje się to dzięki właściwościom zawartych w nim pigmentów. Mają one właściwości przeciwutleniające, przeciwzapalne i chemoprewencyjne.

Burak posiada cały szereg związków, takich jak polifenole, karotenoidy, glikozydy, spośród których szczególnie cenna jest betanina (czerwony barwnik buraka). 

Co ciekawe sok z buraka uznawany jest też jako remedium na anemię. Wspomniana zaś betanina jest bardzo silnym antyoksydantem. W połączeniu z innymi fitozwiązkami, których dostarcza sok z buraka, chroni organizm przed szkodliwym działaniem wolnych rodników.

Przeczytaj też:Zespół policystycznych jajników – naturalne remedia

Melasa a torbiel na jajniku

Przez wiele lat niedoceniana melasa to ciemny, gęsty i słodki płyn, który otrzymuje się z procesu wytwarzania cukru spożywczego. Kiedyś uznawana była nawet za substancję szkodliwą, dziś stosuje się ją jako zamiennik białego cukru.

Jest dużo zdrowsza od tradycyjnego cukru i niezwykle bogata w składniki odżywcze. Ma bardzo intensywny i szczególny smak – podobny do charakterystycznej lukrecji. 

Melasa jest bogata w wapń, miedź, żelazo i potas, a także witaminy z grupy B, zwłaszcza B6. Im ciemniejszy kolor, tym więcej składników odżywczych wykazuje. Jest to przydatna informacja, która pozwoli Ci odnaleźć zdrową organiczną formę melasy.

Cechuje ją też wysoka zawartość aminokwasów i kwasu linolowego, które mają właściwości przeciwnowotworowe. To między innymi z tego powodu jest jednym z najskuteczniejszych naturalnych środków wykorzystywanych w walce z torbielami na jajnikach. Stanowi przy tym najlepszy zamiennik białego cukru.

Jak wykorzystać ją w domu i stworzyć leczniczy środek na nieprawidłowości w naszym organizmie?

Domowy przepis na sok z buraka i melasy

Składniki

 • 7 średnich buraków
 • 2 szklanki melasy (480 g)
sok z buraka

Przygotowanie

Należy postępować zgodnie z poniższymi wskazówkami:

 • Na początku dobrze umyj buraki a następnie je obierz.
 • Zmiksuj je aby wydobyć sok i zawarty w nich błonnik.
 • Możesz dodać też kilka liści buraków (3-4 liście). 
 • Wymieszaj sok z buraka z melasą i przelej do słoika.
 • Wszystko dobrze wstrząśnij i wymieszaj przed spożyciem.
 • Przechowuj w lodówce.

Jak spożywać przygotowane remedium?

Najlepiej jest spożywać małą filiżankę (100ml) przed każdym posiłkiem i stosując się do poniższych zaleceń:

 • Wypij sok na czczo co najmniej pół godziny przed jedzeniem.
 • Pół godziny przed obiadem.
 • Pół godziny przed kolacją.

Zastanawiasz się pewnie przez jaki okres czasu należy raczyć się tą mieszanką? Zaleca się powtarzać ten proces przez co najmniej 2 miesiące. To bardzo skuteczny środek, ale wymaga cierpliwości i konsekwencji.

Pamiętaj też, aby udać się na kontrolę do specjalisty. Tylko w ten sposób możesz przekonać się czy torbiele zostały wyeliminowane.

Kiedy jesteś już wolna od torbieli na jajnikach – możesz zapobiegawczo spożywać jedną filiżankę napoju raz na kilka dni. Melasa poprawia też koncentrację, zatem wpłynie pozytywnie na wiele aspektów Twojego życia. 

 • Alfredo Entrala Bueno. Vitaminas: aspectos prácticos en medicina. Ediciones Díaz de Santos, 1995.
 • Prevention Magazine Health Books. Prevention’s Healing with Vitamins: The Most Effective Vitamin and Mineral Treatments for Everyday Health Problems and Serious Disease. Rodale, 1999.
 • Mario R. Garcia Palmieri. Lo Que Debes Saber Sobre Tu Salud. La Editorial, UPR, 2000.