Świąteczne prezenty - jak wręczyć w zabawny sposób

Nie tylko można dostarczać prezenty pod choinkę. Możesz także wykazać się kreatywnością i oryginalnością, korzystając z poniższych wskazówek.
Świąteczne prezenty - jak wręczyć w zabawny sposób

Napisany przez Jonatan Menguez

Ostatnia aktualizacja: 30 grudnia, 2022

Zbliżający się koniec roku to także czas ważnych dat. Rozpoczyna się planowanie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku. W jakim domu odbędzie się uroczystość, jakie będą posiłki i jacy krewni lub przyjaciele przyjadą, to typowe pytania, które sobie zadajemy. Wraz z nimi pojawiają się wątpliwości co do świątecznych prezentów. Przedostatni tydzień roku to zakupy, montaż drzewek i organizacja uroczystości.

Należy jednak wziąć pod uwagę jeszcze jeden aspekt, który może zwiększyć satysfakcję z wręczenia dowolnego prezentu. Chodzi o sam sposób, w jaki to zrobimy. Zrobienie tego w oryginalny sposób jest ważniejszym elementem niespodzianki niż sam prezent. Poznaj kilka pomysłów, które pozwolą Ci wręczyć świąteczne prezenty w wyjątkowy sposób.

Świąteczne prezenty – jak zrobić niespodziankę

świąteczne prezenty
Szukaj oryginalnych sposobów na zaskoczenie gości.

Podarowanie prezentu, który wywoła uśmiech na twarzy obdarowanej osoby i napełni ją satysfakcją, nie musi oznaczać dużego wydatku. Czasami wystarczy być oryginalnym i pomyśleć o wyjątkowym prezencie dla tej konkretnej osoby.

Znając gusta, potrzeby i pragnienia danej osoby, można zaplanować niespodziankę dostosowaną do jej preferencji. Taka metoda raczej nie może zawieść.

Jest jednak jeszcze coś, co podnosi jakość prezentu: chodzi o sposób, w jaki jest dostarczany. Okres przedświąteczny to idealny czas, aby wcielić w życie szereg wskazówek, które przekształcą świąteczne prezenty w niezapomniane niespodzianki. Dysponując zestawem akcesoriów rękodzielniczych, można wykorzystać jeden z poniżej przedstawionych pomysłów.

Mapa skarbów

Jednym z najczęstszych sposobów zaskoczenia drugiej osoby jest zaprojektowanie mapy domu z zaznaczeniem miejsca, w którym ukryty jest prezent. Podczas Świąt Bożego Narodzenia pod choinką można położyć mapę, aby rozpocząć zabawę. Od tego momentu rozpoczyna się zabawne poszukiwanie celu. Jeśli masz ogród, możesz się zdecydować na zakopanie prezentu pod ziemią.

Utwórz zdrapkę

Popularne zdrapki z promocji czy gier losowych można również zamienić w oryginalny sposób dostarczania prezentów. Istnieją różne platformy internetowe i sklepy, w których możesz zaprojektować i zamówić zdrapkę z wybranym przez siebie ukrytym przesłaniem. Możesz wydrukować arkusz i powiesić go na drzewie.

Zbuduj ścieżkę dostarczania świątecznych prezentów w zabawny sposób

Innym powszechnym sposobem zaskoczenia drugiej osoby jest stworzenie ścieżki prowadzącej do prezentu. Zadanie to można zrealizować w różnych stylach, zwłaszcza jeśli znasz gusta osoby, którą chcesz obdarować. W okresie Bożego Narodzenia ścieżka musi zaczynać się od miejsca, w którym stoi drzewko. Możesz ją przygotować za pomocą następujących pomysłów.

  • Papierowe samoloty. Przygotowanie papierowych samolotów, które prowadzą do biletu, jest świetnym pomysłem, jeśli chcesz podarować komuś wycieczkę.
  • Zabawki. Świąteczne prezenty dla dzieci mogą być umieszczone na końcu ścieżki małych zabawek, takich jak lalki czy samochody wyścigowe.
  • Kwiaty. Popularna ścieżka dla romantyków. Zaskoczenie partnera bukietem róż może być nieco zwyczajne, ale z pewnością wywoła uśmiech.
  • Popcorn. Miłośnicy filmów mogą otrzymać prezenty po przejściu szlaku popcornu. Tylko upewnij się, że nikt ich nie podepcze, aby ułatwić sprzątanie.
  • Strzałki. Strzałki to neutralny sposób tworzenia szlaków. Pasuje do wszystkich rodzajów prezentów i odbiorców.
  • Świece. Również związane z romantyzmem, podobnie jak kwiaty. Chociaż w okresie Bożego Narodzenia mogą nabrać innego znaczenia.
  • Nawiązanie do seriali, filmów lub anime. Popcorn to nie jedyny sposób na rozrywkę dla miłośników kina. Jeśli znasz ulubionego bohatera osoby obdarowanej, utwórz ścieżkę do prezentu z przedmiotem charakterystycznym dla głównej postaci.

Puzzle

Duże prezenty, te trudne do zapakowania, można wręczyć w wyjątkowy sposób, tworząc puzzle ze spersonalizowanym przesłaniem. Wystarczy zaprojektować je w programie i wydrukować na papierze ilustracyjnym. Alternatywnie istnieje możliwość stworzenia ich ręcznie z tektury.

Kolejnym krokiem jest pocięcie przesłania  na równe części w kształcie puzzli, tak aby gość mógł je złożyć i odkryć niespodziankę. Jest to idealny sposób na wręczenie biletów do miejsca docelowego lub biletów na koncert, ponieważ prosty papier nie robi dużego wrażenia.

Dzieci otwierające świąteczne prezenty
Zostawianie prezentów pod choinką jest zgodne ze zwyczajem, ale co, jeśli zmienisz tradycję?

Podchody

Inną popularną dostawą prezentów jest połączenie mapy i ścieżki do niespodzianki. W tym przypadku należy użyć serii podpowiedzi, które prowadzą do ostatecznego celu. Możesz umieścić zagadkę na każdym z nich, aby osoba musiała rozszyfrować, jaka jest następna lokalizacja. Zanim dotrze do prezentu, będzie już przy tym dużo zabawy.

Niespodziewana dostawa

To, czego wszyscy oczekują od prezentów bożonarodzeniowych, to to, że będą u podstawy choinki. Aby zmienić tę przewidywalną sytuację, możesz zorganizować nieoczekiwanego posłańca. Niebanalnym sposobem na wywołanie elementu zaskoczenia może być poproszenie kelnera lub obsługi o dostarczenie prezentu do stolika, gdy uroczystość odbywa się w restauracji.

Zabierz go w specjalne miejsce

Istnieją inne alternatywy, aby zmienić miejsce prezentów i nie używać tradycyjnie drzewka choinkowego. Zabranie osoby obdarowanej w miejsce, które odbiorca uważa za wyjątkowe, generuje większe zaskoczenie, a dodatkowo miejsce to, stanie się kolejnym wspaniałym wspomnieniem.

Kreatywne opakowanie

W dziedzinie rękodzieła i koncepcji „zrób to sam” można stworzyć specjalne pudełko lub opakowanie, w którym zmieści się prezent. To bardzo prosta metoda, która odwołuje się do kreatywności i oryginalności, aby od samego początku zadowolić odbiorcę. Wykorzystuje techniki decoupage lub DIY do upiększania opakowania.

Z drugiej strony, jeśli prezent ma małe gabaryty, można odwrócić uwagę, umieszczając go w bardzo dużym pudełku, wypełnionym niepotrzebnymi przedmiotami. Odbiorca pomyśli, że to żart i będzie zawiedziony, dopóki nie znajdzie prawdziwego prezentu z dodatkowym elementem zaskoczenia.

Świąteczne prezenty – wręczenie w zabawny sposób zwiększa niespodziankę

Dzięki tym wskazówkom każdy prezent stanie się wyjątkowy. Sposób wręczenia jest darem samym w sobie, który działa jako niespodzianka. Dzięki temu, aby stworzyć niezapomniane wrażenie podczas Bożego Narodzenia, nie musisz kupować drogich prezentów.

To może Cię zainteresować ...
Przepisy na desery z czerwonymi jagodami na Boże Narodzenie i Nowy Rok
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Przepisy na desery z czerwonymi jagodami na Boże Narodzenie i Nowy Rok

Szukasz świetnych przepisów na stół noworoczny? Poznaj te pyszne desery z czerwonymi jagodami! Czytaj dalej, aby dowiedzieć się więcej!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.