Świętowanie urodzin nastolatków - pomysły i wskazówki

Organizacja przyjęcia urodzinowego nastolatka nie jest tak skomplikowana, jak się wydaje. Realizując pomysły takie jak te, które Wam pokażemy, świętowanie zakończy się sukcesem.
Świętowanie urodzin nastolatków - pomysły i wskazówki

Ostatnia aktualizacja: 26 października, 2022

Wymyślenie przyciągającej wzrok i przyjemnej koncepcji podczas świętowania urodzin nastolatków jest prawdziwym wyzwaniem dla rodziców. Jednak te obawy zwykle znikają, jeśli dzieci są zaangażowane w przygotowanie uroczystości.

Pamiętaj, że przyjęcie urodzinowe polega na tworzeniu wyjątkowych wspomnień, które warto zachować na przyszłość. Tego rodzaju wydarzenie pozwala im być w centrum uwagi i cieszyć się sympatią otaczających ich osób.

Kiedy angażujesz młodych ludzi w planowanie ich własnej imprezy, korzystasz z okazji, aby się z nimi dzielić, poznać ich gusta i dać im odpowiedzialność.

Dlaczego świętowanie urodzin nastolatków jest ważne?

Świętowanie urodzin nastolatków zwiększa ich poczucie własnej wartości, ponieważ czują uznanie rodziny i przyjaciół. Ponadto te wieczory przyczyniają się do praktyki wdzięczności, dzielenia się i pozytywnego nastawienia.

Według Funduszu Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF) w wieku od 10 do 19 lat ważne jest promowanie wartości adaptacyjnych, funkcjonalnych i decydujących. Świętowanie urodzin nastolatków ma również inne korzyści:

  • Pobudza socjalizację: kolejna publikacja UNICEF stwierdza, że kiedy nastolatki odnoszą sukcesy w swoich relacjach społecznych, mózg wydziela oksytocynę, hormon, który daje poczucie pewności siebie i zmniejsza poczucie niepewności.
  • Wzmocnia więzi przyjaźni: Czasopismo Hiszpańskiego Towarzystwa Medycyny Młodzieży podkreśla izolację społeczną, nudę i brak znajomości poza rodziną jako główne problemy braku zdrowych i stabilnych przyjaźni. Na przyjęciu urodzinowym nastolatki mogą pielęgnować i wzmacniać tę sieć powiązań.
  • Wzmocnia więzi rodzinne: Świętowanie każdego roku życia to okazja do ponownego nawiązania kontaktu z rodziną i wzmocnienia więzi z osobami otaczającymi solenizanta.

Najlepsze pomysły na świętowanie urodzin nastolatków

Zamiast przygotowywać się do wielkiej imprezy, warto zapytać, czy woleliby zwykłe spotkanie. Oto różne przydatne pomysły na uroczystość.

Impreza urodzinowa. Świętowanie urodzin nastolatków
Dla nastolatka można zaplanować osobne uroczystości z przyjaciółmi i rodziną.

1. Wybierz motyw

Urodziny kręcą się wokół jakiegoś motywu przewodniego. Przy wyborze motywu przydatne jest hobby solenizanta.

Dekoracje, obrusy, muzyka i atmosfera powinny być odpowiednie. Wśród tak wielu opcji możemy wymienić następujące:

  • Basen
  • Taniec retro
  • Neonowa impreza
  • Impreza przebierana
  • Parada kapeluszy
  • Motyw sportowy
  • Motyw z serialu lub filmu

2. Zaplanuj wycieczkę

Dobrą opcją, dzięki której nie będziesz musiał sprzątać domu po imprezie, jest zaplanowanie wycieczki z gospodarzem, rodziną i przyjaciółmi. Spróbuj zaprosić tylko najbliższych znajomych, aby obniżyć koszty i ułatwić transport.

Możesz również spotkać się ze znajomymi bezpośrednio w wybranym miejscu. Może to być na przykład kręgielnia, restauracja, spa, boisko do piłki nożnej lub park.

3. Zorganizuj nocleg

Dziewczyny uwielbiają imprezy z noclegiem. Taka uroczystość jest przystępna cenowo i nie wymaga trudnej organizacji.

Menu pizzy, hamburgerów, lodów, przekąsek, napojów bezalkoholowych i ciast jest idealne na udany wieczór. Nocowanie z przyjaciółmi zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Nawet jeśli nastolatki spędzają noc poza domem, rodzice wiedzą, że znajdują się pod opieką innych dorosłych.

4. Wieczór gier

Chłopcy mają swoją własną wersję spędzania wieczoru: wieczory gier wideo. Zaplanowanie wieczoru z konsolami i ulubionymi grami grupy to dobry plan na świętowanie urodzin nastolatków. Aby ożywić spotkanie, zapewnij przekąski i napoje.

5. Wypad do kina

Jeśli masz w domu miłośnika filmów dla nastolatków, poproś go, aby wybrał film i zabierz go do kina z przyjaciółmi. W drodze powrotnej nie zapomnij zaśpiewać Happy Birthday! W ten sposób okazujesz chęć poznania zainteresowań dziecka i sprawisz, że przygotowany wcześniej poczęstunek będzie praktyczny.

6. Skonfiguruj fotobudkę

Jeśli dziecko już zdecydowało, że urządza imprezę, nie zastanawiaj się zbyt długo: ustaw fotobudkę z wieloma rekwizytami, aby spersonalizować zdjęcia. Ten pomysł jest hitem wśród nastolatków, którzy lubią ubierać się w okulary, kapelusze i peruki, aby wyglądać oryginalnie na zdjęciach.

Możesz zatrudnić fotografa lub do wykonania tej pracy wyznaczyć członka rodziny.

7. Przygotuj tematyczne jedzenie i napoje

Przekąski na prostej imprezie lub spotkaniu powinny być równie smaczne, co atrakcyjne. Prezentacja mówi wiele, więc skorzystaj z motywu imprezy, aby dostosować jedzenie.

Należy pamiętać, że gośćmi są nastolatki, więc dania często będą zawierały chipsy, pizze i słodycze. Do menu włącz również wegetariańskie alternatywy.

We wszystkich przypadkach połącz serwetki, szklanki i talerze, aby dopasować je do urodzinowego motywu. Innym fajnym pomysłem jest przygotowanie koktajli bezalkoholowych.

8. Zaplanuj dynamiczne działania

Gry takie jak Twister ® czy Jenga ® pomagają przełamać lody i ożywić imprezę.

Świetną zabawą jest karaoke, nigdy nie zawodzi. Zrób listę piosenek, które dziecko lubi śpiewać. Następnie wybierz piosenkę, która mu się nie podoba, jako zabawną „niespodziankę”.

Każda dynamika będzie sukcesem, jeśli na końcu przyznasz nagrodę.

9. Daj gościom drobne upominki

Nie ma nic lepszego niż to, że na koniec imprezy każdy gość wyjdzie z małą niespodzianką. Dzieci naprawdę docenią ten gest i zobaczą, że oni też byli uwzględnieni podczas planowania. Odpowiednie prezenty mogą obejmować zdjęcie lub breloczek.

Domowe prezenty na przyjęcia.
Jeśli lubisz rękodzieło, użyj swojej pomysłowości, aby zrobić breloczki, które przyjaciele Twojego dziecka mogą zabrać ze sobą.

10. Zorganizuj pokaz talentów domowej roboty

Pozwól nastolatkom wydobyć swoją kreatywność na przyjęciu urodzinowym. Taniec, śpiew, aktorstwo i gra na instrumentach muzycznych uświetnią tę okazję.

Działania te sprzyjają stymulowaniu młodych talentów. Amerykańska Akademia Pediatrii podkreśla, że każdy się w czymś wyróżnia i dobrze jest, aby nastolatki realizowały swoje pasje i zainteresowania, nawet jeśli wydają się mało poważne.

Wskazówki dotyczące udanego przyjęcia urodzinowego dla nastolatków

Mając już pomysły na uroczystość, nie przeocz kilku istotnych zaleceń. Najważniejszym z nich jest wybranie daty, w której większość ludzi może przyjechać i która nie będzie zbiegać się z wyjazdem na wakacje.

Jeśli przyjęcie urodzinowe ma się odbyć w plenerze, poszukaj nowoczesnego miejsca, odpowiadającego upodobaniom nastolatków. Na koniec dobrze sprawdź listę gości. Zapewnij odpowiednią ilość jedzenia, napojów i pamiątek.

To może Cię zainteresować ...
Pomysły na prezenty dla podróżników
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Pomysły na prezenty dla podróżników

Każdy z nas zna kogoś, kto ciągle jest w trasie. Nie wiesz czym obdarować taką osobę? Poznaj nasze pomysły na prezenty dla podróżników.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.