Stare sekrety urody, które nadal są aktualne

· Lipiec 14, 2018
Czy wiesz, że dzięki sokowi z cytryny i pomocy światła słonecznego możesz rozjaśnić włosy bez sztucznych farb?

Istnieją sposoby dbania o urodę, które nie tracą na popularności pomimo upływu lat. Poznaj sekrety urody, które sprawią, że będziesz promieniała pięknem!

1. Sekrety urody: oliwa z oliwek

Przez stulecia ludzie nazywali oliwę z oliwek „złotym olejem”. Nazwa pochodzi nie tylko od jej koloru, ale również od jej wyjątkowych właściwości. Oliwa z oliwek silnie nawilża skórę, zatem nic dziwnego, że jest to częsty składnik, który można znaleźć w balsamach i szamponach.

  • Produkty na bazie oliwy z oliwek są idealne do zmiękczania skóry i wzmacniania włosów.

2. Sekrety urody: kąpiele

Dobrze przygotowana kąpiel jest niezwykle relaksująca i z pewnością przyniesie Ci wiele radości. Ogólnie poprawi Twoje samopoczucie, dzięki czemu poczujesz się piękna i promienna. Branie kąpieli w ciągu dnia było ulubionym zajęciem kobiet z rodziny królewskiej.

  • Jeśli podczas kąpieli będziesz na przemian stosować zimną i gorącą wodę, poprawisz krążenie krwi.
Sekrety urody - kobieta pod prysznicem

3. Sekrety urody: aromaterapia

Korzystanie z olejków eterycznych podczas masażu to kolejny sposób, aby poczuć się lepiej i piękniej. Ponadto jest to wspaniały zabieg dla Twojej skóry.

  • Jeśli chodzi o sposób rozpieszczenia siebie, nie ma nic lepszego niż masaż z olejkami eterycznymi. Dzięki niemu skóra stanie się jedwabiście gładka.

4. Sekrety urody: złuszczanie skóry

Zamiast stosować bardzo agresywne środki złuszczające, które mogą podrażnić skórę, rozważ użycie myjki złuszczającej wykonanej ze specjalnego materiału.

  • Używając ładnej, teksturowanej tkaniny, będziesz w stanie złuszczyć skórę tak samo dobrze, jak za pomocą nowoczesnych produktów kosmetycznych.
Sekrety urody - złuszczanie skóry

5. Sekrety urody: cukier do depilacji

Cukier to idealny produkt do przygotowania domowego kremu do depilacji. Depilacja cukrem pozwala uzyskać gładką skórę, a sam efekt będzie utrzymywać się dość długo.

6. Sekrety urody: płatki róży i balsam

Jeśli chcesz rozpieścić swoją skórę, płatki róż i balsam do ciała to wspaniała opcja. Krem nada skórze odpowiednią gładkość, a płatki róż niepowtarzalny zapach.

Sekrety urody - płatki róż

7. Sekrety urody: maseczka z miodu

Miód jest idealnym środkiem pozwalającym uzyskać miękką i gładką skórę, a także skutecznie pozbyć się cellulitu. Mając to na uwadze, nie ma nic, co działa lepiej niż miód w połączeniu z masażem antycellulitowym.

Należy nałożyć miód w najbardziej problematycznych miejscach i wykonać prosty masaż za pomocą dłoni. Z czasem zauważysz, że Twoja skóra stała się bardziej miękka, a cellulit wyraźnie się zmniejszył.

8. Sekrety urody: henna

Zabieg na bazie henny sprawi, że będziesz miała zdrowsze i mocniejsze włosy w pożądanym kolorze. Kobiety od wieków używały henny i basmy w różnych proporcjach, aby uzyskać bardziej jedwabiste włosy.

Sekrety urody - henna

9. Sekrety urody: maseczka z jajek na włosy

Maseczka z jajek jest idealna do nawilżania włosów. Dzięki regularnemu stosowaniu tej maseczki, Twoje włosy będą bardziej lśniące i silniejsze.

10. Sekrety urody: liście kapusty

Liście kapusty są niesamowitym sojusznikiem kobiet w okresie laktacji.

  • Ta liściasta roślina ma właściwości przeciwzapalne i łagodzi ból. Dzięki tym cechom, okłady z liści stosowane bezpośrednio na skórę piersi, mogą złagodzić problemy pojawiające się podczas karmienia piersią.Sekrety urody - liście kapusty

11. Sekrety urody: sok z cytryny

Istnieją naturalne sposoby na rozjaśnienie włosów. Wystarczy użyć soku z cytryny i wyjść na słońce. W przeszłości ludzie, którzy chcieli mieć blond włosy bez wybielania lub barwienia, nakładali na włosy sok z cytryny i przebywali na słońcu. W ten sposób mogli uzyskać pożądany odcień.

12. Sekrety urody: glinka

Sekrety urody - maseczki z glinki

Dzięki swojej skuteczności, maseczki z glinki zawsze cieszyły się dużą popularnością. Glina pomaga uzyskać wspaniałą skórę pozbawioną cellulitu, a także wzmacnia włosy.

Uściślając, maseczki z glinki są idealne, jeśli chcesz mieć bardziej suchą skórę. Można znaleźć glinki odpowiednie dla każdego rodzaju skóry.

  • W przypadku skóry bardzo suchej należy użyć białej glinki. Zielona glinka jest zalecana dla skóry tłustej, natomiast osoby o wrażliwej skórze powinny stosować czerwoną glinkę.
  • Przed nałożeniem maseczki z glinki lub innego rodzaju, należy dobrze oczyścić skórę.
  • Najpierw należy usunąć makijaż i umyć twarz dużą ilością wody.
    Całkowicie wysusz skórę przed nałożeniem maseczki z glinki.