Śniadanie na utratę wagi

Śniadanie na utratę wagi

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Jednym z najważniejszych posiłków w ciągu dnia jest śniadanie. Przynosi ono kilka ważnych korzyści dla naszego zdrowia, które pomogą ci czuć się świetnie przez pozostałą część dnia.

Jednakże, gdy staramy się zrzucić nadmiar kilogramów, wiele osób popełnia błąd pomijając śniadanie, nie wiedząc, iż może im ono pomóc stracić na wadze bardziej niż jakikolwiek inny posiłek.

Osoby rezygnujące ze śniadania z w celu zrzucenia wagi, braku czasu, bądź też z jakiegoś innego – zazwyczaj są bardziej podrażnione w trakcie dnia i odczuwają większy głód.

Ponadto, gdy omijamy śniadanie, pozbawiamy nasz organizm energii i nasz metabolizm zaczyna spowalniać. Dlatego też, śniadanie jest najistotniejszym posiłkiem – jeśli zależy nam na utrzymaniu dobrego zdrowia i utracie wagi – oczywiście zakładając, że jest ono zdrowe i zawiera produkty dietetyczne.

Zdrowe śniadanie – sposób na utratę wagi

Tak, dzięki spożyciu dobrego posiłku na początku dnia możesz schudnąć. Dzięki niemu, zaspokoisz głód, będziesz mniej rozdrażniony i wspomożesz funkcjonowanie metabolizmu. Aby jednak twoje śniadanie wpływało na twoją korzyść powinieneś stosować pewne zasady:

  • Zjedz Śniadanie najszybciej jak tylko możesz

Po przebudzeniu, najlepiej żebyś zjadł swój pierwszy posiłek najszybciej jak się da, a to dlatego, że twój organizm zacznie od trawienia tłuszczy, by otrzymać energię.  To prawda, że twój metabolizm spali tłuszcz, jednakże jeśli nie zjesz wcześniej posiłku, tłuszcz ten nie zostanie zamieniony w energię i nie zdoła wytworzyć aminokwasów potrzebnych do metabolizmu tłuszczy.

  • Co powinieneś zjeść na śniadanie?

Odpowiedni dobór produktów na twój pierwszy posiłek odgrywa bardzo ważną rolę w utrzymaniu wagi ciała; w zależności od tego co jesz możesz stracić lub zyskać dodatkowe kilogramy.

Oczywiście, nie powinieneś jeść dużego posiłku, obfitującego w mąkę, tłuszcz i węglowodany, które wpłyną negatywnie na twoje zdrowie.

Najlepiej rozpocząć dzień jedząc śniadanie jak najbardziej zdrowe i kompletne w składniki, poprzez łączenie owoców, warzyw, nabiału, soków, herbaty, płatków, suszonych owoców, itp.

  • Jedz kilka razy dziennie

Jeżeli próbujesz zrzucić wagę jedząc odpowiednie śniadanie, kolejną rzeczą, która może ci w tym pomóc jest podzielenie tego posiłku na kilka mniejszych, do czasu obiadu.

Na przykład, możesz rozpocząć dzień od owoców i niewielkiej ilości jogurtu, po upływie 2-3 godzin wypić herbatę z pełnoziarnistym chlebem. Dzieląc posiłki na mniejsze porcje utrzymasz aktywność swojego metabolizmu.

  • Pij wodę

Woda odgrywa szczególną rolę w procesie odchudzania, ponieważ poza pobudzaniem metabolizmu, pomaga również nawodnić organizm i wydalić toksyny z organizmu.

Najlepiej jest spożywać szklankę wody na czczo przed śniadaniem, i dodatkowe półtora litra – spożywać przez resztę dnia.

5 produktów, które możesz jeść na śniadanie by schudnąć

Oto kluczowe zasady, których powinno się trzymać aby stracić wagę dzięki jedzeniu śniadania. Jeśli je zastosujesz, z pewnością uda ci się uzyskać pożądane rezultaty. Poniżej polecamy pewne produkty, które warto dołączyć do porannego posiłku, by łatwiej zrzucić kilogramy.

Maliny

Maliny

Poza tym, że są pyszne, maliny dostarczają organizmowi ogromnej ilości błonnika, który pomaga w utracie wagi.

Według Dziennika Składników Odżywczych, błonnik odgrywa szalenie istotną rolę w walce z otyłością; osoby spożywające go regularnie mają dużo mniejsze trudności z utrata zbędnych kilogramów.

Owsianka

Jest jednym z najbardziej polecanych produktów dla wszelkiego rodzaju diet, a to dzięki wysokiej zawartości błonnika i zdolności do stopniowego uwalniania węglowodanów.

Jogurt

jogurt

Ten produkt spożywczy jest bardzo zdrowy dla ciała. Poza wysoką zawartością wapnia, jogurt zapewnia on również dużą ilość protein, które dodają energii i pomagają zwalczać nadwagę.

Jajka

Dobre śniadanie może z powodzeniem zawierać nawet dwa jajka dziennie, gdyż zawierają one cenne proteiny, idealne dla osób, które próbują w zdrowy sposób pozbyć się kilogramów.

Białka te pomagają utrzymać uczucie sytości na dłużej, dzięki czemu nie będziesz czuł się cały czas głodny.

Herbata

Zielona-herbata

Największą zaletą herbaty jest fakt, iż jest ona bogata w antyoksydanty, które pomagają w oczyszczaniu organizmu i utracie wagi.

Herbata jest również świetna dla osób, które próbują zastąpić czymś kawę, lub nie tolerują kofeiny. Poza właściwościami odchudzającymi, herbata ma również wiele naturalnych korzyści leczniczych.

Mamy nadzieję, że powyższy artykuł będzie dla ciebie pomocny!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.