Skłonności do podjadania? Oto 6 produktów

Skłonności do podjadania? Oto 6 produktów

Ostatnia aktualizacja: 07 października, 2017

Skłonności do podjadania stanowią jeden z głównych problemów dla wszystkich tych z nas, którzy starają się pozbyć nadmiarowych kilogramów lub po prostu prowadzą siedzący tryb życia. Stałe, niepohamowanie skłonności do podjadania w połączeniu z dokonywaniem nieprawidłowych decyzji dotyczących sposobu odżywiania to tak naprawdę główny powód powodujący niechciany przyrost wagi ciała.

Skłonności do podjadania u każdego z nas objawiają się w nieco inny sposób. Niezależnie od tego, jak wyglądają w Twoim przypadku, to prawie zawsze stają na przeszkodzie Twojemu zdrowiu. Mogą nie tylko zakłócać sprawne funkcjonowanie procesów metabolicznych, ale negatywnie wpływają także na zdolność spalania kalorii przez Twój organizm.

Na szczęście jest to problem, nad którym można zapanować. Aby to zrobić, należy przede wszystkim pamiętać o tym, aby po prostu jeść lepszej jakości produkty spożywcze.

Powinieneś również do swojej codziennej diety dodać potrawy i składniki, które powstrzymują Twój apetyt i osłabiają Twoje skłonności do podjadania.

W naszym dzisiejszym artykule zamierzamy zaprezentować Ci aż 6 dobrych sposobów pozwalających zredukować skłonności do podjadania. Możesz tak naprawdę zacząć jeść je za każdym razem, gdy poczujesz potrzebę zjedzenia czegoś ekstra lub w ilościach większych niż zazwyczaj. Gwarantujemy, że w ten sposób powstrzymasz swoją przemożną chęć do podjadania między posiłkami!

1. Skłonności do podjadania? Powstrzymaj je za pomocą bananów!

Przez wiele dziesięcioleci uważano, że banany przyczyniają się do zwiększenia masy ciała. Jednak dzisiaj wiemy już doskonale, że w rzeczywistości mogą one stanowić świetną pomoc w zadaniach związanych z kontrolowaniem głodu i podczas zrzucania nadmiarowych kilogramów.

Zawarte w tych owocach naturalne cukry, błonnik i substancje przeciwutleniające korzystnie wpływają na stan Twojego zdrowia, stymulują procesy metaboliczne, a jednocześnie ułatwiają utratę wagi, nie wpływając przy tym negatywnie na Twoje zdrowie i cały proces odchudzania się.

Smoothie z bananów

Twój organizm z ogromną łatwością jest w stanie przyswajać sobie substancje odżywcze w bananach. Z tego też powodu są one idealnym rozwiązaniem pozwalającym na zwiększenie poziomu energii i ogólnej wydajności, co jest trudną do przecenienia zaletą podczas procesu odchudzania się.

Zjedz kawałek lub nawet całego banana za każdym razem, kiedy poczujesz u siebie skłonności do podjadania. Błyskawicznie poczujesz, jak ta chęć Ci mija. A jeśli będziesz dodawać kawałki bananów do swoich smoothie owocowych i sałatek warzywnych, to szybko uzyskasz poczucie sytości, a jednocześnie będziesz po prostu czuć się lepiej.

2. Awokado

Znane głównie ze swojego unikatowego zielonego koloru awokado to owoce o naprawdę wysokiej wartości odżywczej. Możesz je wykorzystać do wielu zadań, na przykład do zaspokojenia swojego głodu i aby osłabić skłonności do podjadania.

Wysokie stężenie błonnika zawarte w awokado oraz spora zawartość jednonienasyconych kwasów tłuszczowych i minerałów oferują sporo korzyści dla Twojego organizmu. Ich działanie pozwala między innymi ograniczyć wydzielanie hormonów i enzymów, które powodują uczucie głodu, a samo awokado jest w stanie szybko zapewnić Ci poczucie sytości.

Jednocześnie owoc ten zapewnia Ci także trudne do przecenienia korzyści związane ze zdrowiem Twojego układu krążenia, czyli serca i naczyń krwionośnych. A przecież układ ten jest niezwykle podatny na wszelkiego rodzaju dolegliwości i choroby powodowane przez nadwagę.

Jak należy spożywać ten produkt tak, aby zredukować skłonności do podjadania?

 • Pamiętaj o tym, aby zjeść co najmniej jeden kawałek awokado 3 razy na tydzień.
 • Dodaj także miąższ tego owocu do swoich smoothie owocowych i zup.

3. Nasiona szałwii hiszpańskiej (chia)

Nasiona szałwii hiszpańskiej (znane potocznie jako chia) mają cenne właściwości odchudzające i przeciwzapalne. Możesz uzyskać mnóstwo różnych korzyści, jeśli zaczniesz stosować je w charakterze uzupełnienia swojej codziennej diety, zarówno zwykłej, jak i odchudzającej.

Nasiona chia

Zawarta w tych nasionach spora ilość błonnika pokarmowego wraz z przeciwutleniaczami pomaga zmniejszyć skłonności do podjadania. Jednocześnie stymulują one również proces eliminowania z Twojego organizmu odpadów będących pozostałościami po przemianie materii.

Jak należy spożywać ten produkt tak, aby zredukować skłonności do podjadania?

 • Dodaj łyżkę stołową nasion szałwii hiszpańskiej do kubeczka jogurtu naturalnego lub smoothie owocowego.
 • Jako inną opcję możesz rozważyć dodawanie tych nasion do gulaszów i sałatek.

4. Melonowiec właściwy (papaja)

Melonowiec właściwy (papaja) jest jednym z najbardziej polecanych owoców do zwalczania uczucia głodu. Pozwala również w uzyskaniu efektu szybkiego i zdrowego odchudzania.

Papaja zawiera liczne enzymy trawienne, przeciwutleniacze i błonnik. Razem wspomagają one funkcjonowanie procesów metabolicznych, w tym także tych bezpośrednio odpowiedzialnych za spalanie tłuszczu odłożonego w Twoim organizmie, co przekłada się na chudnięcie.

Również naturalne cukry występujące w sporych ilościach w tym owocu działają jak zastrzyk energii dla Twojego organizmu. Zwiększają one Twoją wydajność fizyczną i umysłową.

Jak należy spożywać ten produkt tak, aby zredukować skłonności do podjadania?

 • Zjedz kawałek tego owocu za każdym razem, kiedy najdą Cię skłonności do podjadania.
 • Dodaj papaję do smoothie owocowych lub zrób z niej naturalny sok.

5. Jajka

Jajka kurze to wspaniały, w pełni naturalny produkt, który błyskawicznie zapewni Ci uczucie sytości. A to nie są jedyne ich właściwości. Między innymi pomagają one także budować masę mięśniową z uwagi na ogromną wręcz zawartość białka.

Jajka

Jajka cechują się także wysokim stężeniem niezbędnych aminokwasów, witamin i minerałów. Wszystkie te składniki łącznie zwiększają poziom energii w Twoim organizmie i przyczyniają się do poprawy ogólnego samopoczucia.

Jak należy spożywać ten produkt tak, aby zredukować skłonności do podjadania?

 • Jedz jajko gotowane na śniadanie.
 • Dodaj jaja do ulubionych potraw makaronowych lub warzywnych.

6. Płatki owsiane

Owies jest znany w wielu miejscach na całym świecie jako “królewskie zboże”. Mąka owsiana jest jednym z najlepszych produktów na rynku do wielu różnych zastosowań. Nas interesuje jednak to, że znakomicie sprawdza się ona w zadaniach związanych z redukowaniem poziomu niepokoju i skłonności do podjadania.

A ponadto, płatki owsiane cechują się wysoką zawartością błonnika, który jest składnikiem odżywczym uważanym za naturalny inhibitor (“powstrzymywacz”) apetytu. Jednocześnie kontroluje on poziom cholesterolu i trójglicerydów we krwi.

Jedzenie płatków owsianych stymuluje produkcję greliny. Jest to hormon, który odpowiada między innymi za poczucie sytości generowane przez Twój mózg.

Jak należy spożywać ten produkt tak, aby zredukować skłonności do podjadania?

 • Dodaj mąkę lub płatki owsiane do smoothie lub soków owocowych.
 • Zrób sobie tradycyjne danie na bazie płatków owsianych. Następnie zjedz je na śniadanie lub między posiłkami.
 • Wypijaj od 2 do 3 szklanek mleka owsianego w ciągu dnia.

Czy jesteś gotów walczyć ze swoimi skłonnościami do podjadania? Jeśli tak, to dodaj do swojej diety jedną lub więcej z potraw, które wymieniliśmy powyżej i pożegnaj się szybko i sprawnie z dodatkowymi kaloriami i zapasami tłuszczu, które zwiększają Twoją wagę i niekorzystnie wpływają na Twój wygląd.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.