Jak rozjaśnić łokcie i kolana w naturalny sposób?

Właściwości tego produktu są skuteczne na ciemniejące łokcie i kolana. Należy jednak pamiętać, że rezultaty nie będą widoczne od pierwszych chwil.
Jak rozjaśnić łokcie i kolana w naturalny sposób?
Karla Henríquez

Przejrzane i zatwierdzone przez: lekarz Karla Henríquez.

Napisany przez Carolina Betancourth

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Skóra, która znajduje się na łokciach i kolanach, jest nieco grubsza od tej, którą mamy w innych częściach ciała. Jest to związane z brakiem gruczołów łojowych, a oprócz tego łokcie i kolana mają tendencję do wysychania.

Są ciągle narażone na gromadzenie się kurzu, działanie wilgotnego powietrza i innych czynników środowiska. Gromadzą się na nich również martwe komórki naskórka, które często prowadzą do powstawania ciemnych plam i niedoskonałości.

Dodatkowo łokcie i kolana to obszary ciała, które często są zapominane przy codziennej pielęgnacji. Zdecydowanie więcej uwagi poświęcamy naszej twarzy czy innym widocznym obszarom.

Już dziś zadbaj o łokcie i kolana!

Prędzej czy później nadchodzi czas, kiedy ciemne plamy stają się na tyle widoczne, że konieczne jest stosowanie preparatów wybielających. Wszystko po to, by przywrócić im utracony estetyczny wygląd.

Na szczęście istnieją 100% naturalne alternatywy, które nie tylko są ekonomiczne, ponieważ w pełni składają się z produktów, które znajdziesz u siebie w kuchni, ale i pozwolą Ci rozwiązać problem w krótkim czasie.

Krem

W dzisiejszym artykule dowiesz się jak przygotować mleczko z witaminą E, którego codzienna aplikacja pomoże w rozjaśnieniu łokci i kolan bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych. Koniecznie musisz go wypróbować!

Domowe mleczko z witaminą E na ciemne łokcie

Połączenie składników preparatu daje krem, który rozjaśni pożądane części ciała. Przygotowuje się go z mleka i olejku z witaminą E. Są to dwa naturalne środki nawilżające, które na całym świecie cenione są za korzystny wpływ na skórę.

Nie tylko minimalizują prawdopodobieństwo pojawienia się ciemnych plam, ale i zapobiegają oznakom przedwczesnego starzenia się skóry. Przeciwutleniające właściwości pomagają w usuwaniu zanieczyszczeń, które “przyklejają” się do powierzchni skóry. Jednocześnie ułatwia jej zdolności absorpcyjne, dzięki czemu staje się ona gładka.

Krem na łokcie

Właściwości te wzmacnia się sokiem z cytryny i dodatkiem gliceryny. Dzięki naturalnemu działaniu tych składników usuwane są martwe komórki naskórka, plamy i inne zmiany wynikające z przesuszenia.

Składniki:

 • 1 łyżeczka gliceryny (5 ml)
 • 5 łyżeczek mleka w proszku (50 g)
 • sok z 1/2 cytryny
 • 3 kapsułki z witaminą E

Sposób przygotowania:

 • wprowadzić mleko w proszku do czystego pojemnika, a następnie dodać łyżeczkę gliceryny
 • wymieszać za pomocą drewnianej łyżki i powoli dodawać sok z cytryny
 • przebić kapsułki z witaminą E i wymieszać z resztą składników
 • po uzyskaniu gęstej i jednorodnej pasty zastosować ją na pożądane obszary

Sposób aplikacji

 • przed zastosowanie trzeba wspomnieć o tym, że preparat należy stosować na wieczór ze względu na obecność soku z cytryny. Późniejsze narażenie na kontakt z promieniami słonecznymi może przynieść odwrotne skutki
 • mając to na uwadze pierwszym krokiem będzie dokładne oczyszczenie obszaru, na który zostanie zaaplikowany preparat. Należy dokładnie usunąć kurz i wszelkie ślady brudu zgromadzone na powierzchni
 • po zakończeniu oczyszczania wziąć odpowiednią ilość kremu i wcierać go stosując przy tym delikatny masaż, aż do rozprowadzenia preparatu po całym obszarze
 • powtórzy ten sam masaż na łokciach i kolanach, a następnie pozostaw produkt do działania na około 20-30 minut
 • po upływie zalecanego czasu powtórz ruchy już na wyschniętym kremie, a następnie usunąć substancję dużą ilością ciepłej wody
 • miękkim ręcznikiem osuszyć łokcie i kolana, a następnie nawilżyć kremem z dodatkiem olejku kokosowego lub oliwy z oliwek
 • powtarzać zabieg conajmniej 3 razy w tygodniu, aż do uzyskania widocznych rezultatów

Zawsze mniej na uwadze!

Właściwości tego produktu są skuteczne na ciemniejące łokcie i kolana. Należy jednak pamiętać, że rezultaty nie będą widoczne od pierwszych chwil. Konieczne jest regularne stosowanie, jeżeli pragniemy, by wygląd pożądanych części ciała się poprawił.

Wszystko dlatego, że na działanie naturalnych składników trzeba poczekać odrobinę dłużej w porównaniu do produktów chemicznych sprzedawanych na rynku. Warto również zaznaczyć, że preparat jest całkowicie bezpieczny, ponieważ nie wywołuje reakcji alergicznych i problemów skórnych.

Oprócz tego dużą zaletą jest ekonomiczność produktu i łatwość w dostępnie do składników niezbędnych do przygotowania. Jesteś zatem gotowa na wypróbowanie? Przygotuj krem w domu i wprowadź go do swojej kosmetyczki z innymi preparatami do pielęgnacji.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.