Przepis na tradycyjne babeczki z Walencji

Babeczki z Walencji idealnie pasują do herbaty lub naparów. Chcesz zrobić je w domu? Oto przepis.
Przepis na tradycyjne babeczki z Walencji
Saúl Sánchez Arias

Napisane i zweryfikowane przez dietetyk Saúl Sánchez Arias.

Ostatnia aktualizacja: 29 października, 2022

Przygotowanie prawdziwych muffinek walenckich jest dość proste. Dzięki niewielkiej ilości składników i w krótkim czasie uzyskasz idealne słodycze na śniadanie lub przekąskę. Babeczki z Walencji są nawet dobrą opcją na poczęstunek podczas specjalnych uroczystości lub spotkań rodzinnych.

Oczywiście musisz uważać na to, ile zjesz, ponieważ zawierają mąkę, cukier i tłuszcz, które w nadmiarze mogą źle wpływać na zdrowie metaboliczne. Jednak w ramach zdrowej i zróżnicowanej diety można się nimi cieszyć bez poczucia winy.

Jak przygotować babeczki z Walencji

Typowy przepis na babeczki z Walencji jest łatwy w przygotowaniu i nie wymaga dużo czasu. Istnieje jednak kilka wersji tego przepisu. Tu przedstawiamy tradycyjny.

Babeczki Walencji.
Babeczki z Walencji można włączyć do swojej diety, ale nie należy ich jeść zbyt dużo.

Składniki

 • 3 jajka
 • 210 gramów (8,5 uncji) cukru
 • 70 mililitrów mleka
 • 220 gram (9 uncji) delikatnej oliwy z oliwek
 • 250 gramów (10 uncji) mąki cukierniczej
 • 1 szczypta soli
 • 8 gramów proszku do pieczenia
 • Skórka z cytryny (do smaku).

Przygotowanie krok po kroku

 • Przede wszystkim będziesz potrzebować specjalnych foremek do muffinek. Umieść je na tacy w piekarniku.
 • Gdy to zrobisz, możesz przejść do zważenia składników, w przeciwnym razie możesz nie uzyskać pożądanych rezultatów.
 • Aby zrobić ciasto, zacznij od przesiania mąki razem z proszkiem do pieczenia. Na koniec dodaj trochę soli.
 • Do tej samej miski zetrzyj skórkę z cytryny i odstaw mieszankę na chwilę.
 • W tym momencie musisz użyć kolejnego pojemnika, w którym można umieścić cukier i jajka.
 • Za pomocą miksera ubij je, aż zbieleją. Można to również zrobić ręcznie, chociaż zajmie więcej czasu. Z robotem kuchennym proces ubijania jest prosty i szybki.
 • Po zakończeniu tego etapu stopniowo dodajemy olej, cały czas ubijając. Gdy wszystko jest dobrze wymieszane, stopniowo wymieszaj tę płynną część z częścią stałą.
 • Trzeba dodać trochę mieszanki suchych składników, wymieszać szpatułką, a następnie stopniowo dodawać więcej.
 • Gdy ciasto nabierze stosunkowo gładkiej konsystencji, można dokończyć ubijanie mikserem elektrycznym.
 • Masę należy pozostawić w lodówce na 30 minut. Po tym czasie napełnij każdą foremkę do 3/4 objętości.
 • Posyp trochę cukru na wierzchu i wstaw blachę do piekarnika nagrzanego do temperatury 200 stopni Celsjusza (390 Fahrenheita) na 10 do 15 minut. Na koniec pozwól im lekko ostygnąć przed podaniem.

Dowiedz się więcej: Zalety mąki kokosowej

Na co zwrócić uwagę robiąc babeczki z Walencji

Babeczki z Walencji są naprawdę smaczne, ale trzeba pamiętać, że są bogate w cukry proste.

Wykazano, że ten składnik zwiększa ryzyko rozwoju pewnych przewlekłych patologii, gdy jest spożywany w nadmiarze. Dlatego powinien być włączany do diety z umiarem.

Jednak prawdą jest również, że ten składnik można zastąpić sztucznymi słodzikami. W takim przypadku wartość kaloryczna wyniku końcowego ulegnie zmniejszeniu, a także późniejsze uwalnianie insuliny. Jednak nie wszystko, co się świeci, jest złotem.

Większość słodzików podlega bowiem fermentacji w przewodzie pokarmowym, co powoduje zmiany w składzie mikroflory. Potwierdzają to badania opublikowane w Nutrients.

Stosując tego typu dodatek, najlepiej zdecydować się na stewię, która uważana jest za naturalny słodzik. Istnieją dowody sugerujące, że ten składnik ma mniejszy wpływ na mikroorganizmy żyjące w przewodzie pokarmowym, dzięki czemu uchodzi za najbezpieczniejszy. Nie zaleca się jednak używania go w nadmiarze.

Babeczki Walencji.
Ze względu na zawartość cukru babeczki z Walencji nie powinny być spożywane w przypadku cukrzycy lub zaburzeń metabolicznych.

Możesz być także zainteresowany: Drożdżówki portugalskie, czyli boski pao de deus

Przygotuj w domu ten prosty przepis na babeczki walenckie

Babeczki z Walencji to typowe słodycze, które zwykle spożywa się z herbatami ziołowymi, herbatą lub kawą. Są bardzo smaczne i uwielbiają je zarówno dorośli, jak i dzieci. Mimo to należy unikać nadmiernego spożycia, aby nie przesadzić z kaloriami i cukrem.

Podobnie najlepiej przygotować je w domu, aby zapewnić jakość użytych składników. Wersje przemysłowe zazwyczaj wprowadzają tłuszcze niskiej jakości, duże ilości cukrów i inne szkodliwe dla zdrowia dodatki.

To może Cię zainteresować ...
Babeczki o niskiej zawartości cukru na śniadanie
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Babeczki o niskiej zawartości cukru na śniadanie

Babeczki należą dziś do najpopularniejszych deserów. Oto kilka zdrowych przepisów na śniadanie.Babeczki o niskiej zawartości cukru.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


 • Freeman, C. R., Zehra, A., Ramirez, V., Wiers, C. E., Volkow, N. D., & Wang, G. J. (2018). Impact of sugar on the body, brain, and behavior. Frontiers in bioscience (Landmark edition)23(12), 2255–2266. https://doi.org/10.2741/4704
 • Plaza-Diaz, J., Pastor-Villaescusa, B., Rueda-Robles, A., Abadia-Molina, F., & Ruiz-Ojeda, F. J. (2020). Plausible Biological Interactions of Low- and Non-Calorie Sweeteners with the Intestinal Microbiota: An Update of Recent Studies. Nutrients12(4), 1153. https://doi.org/10.3390/nu12041153
 • Ruiz-Ojeda, F. J., Plaza-Díaz, J., Sáez-Lara, M. J., & Gil, A. (2019). Effects of Sweeteners on the Gut Microbiota: A Review of Experimental Studies and Clinical Trials. Advances in nutrition (Bethesda, Md.)10(suppl_1), S31–S48. https://doi.org/10.1093/advances/nmy037

Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.