Poznaj najlepsze sposoby na młodo wyglądające oczy!

Poznaj najlepsze sposoby na młodo wyglądające oczy!

Ostatnia aktualizacja: 20 maja, 2022

Oczy to jeden z elementów Twojej tożsamości. Nie jest to tylko popularne “zwierciadło duszy”; przede wszystkim są oknem, dzięki któremu dowiesz się czy z Twoim zdrowiem wszystko jest w porządku. To w pierwszej kolejności, właśnie oczy dają nam znać, że jesteśmy zmęczeni lub, że zarwaliśmy noc.

Są też podatne na upływ czasu. Dlatego, warto znać kilka małych sztuczek, by odmłodzić swoje oczy.

Oczy – Jakie najczęstsze problemy nas dotykają?

 • Opadające powieki. Mogą być efektem wielu rzeczy. Może się zdarzyć, że wstaniesz pewnego ranka, a powieki będą lekko opuchnięte i pojawi się stan zapalny. Zła noc lub nieprawidłowe nawodnienie, może doprowadzić do gromadzenia się płynów w powiekach. Dni, w których takie wyraźne znaki są bardziej widoczne, będą nam się przydarzać coraz częściej, wraz z upływem czasu.
  Zmarszczki wokół oczu
 • Kurze łapki. Są to drobne zmarszczki, które pojawiają się wokół konturu oczu, gdy się uśmiechasz lub masz jakikolwiek inny wyraz twarzy. Pojawiają się one, gdy skóra zaczyna tracić już elastyczność. Mimo tego, że ta przypadłość wynika z naszej budowy genetycznej i ekspozycji na słońce, na szczęście istnieją sposoby, by jej przeciwdziałać.
 • Sińce. Ciemne odcienie fioletu, pojawiające się tuż pod oczami, to problem, który dotyka każdego. Są wynikiem zmęczenia, braku snu, choroby a nawet problemów emocjonalnych
 • Worki pod oczami. Te okropnie wyglądające worki ,chyba każdej z nas dały się kiedyś we znaki. Pojawiają się na skutek zmian hormonalnych lub zatrzymania płynów. Pogarszają ogólny wygląd twarzy oraz są ewidentnym znakiem złego samopoczucia i zmęczenia.
 • Otępienie. Zmęczenie, problemy z oczami, upływ czasu, zbyt rzadkie mruganie… jest kilka przyczyn, które mogą je powodować. Ale na szczęści są sposoby, by z nim walczyć.

Sposoby na walkę ze zmarszczkami wokół oczu

 • Białka jajek: to może cię zaskoczyć, ale białka są uważane za bardzo skuteczny środek do nawilżania i ujędrniania wiotkiej skóry. To również doskonały sposób do ​​walki ze zmarszczkami mimicznymi. By wykorzystać ich właściwości, po prostu oddziel białko od jednego jajka i zastosuj go na skórę wokół oczu, delikatnie masując ją. Rób to każdego ranka, a po czasie zauważysz, jak Twoja skóra wokół oczu jest coraz mocniejsza i pozbawiona zmarszczek.
  Białko z jajka
 • Awokado: jest źródłem witaminy E i kwasów tłuszczowych, doskonale nawilżania i jest skuteczne w walce z wolnymi rodnikami. Wystarczy wyjąć miąższ z jednej połowy awokado, dobrze wymieszaj go łyżeczką i zastosuj na noc na 15 minut. Następnie spłucz czystą wodą.
 • Ogórek: To jest najbardziej znanych i skutecznych zasobów witaminy C i kwasu kawowego. Stymuluje produkcję tkanki skóry i nawilża skórę. Zastosuj plasterek ogórka na każde oko, lub po prostu zmiksuj pół ogórka i przygotuj trochę pasty na oczy i nałóż ją na około 15 minut. Zauważysz, że twoje oczy będą świeższe i zdrowsze.

Sposoby na cienie i worki pod oczami

 • Rumianek: Ten naturalny środek jest bardzo dobrze znany. Rumianek ma wspaniałe działanie przeciwzapalne i rozkurczające, ułatwiające prawidłowe krążenie krwi do oczu, co uniemożliwia tym samym zatrzymywanie płynów. Przygotuj napar z dwóch torebek rumianku. Po ostygnięciu herbatki, zanurzyć w niej dwa waciki i połóż je na oczy na 15 minut. To z pewnością przyniesie Twoim oczom ulgę.
  Płatki róż
 • Ogórek i mleko: Ta mieszanka jest dobra dla poprawy krążenia i oczyszczenia tych fragmentów, w których formują się podkrążenia oczu. Ten środek jest łatwy w przygotowaniu. W lodówce, umieść pół szklanki mleka, na 15 minut. Kiedy mleko się schłodzi, namocz w nim dwa plasterki ogórka. Następnie, zastosuj plastry tak przygotowanego ogórka na oczy. Efekty będą natychmiastowe.
 • Płatki róży: Kolejnym skutecznym sposobem, by pozbyć się worków i cieni pod oczami, jest przygotowanie 8 lub 9 płatków róży, które umieszczamy w słoiku z 4 łyżkami oleju migdałowego. Mocz je przez jeden dzień w ciemnym kącie, aby zawartość słoika się nie nasłoneczniła. Następnego dnia, zanurz w olejku wacik i użyj go do masażu okolic oczu. Jest to bardzo skuteczne i przyjemne.

Masaż na zmęczone oczy

Ten masaż pomoże Ci odmłodzić oczy i sprawić, że będą wyglądać o wiele zdrowiej. Masaż polega na tym, by ponownie aktywować krążenie, ukoić oczy i skórę, a tym samym zapewnić im ekspresję i pełnię życia.

Masowanie oczu
 1. Na początku, pamiętaj o umyciu rąk i zastosowaniu któregokolwiek z wcześniej omawianych przepisów, także tych teoretycznie nie przeznaczonych dla podkrążonych oczu – z białka jajek, awokado lub ogórka. Masuj obszar pod oczami okrężnymi ruchami, idź wyżej – przez powiekę, aż do brwi. Zawsze pamiętaj, by robić to ruchem okrężnym.
 2. Teraz, kciukiem i palcem wskazującym, uciskaj nasadę nosa. Ułóż palce między spojówkami i wykonuj małe okrężne ruchy obydwoma palcami. Dzięki temu, wspomożesz krążenie w tym fragmencie twarzy.
 3. Następnie, zamknij powieki i delikatnie je naciskaj. Ponów masaż kolistymi ruchami, tym razem na zamkniętych powiekach.
 4. Teraz, delikatnie uciskaj środkowym palcem wokół fragmentu, w którym uformowały się podkrążenia lub inne ciemne plamy.
 5. Na koniec, by dać skórze i oczom nieco odpocząć, zasłoń oczy dłońmi na minutę.
 6. Powtórz cały cykl 3 razy.
Zdjęcia dzięki uprzejmości Polly Mcarthy oraz Eduardo Mediny.

Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.