Poranny seks: najważniejsze zalety i porady

Poranny seks: najważniejsze zalety i porady
Isbelia Esther Farías López

Napisane i zweryfikowane przez filozof Isbelia Esther Farías López.

Ostatnia aktualizacja: 24 września, 2022

Istnieje tak wiele sposobów na uprawianie seksu jak wiele jest par na świecie. Jednak do klasyki z pewnością można zaliczyć poranny seks, który pomaga poprawić nastrój i zwiększa energię na początku dnia.

Poranny seks to praktyka, która jest uznawana przez wiele par za niezwykle stymulującą. Jego zwolennicy twierdzą, że jest to “najlepszy sposób na rozpoczęcie dnia z pełnią energii”. A co Ty o tym sądzisz? Czy kiedykolwiek uprawiałaś poranny seks? Czy w ogóle byś chciała?

Poza czerpaniem przyjemności warto również przyjrzeć się temu w jaki sposób różne pory dnia wywierają wpływ na Twoją energię seksualną.

Poranny seks: zalety i porady

Nikt nie może oceniać związków innych ludzi, ponieważ każda para tworzy i rozwija własną historię. Nie ma wątpliwości, że istnieje tak wiele historii, jak wiele osób. Ale każdy z nas ma takie same potrzeby. Pośród nich seks odgrywa znaczącą rolę.

W dzisiejszym artykule zajmiemy się tematem porannego seksu, jego zaletami i podpowiedziami, które Ci go ułatwią. Co jest takiego wyjątkowego w seksie tuż po przebudzeniu?

Spontaniczność chwili

Nie ma wątpliwości, że jedna z głównych cech porannego seksu to spontaniczność. W tym momencie nic nie jest planowane, nie ma makijażu do nałożenia ani ubrań, którymi można kogoś uwieść. Poranny seks to jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakie mogą zdarzyć się w związku.

Spontaniczny poranny seks
Poranny seks nie wymaga przygotowania i uwodzenia. To bardzo intymny moment z partnerem.

Jedno z nastawień, które powinien stosować każdy z nas, to “carpe diem”. Chwytaj dzień lub wykorzystuj daną chwilę. Czuj to, co dzieje się tu i teraz i bądź świadoma niepowtarzalnej chwili, w której wszystko się wydarza.

Właśnie to dzieje się podczas porannego seksu. To doskonały sposób na powitanie nowego dnia, spontaniczny akt zrodzony z miłości i pożądania. Wykorzystaj takie zbliżenia w promieniach porannego słońca i ceń je, ponieważ są wyjątkowe i niepowtarzalne.

Zwiększona energia po przebudzeniu

Kiedy Twoje ciało miało kilka godzin na odpoczynek podczas nocy, wraz z rozpoczęciem dnia Twoja energia jest większa niż w nocy. Właśnie to nazywamy “ładowaniem baterii”, a jeśli wykorzystasz takie “naładowane baterie”, aby uprawiać seks, może on się stać o wiele bardziej intensywny i przyjemny.

Kolejna zaleta płynąca z porannego seksu to fakt, że dzięki niemu rozpoczniesz dzień zrelaksowana. Seks uspokaja, redukuje stres, zmniejsza napięcie oraz zapewnia szczęście i dobre samopoczucie.

Nie ma lepszego sposobu na rozpoczęcie codziennych aktywności niż spędzenie odrobiny czasu ze swoim partnerem w intymny sposób, aby uwolnić endorfiny.

Niespodzianka

Jeżeli zazwyczaj wstajesz rano jako pierwsza, możesz zaskoczyć swojego partnera przytulając się do niego i wprowadzając go we właściwy nastrój. Może go pobudzić każdy niewielki szczegół czy fantazja, którą chcesz wypróbować.

Para w łóżku
Niespodzianka może działać na Twoją korzyść, stymulując poprzez dotyk i bliskość.

Możesz włączyć Waszą ulubioną muzykę, zacząć wykonywać pełen miłości masaż z wykorzystanie olejku, przynieść kilka truskawek do łóżka, itp. Zaskocz swojego partnera i dobrze się ze sobą bawcie.

Dla mężczyzn poranny seks może okazać się łatwiejszy, ponieważ poziom testosteronu jest wyższy nad ranem i często po przebudzeniu mają erekcję. To prawa, że to, czy rano możesz poświęcić czas na seks, zależy od tego, w jakich godzinach pracujesz. Jednak zawsze możesz obudzić się wcześniej lub zdecydować się na szybki numerek!

Trening kardio

Czy zazwyczaj chodzisz na siłownię? Uprawianie sportu sprawia Ci trudność? W takim razie dzięki porannej sesji wypełnionej seksem uda Ci się spalić kalorie w o wiele przyjemniejszy sposób. Jednak wszystko zależy od pozycji, które wybierzecie oraz czasu, jaki będziecie w stanie przeznaczyć na współżycie.

Poza tym możecie zjeść syte śniadanie, bo z pewnością będziecie mieli spory apetyt. Czy nie uważasz, że to doskonały i zdrowy sposób na rozpoczęcie dnia i zachowanie formy?

A może pod prysznicem?

Jeżeli musisz przede wszystkim się umyć, a nawet jeśli musisz umyć zęby, bo masz nieświeży oddech, nie wahaj się. Możecie spotkać się pod prysznicem.

Wspólny prysznic zapewnia mieszankę przyjemnych, stymulujących i przyjemnych odczuć. Namydlanie siebie nawzajem i przytulanie pod wodą może również stanowić preludium do świetnego porannego seksu.

Para pod prysznicem
Prysznic może być świetnym miejscem na zbliżenie się dla osób, które potrzebują swojej codziennej porannej rutyny.

Teraz znasz już niektóre z korzyści i podpowiedzi dotyczących porannego seksu. Jednak każda para na świecie i każdy dzień jest inny. Dlatego wybierz odpowiedni moment i nie wahaj się uwodzić swojego partnera takimi niewielkimi detalami każdego dnia.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.