Ponowne zagęszczanie w celu zapobiegania przedwczesnemu starzeniu

Ponowne zagęszczanie to nowy zabieg zapobiegający oznakom starzenia lub je korygujący, wykonywany za pomocą prostej i skutecznej procedury. Dowiedz się wszystkiego o nim i jego skutkach ubocznych.
Ponowne zagęszczanie w celu zapobiegania przedwczesnemu starzeniu
Leidy Mora Molina

Przejrzane i zatwierdzone przez: pielęgniarka Leidy Mora Molina.

Napisany przez Edith Sánchez

Ostatnia aktualizacja: 13 kwietnia, 2023

Redensification, czyli ponowne zagęszczanie to nowy zabieg, który ma zapobiegać przedwczesnemu starzeniu. Działa w oparciu o właściwości kwasu hialuronowego, jednego z najskuteczniejszych składników w terapeutycznym podejściu do skóry.

Jednym z najbardziej niezwykłych aspektów zabiegu redensyfikacji jest fakt, że pozwala on na uzyskanie niezwykle zadowalających rezultatów bez uciekania się do operacji. Nie tylko zapobiega starzeniu, ale także koryguje uszkodzenia związane z wiekiem.

Wariant zabiegu na twarz zyskał duży rozgłos, ponieważ jest prosty i daje natychmiastowe rezultaty. Ogólnie rzecz biorąc, skutecznie poprawia strukturę skóry, jasność, elastyczność i nawilżenie.

Co to jest ponowne zagęszczanie twarzy?

Ponowne zagęszczanie twarzy to zabieg odmładzania skóry z wykorzystaniem kwasu hialuronowego i witamin. Zapobiega oznakom starzenia i je koryguje poprzez aktywację własnych funkcji komórek skóry.

W przeciwieństwie do innych zabiegów, ponowne zagęszczanie nie paraliżuje mięśni twarzy. Pełni natomiast rolę wypełniacza w skórze właściwej. Spowalnia to pojawianie się zmarszczek i modyfikuje już istniejące.

Dzięki temu zabiegowi stan skóry ulega bardzo wyraźnej poprawie bez zauważalnej zmiany wyglądu. Innymi słowy, daje bardzo naturalny efekt odmładzający. Jest wskazany do leczenia zmarszczek w obszarach takich jak twarz, szyja i dekolt.

Jak to działa?

Zagęszczanie twarzy jest zabiegiem łatwym do zastosowania i małoinwazyjnym. Działa restrukturyzująco na skórę i wspomaga regenerację komórek. Posiada również właściwości antyoksydacyjne.

Zabieg polega na aplikacji małych zastrzyków kwasu hialuronowego w zmienione miejsca. Są bezbolesne i powodują jedynie niewielki stan zapalny skóry.

Zwykle ponowne zagęszczanie wymaga co najmniej trzech sesji, z których każda trwa około pół godziny. Zależy to jednak od stanu skóry każdej osoby.

Idealnie zabieg należy powtarzać raz w roku.

Wstrzyknięcie można wykonać na powierzchownym, średnim lub głębokim poziomie skóry. Stosuje się nieusieciowany kwas hialuronowy o wysokiej masie cząsteczkowej. Związek ten jest sterylny, nie ma pochodzenia zwierzęcego i ulega biodegradacji.

Ponowne zagęszczenie twarzy
Zastrzyki osadzają kwas hialuronowy na różnych głębokościach skóry.

Charakterystyka tego zabiegu

Każdą z trzech sesji wymaganych w przypadku ponownego zagęszczenia twarzy należy wykonywać z trzytygodniowym odstępem między nimi. Efekty zwykle widać gołym okiem w ciągu 48 godzin. Zabieg jest wskazany zarówno dla skóry młodej, jak i dojrzałej.

Najczęściej efekty ponownego zagęszczenia utrzymują się od 6 do 9 miesięcy. Zależy to jednak od przyzwyczajeń każdej osoby i sposobu, w jaki dbają o swoją skórę.

Po zastosowaniu na skórę dojrzałą działa modyfikując jej strukturę. Przekłada się to na wypełnienie zmarszczek i fałdów oraz przywrócenie naturalnej objętości.

Ponowne zagęszczanie pogrubia skórę, jednocześnie redukując szorstkość i mikroreliefy, tworząc w ten sposób gładszą i bardziej jednolitą teksturę. Rezultatem jest gęstsza, jędrniejsza, bardziej promienna i elastyczna cera.

Jakie korzyści daje ponowne zagęszczanie

Jedna z wielkich korzyści ponownego zagęszczania ma związek ze zwiększonym nawilżeniem skóry. Zabieg ten ma zdolność wnikania w głębokie warstwy skóry i zapewnia lepsze nawilżenie, ale także tworzy rodzaj bariery ochronnej, która przedłuża to działanie.

Wzmacnia również skórę. Dzięki temu cera jest mniej podatna na działanie wolnych rodników.

Ponowne zagęszczanie przyspiesza regenerację komórek i stymuluje produkcję kolagenu. Poprawia również pigmentację, a tym samym zapobiega pojawianiu się plam starczych.

pić dużo wody
Oprócz nawilżenia zapewnianego przez substancje, należy regularnie spożywać wodę, aby zapewnić gładkość skóry. Pomaga to w utrzymaniu prawidłowego nawilżenia skóry.

Podoba Ci się ten artykuł? Możesz również przeczytać: Starzenie się układu odpornościowego i jak z nim walczyć

Porady i zalecenia dotyczące ponownego zagęszczania

Zabieg zagęszczania twarzy jest kompatybilny z innymi zabiegami, takimi jak anti-aging i boostery. Właściwie stosowanie ich razem to świetny pomysł na kompleksową rewitalizację cery.

Ponieważ jest mało inwazyjny, jest wysoce zalecany osobom poddającym się tego typu zabiegom po raz pierwszy, niezależnie od wieku. Nie wymaga hospitalizacji, a osoba może natychmiast wznowić codzienną rutynę.

Zwykle nie powoduje też bólu lub jest on prawie niezauważalny. Ogólnie rzecz biorąc, rzadko powoduje bardziej zauważalny dyskomfort. W niektórych rzadkich przypadkach może wystąpić zaczerwienienie lub siniak.

Bardziej wskazane jest jednak wykonanie zastrzyków po raz pierwszy około 30. roku życia. Może to spowolnić pojawianie się oznak starzenia.

Chociaż ponowne zagęszczanie można zaplanować w dowolnym momencie, lepiej byłoby wykonać ten zabieg pod koniec lata. W tym czasie skóra staje się bardziej sucha, szorstka i pojawia się więcej wyraźnych zmarszczek i plam z powodu skutków sezonu letniego.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.


  • Intriago-Mero, A. M. (2020). Hidratación profunda de la piel en tercera dimensión. Polo del Conocimiento, 5(01), 110-124.
  • Ruiz-Rodriguez, R., & Martin-Gorgojo, A. (2019). Abordaje facial global del paciente estético: protocolo Skin Age Management. Actas Dermo-Sifiliográficas, 110(3), 197-205.

Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.