Podświadomość – to w niej znajdziesz odpowiedź

Czy odczuwasz brak motywacji? Jesteś w toksycznym związku? Czujesz się samotny? Miewasz lęki? Naucz się jak zagłębiać się oraz interpretować swoją podświadomość.

Z iloma problemami borykasz się ostatnimi czasy? Jednym? Kilkoma? Tuzinem? Czasami rozwiązanie na nie może Ci ujawnić Twoja podświadomość. Musisz się tylko nauczyć jej słuchać oraz zinterpretować co chce powiedzieć. Podświadomość nie daje się odczytywać tak łatwo, wymaga sporej introspekcji.

Wiele osób decyduje się na psychologa specjalizującego się w hipnozie, aby uzyskać dostęp do swojej psychiki. Inni próbują na własną rękę stosując metodę „chodzenia wokół domu”.

Twoja podświadomość do Ciebie przemawia

smutek

Czy kiedykolwiek miałeś napad lęku? To nic innego jak sygnał Twojego umysłu, abyś się obudził.

Możesz nawet nie wiedzieć skąd taki lęk się pojawia. Jest też prawdopodobne, że już od jakiegoś czasu nosisz w sobie pewne problemy. Kiedy czekasz zbyt długo z rozwiązaniem jakichś trudności, zaczynają być one przeszkodą.

Zdajesz sobie sprawę z tego, że ignorowanie problemów to nie najlepsze postępowanie, mimo to nadal czekasz, aż staną się bolesną rzeczywistością. Jeżeli Twoje ciało przemawia do Ciebie w jakiś sposób, powinieneś je wysłuchać.

Silnik myśli

głowa w chmurach

Jak mówi Bruce Lipton, lekarz oraz naukowiec:

„Podświadomość jest milion razy ważniejsza niż świadomy umysł. Używasz jej przez 95% czasu, jednak nie jesteś w stanie jej kontrolować.”

Dzieje się tak, ponieważ to część umysłu, która posiada wysokie znaczenie, kiedy chodzi o procesy myślowe.

Pomyśl o odpowiedziach na pytania, które automatycznie przychodzą do głowy. Na przykład:

„Gdzie jest Wieża Eiffla?

„W Paryżu.”

Odpowiadasz beż żadnego namysłu, ponieważ fakt ten został zinternalizowany przez Twoją podświadomość.

Co ciekawe, może też być odwrotnie.

Istnieje wiele kwestii, o których możesz nie mieć pojęcia. Prawdopodobnie nie chcesz im poświęcać zbytniej uwagi lub pragniesz, aby same się rozwiązały.

Podświadomość a instynkt

kobieta na kolorowym tle

Twój instynkt ma wiele wspólnego z Twoją podświadomością. Czy kiedykolwiek przemyślałeś ponownie jakąś decyzję tylko dlatego, że Twoja intuicja tak Ci właśnie podpowiadała?

Chociaż możesz nazwać to przeczuciem, prawda jest taka, że to odzwierciedlenie Twojej podświadomości. Zachęca Cię do podejmowania właściwych wyborów, takich, na których skorzystasz.

Dlatego właśnie tak ważne jest przygotować się do tego, jak jej słuchać. Ta umiejętność pomoże Ci w różnorodnych aspektach Twojego życia.

Jak to zrobić?

  • Zwracaj uwagę na swoje emocje. Tłumienie tego, co czujesz to próżny wysiłek uciszenia własnej podświadomości.
  • Nie obawiaj się odkrywać samego siebie. Kiedy zanurzasz się w swojej podświadomości, możesz natknąć się na swoje cechy, za którymi nie przepadasz.
  • Zaakceptuj sytuację. Nie wszystko to kwestia pecha i nie wszystko, co negatywne jest skierowane przeciwko Tobie. Złe rzeczy nie wybierają osoby, której się przytrafiają.
  • Spędź trochę czasu z samym sobą. Strach przed samotnością nakłania Cię do szukania zatłoczonych miejsc, aby unikać zwrócenia uwagi w kierunku swego wnętrza.

Połącz się ze swoim wnętrzem

Uważność, nazywana również pełną świadomością, to praktyka, która pomoże Ci wejść w kontakt ze swoim wnętrzem. Medytacja, będącą jedną z technik, pomoże Ci tego dokonać.

Powinieneś rozpocząć od przyglądania się swoim snom. Nawet jeśli myślisz, że to nie ma większego sensu, zapisywanie ich oraz analizowanie to ważny krok w kierunku otworzenia drogi do tajemnicy, jaką jest Twoja podświadomość.

Kiedy to nastąpi, ważne jest zapoczątkować pewne zmiany. Musisz zmienić to, co Cię krzywdzi, więzi, zadaje rany, które nie chcą się zagoić.

dziewczyna z pamiętnikiem

Powrót na starą ścieżkę będzie oznaczać, że odwracasz się plecami na swoją intuicję. Zmiana zachowania jest trudna, podobnie jak rozwiązywanie problemów – lecz nawet jeśli nie robisz nic, Twoja podświadomość pracuje.

Ona nigdy nie zmęczy się wysyłaniem sygnałów, że musisz zmienić swoją drogę oraz w końcu zauważyć rozwiązanie, które leży przed Twoimi oczyma.

Czy czujesz brak motywacji? Czy jesteś w toksycznym związku? Czujesz się samotny? Obawiasz się czegoś? Co to takiego? Dociekaj, eksploruj oraz zbadaj głębiny swojej podświadomości. Tam odnajdziesz odpowiedź, której szukasz.

WIĘCEJ DLA CIEBIE