Podświadomość - to w niej znajdziesz odpowiedź

Czy odczuwasz brak motywacji? Jesteś w toksycznym związku? Czujesz się samotny? Miewasz lęki? Dowiedz się jak interpretować swoją podświadomość.
Podświadomość - to w niej znajdziesz odpowiedź

Ostatnia aktualizacja: 21 grudnia, 2022

Z iloma problemami borykasz się ostatnimi czasy? Jednym? Kilkoma? Tuzinem? Czasami ich rozwiązanie może ujawnić Ci Twoja podświadomość. Musisz się tylko nauczyć jej słuchać oraz zinterpretować co chce powiedzieć.

Podświadomości nie daje się odczytać tak łatwo, wymaga to sporej introspekcji.

Wiele osób decyduje się na psychologa specjalizującego się w hipnozie, aby uzyskać dostęp do swojej psychiki. Inni próbują na własną rękę, stosując metodę “chodzenia wokół domu”.

Twoja podświadomość do Ciebie przemawia

smutna kobieta

Czy kiedykolwiek miałeś napad lęku? To nic innego jak sygnał Twojego umysłu, abyś się obudził.

Możesz nawet nie wiedzieć skąd taki lęk się bierze. Jest też prawdopodobne, że już od jakiegoś czasu nosisz w sobie pewne problemy. Kiedy czekasz zbyt długo z rozwiązaniem jakichś trudności, zaczynają być one przeszkodą.

Zdajesz sobie sprawę z tego, że ignorowanie problemów to nie najlepsze postępowanie, a mimo to nadal czekasz, aż staną się bolesną rzeczywistością. Jeżeli Twoje ciało przemawia do Ciebie w jakiś sposób, powinieneś je wysłuchać.

Silnik myśli

myśli i podświadomość

Jak mówi Bruce Lipton, lekarz oraz naukowiec:

“Podświadomość jest milion razy ważniejsza niż świadomy umysł. Używasz jej przez 95% czasu, jednak nie jesteś w stanie jej kontrolować.”

Dzieje się tak, ponieważ to część umysłu, która posiada duże znaczenie, kiedy chodzi o procesy myślowe. Pomyśl o odpowiedziach na pytania, które automatycznie przychodzą do głowy, na przykład:

“- Gdzie jest Wieża Eiffla?

“- W Paryżu.”

Odpowiadasz beż żadnego namysłu, ponieważ fakt ten został zinternalizowany przez Twoją podświadomość. Co ciekawe, może też być odwrotnie.

Istnieje wiele kwestii, o których możesz nie mieć pojęcia, ponieważ prawdopodobnie nie chcesz poświęcać im zbytniej uwagi lub pragniesz, aby same się rozwiązały.

Podświadomość a instynkt

podświadomość a instynkt

Twój instynkt ma wiele wspólnego z Twoją podświadomością. Czy kiedykolwiek przemyślałeś ponownie jakąś decyzję tylko dlatego, że Twoja intuicja tak Ci podpowiadała?

Chociaż możesz nazwać to przeczuciem, prawda jest taka, że to odzwierciedlenie Twojej podświadomości. Zachęca Cię do podejmowania właściwych wyborów, takich, na których skorzystasz.

Właśnie dlatego tak ważna jest wiedza na temat tego, jak jej słuchać. Ta umiejętność pomoże Ci w różnorodnych aspektach życia.

Jak to zrobić?

  • Zwracaj uwagę na swoje emocje. Tłumienie tego, co czujesz to próżny wysiłek uciszenia własnej podświadomości.
  • Nie obawiaj się odkrywać samego siebie. Kiedy zanurzasz się w swojej podświadomości, możesz natknąć się na swoje cechy, za którymi nie przepadasz.
  • Zaakceptuj sytuację. Nie wszystko to kwestia pecha i nie wszystko, co negatywne jest skierowane przeciwko Tobie. Złe rzeczy nie wybierają osoby, której się przytrafiają.
  • Spędź trochę czasu z samym sobą. Strach przed samotnością nakłania Cię do szukania zatłoczonych miejsc, aby unikać zwrócenia uwagi w kierunku swego wnętrza.

Połącz się ze swoim wnętrzem

Uważność, nazywana również pełną świadomością, to praktyka, która pomoże Ci wejść w kontakt ze swoim wnętrzem. Medytacja, będącą jedną z jej technik, pomoże Ci tego dokonać.

Rozpocznij od przyglądania się swoim snom. Nawet jeśli myślisz, że nie ma to większego sensu, zapisywanie ich oraz analizowanie to ważny krok w kierunku otworzenia drogi do tajemnicy, jaką jest podświadomość.

Kiedy to nastąpi, ważne jest zapoczątkować pewne zmiany. Musisz zmienić to, co Cię krzywdzi, więzi, zadaje rany, które nie chcą się zagoić.

dziewczyna z pamiętnikiem; podświadomość

Powrót na starą ścieżkę będzie oznaczać, że odwracasz się plecami do swojej intuicji. Zmiana zachowania jest trudna, podobnie jak rozwiązywanie problemów – lecz nawet jeśli nie robisz nic, Twoja podświadomość pracuje.

Ona nigdy nie zmęczy się wysyłaniem sygnałów, że musisz zmienić swoją drogę oraz w końcu zauważyć rozwiązanie, które leży przed Twoimi oczyma.

Czy czujesz brak motywacji? Czy jesteś w toksycznym związku? Czujesz się samotny? Obawiasz się czegoś? Co to takiego? Dociekaj, odkrywaj i badaj głębiny swojej podświadomości. Tam odnajdziesz odpowiedź, której szukasz.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.