Pasożyty w układzie pokarmowym - lekarstwo z mleka i mięty

Aby zwalczyć pasożyty jelitowe niezbędne jest przestrzeganie zdrowej i zrównoważonej diety. Również wykonanie odrobaczenia jeden lub dwa razy w ciągu roku pomoże nam zachować zdrowe ciało.
Pasożyty w układzie pokarmowym - lekarstwo z mleka i mięty
María Belén del Río

Przejrzane i zatwierdzone przez: biolog, lekarz María Belén del Río.

Napisany przez Elena Martínez Blasco

Ostatnia aktualizacja: 11 października, 2022

Pasożyty w układzie pokarmowym to cichy problem zagrażający naszemu zdrowiu, ponieważ ich objawy można pomylić z innymi schorzeniami. Jednak mogą one znacząco wpływać na nasz organizm, zwłaszcza jeśli się ich właściwie nie pozbędziemy.

W tym artykule dzielimy się zaskakującym i skutecznym lekarstwem, które zwalcza pasożyty w układzie pokarmowym. Używając mleka i mięty możemy wykonać naturalny zabieg przywracający zdrowie naszym jelitom.

Pasożyty w układzie pokarmowym

Pasożyty jelitowe są problemem zdrowotnym, na który koniecznie musimy zwrócić uwagę. Na przykład, jeśli w naszym domu mieszkają z nami zwierzęta domowe, powinniśmy się przynajmniej raz czy dwa w roku odrobaczać. I warto pamiętać, że to dzieci najbardziej cierpią z powodu tego problemu.

Objawy pasożytów

Kluczem do ustalenia, czy mamy robaki czy nie, jest rozpoznanie niektórych z najczęstszych objawów. Niestety zazwyczaj pozostają one jednak niezauważone lub są mylone z innymi dolegliwościami. Tymczasem następujące symptomy mogą oznaczać, że w naszym układzie pokarmowym mieszkają pasożyty :

  • Dolegliwości żołądkowo-jelitowe, takie jak ból, ciężkość, wzdęcia, zaparcia lub biegunka itp.
  • Bóle głowy
  • Zaburzenia apetytu.
  • Zmęczenie
  • Zmiany w stanie umysłu: nerwowość, drażliwość.
  • Swędzenie odbytu lub czubka nosa.
  • Zmiany w stolcu
  • Nagła utrata wagi

Jak usunąć pasożyty, które bytują w układzie pokarmowym?

Wyeliminowanie pasożytów nie jest prostym zadaniem. Właściwie, jak sugeruje ich nazwa, żyją tam właśnie dzięki nam. Wiele spożywanych przez nas pokarmów utrzymuje je w dobrym zdrowiu i na wysokim poziomie, a nawet promuje ich szybkie rozmnażanie się.

Pierwszą rzeczą, o której powinniśmy więc pamiętać, jest to, że podczas odrobaczania musimy bardzo restrykcyjnie podchodzić do naszej diety. Żadne lekarstwo nie będzie skuteczne, jeśli nie wyeliminujemy pokarmów, które karmią pasożyty w układzie pokarmowym. Dlatego w czasie kuracji anty-pasożytniczej powinniśmy unikać:

  • Mleka i produktów nabiałowych.
  • Napojów alkoholowych
  • Cukru i bardzo słodkich owoców

Dlatego właśnie podstawą leczenia będzie ścisła dieta i przyjmowanie leku przeciwpasożytniczego. W tym przypadku proponujemy preparat z mleka i mięty, który dodatkowo możemy uzupełnić jedząc przez cały dzień surowy czosnek i pestki dyni.

Lekarstwo na pasożyty na bazie mleka i mięty

Połączenie tych dwóch składników jest skutecznym i naturalnym środkiem do eliminacji pasożytów jelitowych, którego używano już w dawnych czasach. Musimy jednak przestrzegać również wytycznych żywieniowych z poprzedniego punktu. W ten sposób możemy zapobiec ponownemu pojawieniu się robaków w jelitach.

Mięta jest nie tylko aromatyczną rośliną wspomagająca trawienie, ale ma również właściwości przeciwpasożytnicze.

Składniki

Aby przygotować ten lek na pasożyty w układzie pokarmowym, potrzebujemy następujących składników:

Mięta

Przygotowanie

  • Przełóż obydwa składniki do rondelka i podgrzej, aż się zagotuje.
  • Gdy płyn zaczyna wrzeć, wyłącz ogrzewanie i zostaw do ostygnięcia, aż będzie lekko ciepły.
  • Zaleca się przygotowanie tego środka tuż przed jego przyjęciem, gdyż powinien być podawany na świeżo.

Jak należy przyjmować preparat?

Aby skutecznie wyleczyć infekcję pasożytami, preparat z mleka i mięty należy przyjmować w następujący sposób:

  • Wypij napój rano, na pusty żołądek, zaraz po przygotowaniu, i jak tylko lekko ostygnie.
  • Odczekaj co najmniej pół godziny, zanim zaczniesz spożywać stałe pokarmy.
  • Powtarzaj kurację przez 9 dni.
  • Stosuj ten środek przynajmniej dwa razy w roku, jako leczenie lub profilaktykę, zwłaszcza jeśli w Twoim domu mieszkają zwierzęta.

Inne leki na pasożyty w układzie pokarmowym

Eliminacja pasożytów może być trudna dla wielu osób. Niektórzy wybierają leki dostępne do kupienia w aptece. Jednak niektóre z nich zmieniają również florę bakteryjną jelit, co sprzyja powstawaniu zaparć po zakończonej kuracji. Niestety to z kolei ponownie wystawia nas na pasożyty.

Z tego powodu, niezależnie od tego, czy zdecydujemy się na leki farmakologiczne, czy wolimy pić mleko z miętą lub zastosować inne lekarstwa naturalne, zawsze zaleca się przyjmowanie probiotyków. Ten dodatek poprawia funkcjonowanie jelit i wzmacnia mechanizmy obronne, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się pasożytów.

Higiena i dieta

W ramach profilaktyki, musimy również wziąć pod uwagę zachowanie zasad higieny. Jeśli chodzi o dzieci są one szczególnie narażone na pasożyty, ponieważ mają skłonność do wkładania rąk do ust w każdej chwili, oczywiście nie myjąc ich wcześniej.

Istnieją jednak również problemy wewnętrzne, które zwiększają prawdopodobieństwo wystąpienia pasożytów, takie jak niektóre nietolerancje pokarmowe.

Wreszcie, nie wolno nam również zapominać o codziennym spożywaniu pokarmów roślinnych, zarówno surowych, jak i gotowanych, a także pełnych ziaren. Błonnik jest bowiem niezbędny do dobrego oczyszczania jelit.

Ponadto powinniśmy pić wodę poza porami posiłków, aby ułatwić trawienie błonnika. W przeciwnym wypadku mógłby on działać zupełnie odwrotnie utrudnić nam cel, który chcemy osiągnąć.


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.



Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.