Olejki, które poprawią Twój wygląd w 7 dni!
Czy chcesz poprawić swój wygląd? To jest możliwe z naszymi poradami. Olejki, które przedstawimy pomogą Ci osiągnąć efekt, o jakim marzysz. Jeżeli pragniesz szybkich rezultatów, powinnaś używać poniższe olejki przynajmniej raz w tygodniu.
Możesz też dodawać je do swoich codziennych kremów, odżywek do włosów oraz różnych serum. Niektóre olejki można również spożywać.
1. Olejek sezamowy na zęby
Jeżeli pragniesz mieć białe, zdrowe zęby, może Ci w tym pomóc olejek sezamowy. W jego składzie znajdziemy wiele witamin i mikroelementów.
- Z tego powodu, smarowanie zębów olejkiem sezamowym pomoże Ci uzyskać olśniewająco biały uśmiech.
- Olejki tego typu pomagają też chronić tkankę Twoich dziąseł, jamy ustnej i języka. Sprawiają też, że szybciej się goją.
2. Olejek hibiskusowy na porost włosów
Dla tych, co posiadają delikatne włosy, olejek z hibiskusa jest świetną opcją. Dzięki swojej zawartości witaminy C jest w stanie zwiększyć ilość kolagenu we włosach.
- Posiada też aminokwasy, które pomagają odżywić oraz wzmocnić włosy u podstawy.
- Ta substancja jest w stanie ofiarować Twoim mieszkom włosowym nowe życie oraz usprawnić ich funkcje.
Bez wątpienia, tego typu olejki dodadzą Twoim włosom więcej blasku i objętości.
3. Olej rycynowy na brwi i rzęsy
Olej rycynowy jest idealny dla Twoich brwi i rzęs. Jego regularne zastosowanie jest bardzo korzystne dla wyglądu. To idealny olejek na poprawę procesów metabolicznych w komórkach.
Ponadto, zawarty w nim kwas stearynowy i linolowy świetnie zatrzymują wilgoć, chroniąc włosy przed wypadaniem, jak również przesuszeniem, gorącem i słońcem.
4. Olejek z siemienia lnianego
Jeśli pragniesz efektu oczyszczającego, olejek z siemienia lnianego jest najlepszą opcją. Uważany jest on za najlepsze remedium na walkę z wieloma szkodliwymi substancjami w organizmie.
Olejek ten jest w stanie dostarczyć ciału kwasy tłuszczowe, witaminy oraz potas, co czyni jego konsumpcję niemal niezbędną. Pomaga też w oczyszczaniu ciała.
- Jeżeli będziesz spożywać ten olej regularnie przez tydzień, zauważysz wyraźną poprawę w swoich procesach metabolicznych.
- Nie wahaj się włączyć go do swojej diety, jako dodatkowy składnik.
5. Olejek z drzewa herbacianego
Olejek z drzewa herbacianego jest najlepszym sposobem na walkę z trądzikiem. Znany jest ze swoich właściwości przeciwzapalnych, antybakteryjnych, przeciwgrzybicznych oraz przeciwwirusowych.
- Substancja ta jest też idealna na szybkie gojenie ran.
- To naturalne włączyć ten olejek do swojej kuracji przeciwtrądzikowej, szczególnie jeśli posiadasz przetłuszczającą się i problematyczną skórę.
6. Oliwa z oliwek na gładkie stopy
Jeśli pragniesz mieć gładkie stopy, możesz to osiągnąć przy pomocy oliwy z oliwek. Jest świetna dla Twojej skóry, zarówno na twarzy, jak i reszcie ciała. Korzystnie działa też na włosy i paznokcie.
Jeśli pragniesz o siebie zadbać, możesz wybrać dwa sposoby jej stosowania. Możesz dodać ją do swego ulubionego kosmetyku lub stosować ją w jej naturalnej postaci.
7. Olejek migdałowy
Olejek z migdałów jest idealny na Twoje paznokcie i skórki. Tego typu olejki mogą być stosowane codziennie, aby odżywić oraz regenerować Twoją skórę. Olejek migdałowy posiada również właściwości lecznicze i przeciwgrzybiczne.
8. Olejek z awokado
Olejki zawarte w awokado pomogą Ci walczyć z efektami wolnych rodników. Zapewnią one bardziej odżywioną i gładką skórę dzięki wysokiej zawartości fitosterolu oraz witaminy E,D i A.
To wszystko sprawia, że olejek z awokado stanowi idealny produkt w dbaniu o zdrowie suchej skóry, zapobiegając jednocześnie przedwczesne starzenie się.
9. Naturalne olejki nagietka na blizny
Olejek z nagietka bardzo pomaga w leczeniu blizn widocznych na skórze. Przede wszystkim, nagietek bogaty jest w fitosterol, saponinę oraz beta karoteny, które zapewniają działanie antyseptyczne i lecznicze.
Ponadto wspomaga syntezę glikoproteiny i kolagenu, co leczy skórę bez pozostawiania na niej śladu.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
Hsu, E., & Parthasarathy, S. (2017). Anti-inflammatory and Antioxidant Effects of Sesame Oil on Atherosclerosis: A Descriptive Literature Review. Cureus, 9(7), e1438. https://doi.org/10.7759/cureus.1438
Shanbhag, V. K. L. (2017). Oil pulling for maintaining oral hygiene – A review. Journal of Traditional and Complementary Medicine, 7(1), 106–109. https://doi.org/10.1016/j.jtcme.2016.05.004
Carretero, M. E., & Ortega, T. (2016). Propiedades terapeuticas del Hibisco, (aproximadamente 200), 9.
Basch, E., Bent, S., Collins, J., Dacey, C., Hammerness, P., Harrison, M., … Weissner, W. (2007). Flax and flaxseed oil (Linum usitatissimum): a review by the Natural Standard Research Collaboration. Journal of the Society for Integrative Oncology, 5(3), 92–105.
Crawford, G. H., Sciacca, J. R., & James, W. D. (2004). Tea tree oil: cutaneous effects of the extracted oil of Melaleuca alternifolia. Dermatitis : Contact, Atopic, Occupational, Drug, 15(2), 59–66.