Ogrody z kwiatami - niepowtarzalne projekty

Jeśli masz wolne miejsce i chcesz wypełnić je życiem, kolorem i spokojem, nie wahaj się zastosować te wspaniałe pomysły na projekt, aby przekształcić swój ogród w wyjątkowe miejsce, w którym możesz się zrelaksować.
Ogrody z kwiatami - niepowtarzalne projekty

Napisany przez Andrea Caillet Bois

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Ogrody z kwiatami są fantastycznym elementem dekoracyjnym, ponieważ różnorodność ich kolorów i kształtów nadaje niesamowity urok otoczeniu.

Poza pięknem, dobrze utrzymane ogrody z kwiatami mają wyjątkowy aromat, który zamieni Twój dom w przyjemne i radosne miejsca. Przyjemny zapach może też wprowadzić poczucie spokoju, tak poszukiwane w świecie pełnym stresu.

Po długim dniu w pracy, kto nie chciałby usiąść na chwilę w takim miejscu w swoim domu? Z pewnością dekorowanie ogrodu kwiatami da Ci dużo radości, ponieważ będziesz zajmować umysł przyjemnym zadaniem. Takie chwile są niezwykle ważne, aby oderwać się od codziennych obowiązków.

Inna wielka korzyść to okazja, żeby utrzymywać aktywność fizyczną podczas opieki i utrzymania roślin. Zobaczysz, że to duże lepsze niż siedzenie przed telewizorem lub komputerem.

Oddajemy dziś do Twojej dyspozycji wspaniałe pomysły na ogrody z kwiatami, które pokochasz. Dzięki nim możesz zastosować kilka wskazówek i stworzyć urocze zakątki, takie jak te, które przedstawimy.

Jak zaprojektować ogrody z kwiatami

Jeśli chcesz mieć miejsce pełne kwiatów, nie trzeba mieć dużego podwórka lub ogrodu. Trzeba po prostu poszukać miejsca z naturalnym światłem i zabrać się do pracy!

Ogrody z kwiatami pod domem.

Wyznaczanie przestrzeni za pomocą kamieni

Niezależnie od tego, czy taras lub patio są pokryte trawą, drewnem czy innym materiałem, dobrym pomysłem jest wydzielenie sektora na kwiaty układając wokół kamienie. Ogrody z kwiatami świetnie się z nimi komponują.

Wrażenie wizualne zmienia się całkowicie, ponieważ przestrzeń zostaje wyraźnie podzielona na dwie strefy. Granicę możesz urozmaicić układając duże i średnie kamienie, według Twojego uznania.

Wykorzystaj starą taczkę

Może to być drewniany wózek lub metalowa taczka, każde z nich będzie idealne, aby umieścić je w centrum ogrodu z kolorowymi kwiatami.

Możesz znaleźć te elementy w różnych rozmiarach. Największe z nich są najlepsze, ponieważ pozwalają zmieniać typ kwiatów i dodają więcej kolorów i życia w Twojej przestrzeni.

Drewniane beczki

Drewniana beczka tworzy wspaniały kontrast kolorów z kwiatami. Można w niej zrobić mały ogród, ponieważ jej wymiary zwykle na to pozwalają. Wyobraź sobie dwa lub trzy takie ogrody z kwiatami w beczkach pod Twoimi oknami…

Polecamy połączenie kwiatów w różnych kolorach. Możesz także dodać kamienie i drobne ornamenty, które stworzą urocze dekoracje jak ze snu. Możesz również zbudować małe fontanny, mostki, kamienne ścieżki i wszystko, co dyktuje Twoja wyobraźnia.

Użyj drabiny jako miejsca na ogrody z kwiatami

Ta idea jest niezwykle oryginalna. Jeśli znajdziesz starą drewnianą drabinę, możesz umieścić ją na ścianie i na każdym szczeblu umieścić doniczki z kwiatami o różnych rozmiarach i kolorach.

Innym sposobem udekorowania jest zaczepienie różnych pnących gałęzi o niektóre gwoździe. Jest to niezwykle prosty pomysł a efekt estetyczny jest naprawdę piękny.

Użyj pnia jako doniczki

Jeśli znajdziesz duży i pusty pień drzewa, nie wahaj się umieścić go w środku lub w rogu ogrodu. Za pomocą piły ręcznej uformuj i powiększ otwór, nałóż ziemię i wypełnij Twoją oryginalną donicę kolorowymi kwiatami. Drewno na pewno będzie doskonale odporne na wilgoć.

Kontrast kwiatów z zielenią otaczających je roślin stworzy fantastyczną atmosferę w Twoim ogrodzie.

Jeśli chcesz, aby Twój pień miał błyszczącą powierzchnię i dzięki temu również dłużej się utrzymał, musisz przed nałożeniem ziemi nałożyć warstwę lakieru. Połysk, jaki przybierze kora, stworzy większy kontrast z kwiatami i roślinnością, a całość będzie przyciągać wzrok.

Pionowe ogrody z kwiatami

Innowacyjnym i bardzo kreatywnym pomysłem są pionowe ogrody z kwiatami. Chodzi o to, aby na jednej lub kilku ścianach w domu lub na zewnątrz utworzyć rodzaj galerii wypełnionej kwiatami.

Możesz również użyć kwiatów pnących, które z czasem całkowicie pokryją wybraną powierzchnię.

Pionowe ogrody z kwiatami.

Kolejną wskazówką jest umieszczenie różnych rodzajów doniczek na różnych poziomach na całej ścianie a także zasadzenie różnych rodzajów kwiatów. Chociaż, jeśli wolisz bardziej jednolite tonacje, możesz wybrać kolory zunifikowane. Taka jednotonowa lub jednokolorowa aranżacja będzie z pewnością bardzo elegancka.

Poniżej przedstawiamy rodzaje donic, które możesz wykorzystać w pionowym ogrodzie:

  • Szklane słoiki obwiązane rustykalnym sznurkiem i zawieszone na gwoździu na ścianie.
  • Drewniane skrzynki po warzywach, które możesz w ten sposób ponownie wykorzystać. Mogą być pomalowane lub nie, zależnie od indywidualnego gustu. W każdej skrzynce można umieścić doniczki o różnych rozmiarach, ustawione jak na półce.
  • Prostokątne drewniane donice zawieszone bezpośrednio na ścianie na różnych poziomach.
  • Można również użyć plastikowe butelki, jako donice i przymocować je gwoździami na różnych wysokościach wzdłuż ściany.

Dzięki tym prostym pomysłom możesz odmienić miejsce i nadać mu całkowicie nowy charakter tworząc oryginalne ogrody z kwiatami. Poczujesz się znacznie lepiej, robiąc to, a potem będziesz się cieszyć każdą chwilą spędzoną w pięknych kwiatowych ogrodach wykonanych własnymi rękami.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.