Ogród w stylu Chill Out - na czym polega dekoracja

Chcesz, aby Twój ogród był miejscem wypoczynku i relaksu? Następnie możesz wypróbować styl „wyluzuj”.
Ogród w stylu Chill Out - na czym polega dekoracja

Ostatnia aktualizacja: 07 grudnia, 2022

Być może zastanawiasz się, dlaczego warto urządzić swój ogród w stylu chill out. Cóż, prawda jest taka, że wszyscy zasługujemy na idealną przestrzeń do relaksu, która pozwala uwolnić się od codziennego stresu, przestrzeń, która daje nam poczucie spokoju.

O to właśnie chodzi w stylu chill out. Mając to na uwadze, nadszedł czas, aby zaplanować i udekorować swój ogród, podwórko lub patio. Oto kilka wskazówek, które mogą być niezwykle przydatne.

Przyciemnione światła dają przytulne wrażenie

Światła są kluczem do stworzenia ogrodu w stylu chill out. Ponieważ chcemy, aby przestrzeń była przytulna i relaksująca, najlepszą opcją jest zainstalowanie miękkich i przyciemnionych świateł.

Na rynku jest wiele modeli do wyboru, ale przed ich zakupem należy najpierw zaplanować, gdzie zamierzamy je zainstalować. Świetnie się do tego nadają również lampiony lub świece; wszystko, co nadaje miejscu delikatną poświatę, jest idealne.

Relaks w ogrodzie ze światłami
Łagodne oświetlenie, które zachęca do relaksu, jest kluczem do relaksu w letnie noce.

Idealne meble to podstawa stylu chillout

Dobrą wiadomością jest to, że ten styl nie ma granic. Meble można kupić, naprawić lub poddać recyklingowi. Jedyne, co te elementy muszą zrobić, to spełnić swoją główną funkcję: pozwolić ci usiąść, zrelaksować się i cieszyć.

Kluczem tutaj jest, aby nigdy nie przeciążać przestrzeni.

Inną kwestią, o której należy pamiętać, jest to, że meble muszą być odporne. Pamiętaj, że będzie na zewnątrz, więc musi być wykonany z trwałego materiału, który wytrzyma różne pory roku.

Strefa „spa” czy joga? Ty wybierasz!

Możesz zainstalować relaksującą wannę, futon, a nawet hamak, jeśli chcesz sprawić wrażenie ogrodu w stylu spa. Wszystko zależy od tego, czego chcesz, ponieważ możesz również odtworzyć ogród do jogi z drewnianą podłogą i kilkoma matami, które zapraszają do wykonywania asanów.

Innym dobrym pomysłem jest zainstalowanie łóżka balijskiego. Każdy może sobie wyobrazić relaks na jednym z nich. Wystarczy do tego miejsce z dobrym cieniem i świeżym powietrzem.

Pergola do ocieniania w słoneczne dni

Pergole są bardzo przydatne i to doskonały pomysł, o którym warto pamiętać. Zainstalowanie pergoli nie tylko pomaga cieszyć się przyjemną przestrzenią w słoneczny dzień, ale także chroni meble. Możesz to sobie nawet wyobrazić z winoroślą. Gdy zakwitnie, będzie wyglądać świetnie!

Pomyśl też o nocnym niebie

Urządzanie ogrodu w stylu chill out, pozwoli też cieszyć się nocnym rozgwieżdżonym niebem. Musisz wziąć pod uwagę odpowiednie oświetlenie, aby móc w spokoju podziwiać gwiazdy.

Założę się, że twoja wyobraźnia już się obudziła. Czy masz jakieś dodatkowe pomysły?

Elementy, które nadają szczególny akcent

Ponownie, jeśli chodzi o stworzenie idealnej przestrzeni do relaksu, wszystko zależy od tego, co masz na myśli. Jeśli Twój pomysł jest w stylu śródziemnomorskim, możesz umieścić palmy lub kaktusy w strategicznych miejscach swojego ogrodu.

Z drugiej strony możesz również rozważyć pufy, poduszki lub ozdoby. Zrobi każdy element, który da Ci wrażenie odprężenia i oderwania się od gorączkowej rutyny.

Taras relaksacyjny
Kojące odcienie i fotel rozluźniający ciało to konieczność w tym stylu.

Ogród w stylu chillout na każdą kieszeń

Wreszcie, być może najbardziej kuszącą rzeczą przy podejmowaniu decyzji o przekształceniu ogrodu w styl chilloutu jest jego podejście do relaksu. Ma to jednak również bardziej atrakcyjny punkt: możesz odtworzyć wystrój bez konieczności wydawania dużych pieniędzy.

Istnieje możliwość recyklingu lub renowacji starych mebli i zachęcania do relaksu na patio. Wszystko zależy od Ciebie!

To może Cię zainteresować ...
Letnie kwiaty – 6 propozycji dla Twojego ogrodu
Krok do Zdrowia
Przeczytaj na Krok do Zdrowia
Letnie kwiaty – 6 propozycji dla Twojego ogrodu

Letnie kwiaty pięknie zdobią tę ulubioną przez większość z nas porę roku. Zobacz, które z nich sprawdzą się w naszych ogrodach, na tarasach i balko...


Treść niniejszej publikacji ma charakter wyłącznie informacyjny. W żadnym wypadku nie może ona służyć postawieniu lub zastąpieniu diagnozy lekarskiej, samego leczenia lub zaleceń specjalisty. W razie pytań lub wątpliwości należy skonsultować się z zaufanym specjalistą i uzyskać jego zgodę przed rozpoczęciem jakiejkolwiek procedury.