Odmrożenia - odkryj 7 domowych środków, które je wyleczą!

Zarówno napar, jak i olejek z nagietka są dwoma bardzo skutecznymi lekami, które łagodzą dyskomfort spowodowany przez odmrożenia i przyspieszają ich leczenie.
Odmrożenia - odkryj 7 domowych środków, które je wyleczą!

Ostatnia aktualizacja: 28 stycznia, 2019

Gdy nadejdą zimne dni, mogą się również pojawić odmrożenia. Skóra dłoni, stóp i uszu staje się czerwona i rozpalona. Czy chcesz pozbyć się tych podrażnień? Cóż, zostań z nami, a pokażemy ci 6 domowych lekarstw na odmrożenia.

Czym są odmrożenia?

Odmrożenia lub odmroziny to stan zapalny naczyń krwionośnych skóry spowodowany ciągłym wystawieniem na działanie zimna. Zwykle pojawiają się na palcach dłoni i stóp i mogą wywoływać różne objawy, takie jak zaczerwienienie, obrzęk, pieczenie, świąd, pęcherze i owrzodzenia.

Zmarznięte ręce

Zazwyczaj są one związane z problemami krążenia, jednak chłód, wilgoć, nieodpowiednie ubranie, ale także fakt bycia kobietą zwiększają ryzyko ich pojawienia się.

W większości przypadków, odmroziny ustępują samoczynnie w ciągu jednego lub dwóch tygodni. Jednak, jeśli dojdzie do zakażenia lub objawy utrzymują się, radzimy natychmiast udać się do lekarza.

Należy zachować szczególną ostrożność w przypadku cukrzycy lub problemów z krążeniem.

Aby poprawić dyskomfort spowodowany przez odmrożenia, proponujemy następujące środki zaradcze:

6 domowych lekarstw, które pomogą na odmrożenia

Tym razem przedstawiamy kilka leków, których właściwości przeciwzapalne i łagodzące pomagają złagodzić i wyleczyć odmrożenia.

1. Ziemniak

Kto nie ma ziemniaków pod ręką? Ta bulwa to tani domowy środek, skuteczny w zmniejszaniu stanu zapalnego i bólu. Bardzo dobrze działa też w przypadkach chorób skóry spowodowanych długotrwałym kontaktem ze słońcem lub zimnem. W delikatny sposób łagodzi odmrożenia.

Możesz zetrzeć surowy ziemniak i umieścić go na kilka minut jako okład na dłoniach lub stopach. Następnie usuń go i spłucz letnią wodą.

2. Imbir

Imbir również ma właściwości przeciwzapalne i przeciwbólowe, dlatego jest bardzo przydatny w leczeniu odmrożeń.

Umieść na skórze olej z imbiru rozcieńczony w innym oleju roślinnym (kokosowym, migdałowym z kiełków pszenicy lub w oliwie z oliwek).

4. Arnika

Arnika jest rośliną, która wspomaga krążenie krwi w miejscu, na którym jest stosowana. Możemy ją znaleźć w wielu formach: w postaci żelu, kremu, oleju i nalewki.

Jest to bardzo przydatny środek, aby złagodzić odmrożenia i inne zmiany skórne, szczególnie u dzieci.

4. Nagietek

Nagietek to drugi najlepszy środek po arnice, stosowany w nagłych przypadkach. Ten pomarańczowy kwiat bardzo skutecznie łagodzi i eliminuje swędzenie, które tak często występuje w przypadku podrażnień związanych z odmrożeniami i w innych chorobach skóry.

Suszony nagietek

Możemy znaleźć różne rodzaje płynów i kremów na bazie nagietka, a także jego naturalny ekstrakt. Możemy również użyć czystego oleju, który świetnie się nadaje do odżywienia najbardziej wrażliwych i delikatnych rodzajów skóry.

5. Cebula

Stosowanie okładów z cebuli do leczenia chorób skóry jest znane od czasów starożytnych. Pomaga także złagodzić uczucie swędzenia, które powoduje stan odmrożenia.

6. Rozmaryn

Dzięki swoim składnikom chemicznym, rozmaryn jest szeroko stosowany w celu stymulacji krążenia i zmniejszenia stanu zapalnego.

Chociaż nacieranie octem rozmarynowym łagodzi bóle mięśni, może jednak nieco drażnić skórę. Dlatego lepiej będzie zastosować skoncentrowany napar z tej rośliny w kompresach, które nakłada się na zmienione chorobowo miejsce.

Przygotuj napar wrzucając dwie garście rozmarynu na litr gorącej wody, a następnie poczekaj, aż ostygnie i możesz robić okład!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.