Obcasy - 5 sposobów aby wytrzymać w nich dłużej

Kto by pomyślał, że stosowanie talku w obuwiu i aplikowanie go na stopy może być skutecznym rozwiązaniem, aby uniknąć bólu i dyskomfortu powodowanego przez wysokie obcasy. 
Obcasy - 5 sposobów aby wytrzymać w nich dłużej

Ostatnia aktualizacja: 26 kwietnia, 2020

Bez wątpienia wysokie obcasy są doskonałym obuwiem, które podkreśla nasze wieczorowe stylizacje i dodaje dostojności formalnym strojom. Jednak wraz z upływem godzin, noszenie obcasów staje się nieznośne i często powoduje ogromny ból. Na szczęście istnieje kilka sposobów, aby przetrwać w nich cały dzień.

Co daje kobietom noszenie szpilek? Nogi wydają się dłuższe, postawa jest poprawniejsza, co więcej dodają też pewności siebie. Ponadto to prosty sposób, aby dodać sobie niewymuszonej elegancji.

Jednak mają też swoje minusy. Każda z kobiet dwa razy zastanowi się, zanim założy je na całą noc. Z czasem powodują ogromny dyskomfort.

Udowodniono też, że noszenie obcasów powoduje problemy z postawą, jeśli noszone są zbyt często i przez długi czas. 

W tym artykule jednak dowiesz się, jak przetrwać cały dzień i uniknąć nieznośnego bólu, który doprowadza również do negatywnych zmian w naszej postawie.

Wysokie obcasy – 5 sposobów aby wytrzymać w nich cały dzień

“Nie wiem, kto wymyślił szpilki, ale wszystkie kobiety zawdzięczają mu sporo.”

-Marilyn Monroe-

Dzięki tym prostym sposobom noszenie szpilek nie będzie stanowiło już problemu. Długie dni w pracy, bankiety i zabawy taneczne nie będą już naznaczone pytaniem: czy wytrzymam całą noc w wysokich obcasach?  Oto 5 najskuteczniejszych trików, ratujących nas od bólu i przeciążenia stóp.

1. Obcasy – umieść je w zamrażarce

Możesz wykonać to na dwa sposoby, wybierz swój ulubiony według własnych preferencji.

  • Pierwszym rozwiązaniem jest umieszczenie butów w plastikowej torbie i pozostawienie ich w zamrażarce.  
  • Jeśli dysponujesz odrobiną czasu: włóż do butów dwie małe torebki z wodą i zostaw w zamrażarce na całą noc. Zamarznięta woda w torebkach pozwoli nieco rozszerzyć tkaninę butów i zmniejszy ryzyko ucisku podczas użytkowania. Ponadto buty staną się bardziej miękkie i przestaną obcierać. 
ból wysokie obcasy 1

2. Podkładki pod pięty

Niektórzy nazywają je boskim wynalazkiem. Podkładki umieszcza się pod piętami i w czubkach butów; ich charakterystyka bardzo pomaga w łagodzeniu dyskomfortu i bólu.

Pamiętaj oczywiście, że nie są to magiczne wkładki. Jednak warto mieć zawszę parę podkładek w torebce, w razie sytuacji kryzysowej. 

3. Wysokie obcasy i legenda o złączonych palcach

Podobnież złączenie ze sobą trzeciego i czwartego palca stóp (zaczynając od kciuka) pozwala uniknąć bólu i nosić obcasy przez cały dzień, bez dokuczliwych konsekwencji. 

Nie zaszkodzi spróbować! Bowiem metoda cieszy się dużą popularnością wśród kobiet. Sposób ten nic nie kosztuje, a sława tej rady obiegła cały świat.

4. Talk na buty i stopy

Tak jak wspomnieliśmy na początku tego artykułu: aplikacja talku na stopy i wewnątrz butów może być bardzo pomocna. Talk wchłania pot i wilgotność, które zazwyczaj zwiększają dyskomfort. Często też prowadzą do powstawania dokuczliwych pęcherzy.

Dlatego też, zaleca się nałożenie talku na stopy, przed założeniem butów. Ponadto powinniśmy powtórzyć aplikację talku do wnętrza obuwia.

niebieskie szpilki

Co więcej, nie zapominajmy też o codziennej higienie stóp i stosowaniu balsamów wzmacniających ich skórę. Zrogowacenia i pęcherze najczęściej powstają w przesuszonych miejscach.

5. Obcasy i ich podeszwy

Nierzadko, zwłaszcza kiedy buty są nowe: musimy włożyć dodatkowy wysiłek, aby utrzymać w nich równowagę. Powodem zazwyczaj jest niewyrobiona jeszcze podeszwa, która na początku zdaje się być nieco śliska.

Często prowadzi to do naszych upadków, a nawet niebezpiecznych urazów. Jak temu zapobiec? Istnieje kilka możliwości.

  • Po pierwsze można delikatnie zetrzeć papierem ściernym podeszwę, aby zmienić jej teksturę.
  • Innym rozwiązaniem może być delikatne nacięcie podeszwy w kilku miejscach; stworzenie swoistych amortyzujących linii. Uważaj jednak, aby nie zniszczyć obuwia!
  • Ostatnią alternatywą jest zaaplikowanie na podeszwę słodkiego napoju gazowanego, bądź mieszanki wody z cytryną i cukrem. To sprawi, ze powierzchnia będzie lepka i pozwoli uniknąć bolesnych upadków.

Dzięki wymienionym sposobom, nasze nogi i stopy nie będą narażone na urazy i dyskomfort.

Te alternatywne rozwiązania pomogą nam uniknąć bólu nawet przy wielu godzinach spędzonych na wysokich obcasach.  Od dziś możesz cieszyć się elegancką postawą w ulubionych szpilkach, bez ryzyka nieprzespanych z bólu nocy!


Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.