Naturalne lekarstwo na bóle stawów – poznaj przepis!

Zapalenie stawów jest chorobą, która występuje wówczas, gdy dochodzi do rozwoju stanu zapalnego stawu lub stawów. Dolegliwość ta zwykle jest bardzo bolesna i znacząco wpływa na obniżenie jakości życia cierpiących na nią osób. Poznaj naturalne lekarstwo, które przyniesie Ci ulgę.
Naturalne lekarstwo na bóle stawów – poznaj przepis!

Ostatnia aktualizacja: 24 sierpnia, 2022

Czy wiesz, że bóle stawów mogą utrudniać swobodne wykonywanie codziennych czynności. Sięgnij po naturalne lekarstwo, który przyniesie Ci ulgę oraz pomoże złagodzić stan zapalny i towarzyszące mu objawy.

Do dziś wykryto ponad 100 różnych rodzajów zapalenia stawów i podobnych chorób, które bywają powiązane bezpośrednio z kośćmi, mięśniami, stawami i podtrzymującymi je tkankami. Na szczęście opracowano również różnego rodzaju kuracje lecznicze, które pozwalają łagodzić objawy choroby i kontrolować jej przebieg.

Dziś prezentujemy naturalne lekarstwo, które skutecznie złagodzi wszelkiego rodzaju bóle stawów.

Zanim zastosujesz lekarstwo, poznaj przyczyny zapalenia stawów

Przyczyn zapalenia stawów może być wiele, jednak najczęstszymi z nich jest nadmierne zużycie chrząstki wyściełającej stawy.

Zdrowa chrząstka umożliwia sprawne i bezproblemowe poruszanie stawem. Z kolei “zużyta” chrząstka powoduje, iż kości ocierają się o siebie, powodując przy tym ból, stan zapalny oraz sztywność stawu.

Reumatoidalne zapalenie stawu

Zapalenie stawów może być wynikiem między innymi choroby autoimmunologicznej, złamań kości, ogólnego zużycia i pogorszenia stanu stawów czy też zakażenia spowodowanego wirusami lub bakteriami.

Jak już wspomnieliśmy, istnieje ponad 100 typów zapalenia stawów i podobnych dolegliwości z nim powiązanych. Najczęściej występującymi rodzajami stanu zapalnego stawów są: reumatoidalne zapalenie stawów oraz choroba zwyrodnieniowa stawów.

Inne popularne typy zapalenia stawów:

 • Zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa
 • Zapalenie stawów, dna moczanowa lub artroza
 • Infekcje bakteryjne
 • Łuszczycowe zapalenie stawów
 • Reaktywne zapalenie stawów (dawniej zespół Reitera)
 • Toczeń rumieniowaty układowy (SLE)

Dowiedz się więcej! Przeczytaj koniecznie artykuł: Osteoartroza – badania dają pacjentom nową nadzieję

Jakie są objawy zapalenia stawów?

Osoby cierpiące na zapalenie stawów zwykle doświadczają częstych i silnych bólów w stawach. Oprócz bólu zapaleniu stawów towarzyszą również:

 • Obrzęk
 • Ograniczenie zdolności ruchowej
 • Zaczerwienie skóry i ciepło w okolicy stawu
 • Sztywność stawów

Przygotuj naturalne lekarstwo uśmierzające bóle stawów

Naturalna medycyna alternatywna oferuje rozmaite środki zaradcze, które pomagają złagodzić różne dolegliwości, na przykład te wywołane przez zapalenie stawów.

Dziś proponujemy naturalne lekarstwo przeciwbólowe na bazie trzech silnych składników: czosnku, miodu i octu jabłkowego.

Jak czosnek wpływa na zdrowie stawów?

Czosnek jest składnikiem wielu naturalnych leków wykorzystywanych do rozmaitych kuracji leczniczych. Dzieje się tak ze względu na jego silne właściwości antybiotyczne, przeciwwirusowe, antyoksydacyjne i przeciwbólowe.

W przypadku zapalenia stawów czosnek działa niczym silny środek uśmierzający ból i przeciwzapalny, dzięki czemu pozawala złagodzić ból, a także poprawić ogólny stan zdrowia pacjenta.

Czosnek - naturalne lekarstwo na bóle stawów

Dodatkowo czosnek stymuluje również usuwanie toksyn i gromadzących się w organizmie odpadów, dzięki czemu przyczynia się do zmniejszenia stanu zapalnego wywołującego zapalenie stawów.

Miód a zdrowie stawów

Z kolei miód jest prawdziwym skarbcem witamin i składników odżywczych, które pomagają poprawić kondycję stawów. Co więcej, ma on silne właściwości antybiotyczne, przeciwwirusowe i przeciwbólowe.

Warto zaznaczyć, że miód działa również na stawy niczym smar, skutecznie przyczyniając się do zmniejszenia dolegliwości bólowych.

Przeczytaj koniecznie artykuł: Miód – poznaj jego lecznicze właściwości

Ocet jabłkowy pomaga złagodzić stan zapalny

Ostatnim, lecz równie istotnym, składnikiem składającym się na nasze naturalne lekarstwo jest ocet jabłkowy. Bez wątpienia jest to produkt o wszechstronnych zastosowaniach zdrowotnych, który doskonale walczy z wszelkiego rodzaju infekcjami i innymi dolegliwościami.

Dodatkową zaletą octu jabłkowego jest również to, że jest on bardzo tani i powszechnie dostępny. W przypadku zapalenia stawów pomaga zmniejszyć stan zapalny, a także ból w kolanach, dłoniach, łokciach, biodrach itp.

W jakich ilościach należy przygotować składniki?

 • 1 szklanka organicznego octu jabłkowego (250 ml)
 • 1 szklanka naturalnego miodu pszczelego (335g)
 • 8 ząbków czosnku

Jak przygotować naturalne lekarstwo?

 • Przepis na nasze naturalne lekarstwo jest bardzo prosty. Po pierwsze: rozmiażdż ząbki czosnku. Następnie do naczynia wlej ocet jabłkowy, szklankę miodu oraz rozmiażdżone ząbki czosnku.
 • Wymieszaj dokładnie wszystkie składniki, aż całkowicie się ze sobą złączą. Następnie odstaw do lodówki na 5-7 dni, aby lekarstwo dobrze się zakonserwowało.

Dawkowanie

W celu uśmierzenia bólu wywołanego zapaleniem stawów należy codziennie spożywać 2 łyżki lekarstwa w połączeniu ze szklanką letniej wody lub naturalnego soku owocowego.

Pamiętaj, by spożywać lekarstwo rankami na pusty żołądek. Jeśli chcesz uzyskać jeszcze lepszy rezultat, zalecamy zażywać lekarstwo w tej samej dawce również wieczorami przed pójściem spać.

Pamiętaj, aby zażywać ta naturalne lekarstwo regularnie, najlepiej codziennie w zalecanej dawce. Tylko wtedy rezultaty będą zadowalające. Należy jednak uzbroić się w cierpliwość, ponieważ ból nie znika od razu. Jednakże już po kilku dniach zauważysz znaczną poprawę.


Ten tekst jest oferowany wyłącznie w celach informacyjnych i nie zastępuje konsultacji z profesjonalistą. W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze swoim specjalistą.