Napary oczyszczające nasze ciało
Z różnych powodów możemy gromadzić toksyny w naszym ciele. Jednak jest sposób, aby je oczyścić i wyeliminować wszystkie nagromadzone substancje, które szkodzą naszemu ciału. Możemy zastosować napary oczyszczające, które odpowiednio oczyszczą nasze ciało.
Nie wszystkie napary oczyszczające będą działać jednakowo. Dlatego, aby odpowiednio przejść taką kurację, warto zastosować kilka różnych ziół. Dziś poznasz 4 z nich.
Napary oczyszczające nasze ciało
Aby przeprowadzić naturalne i odpowiednie oczyszczenie, możemy zastosować różne środki moczopędne i pokarmy wspomagające trawienie. Można wykorzystać pokarmy dostępne w domu lub, w przypadku ich braku, niektóre rośliny lecznicze.
W tym artykule poznamy niektóre rodzaje żywności, a także roślin, na bazie których można sporządzić napary oczyszczające dla naszego ciała.
Można je przyjmować nawet przez trzy tygodnie. Spożywa się je bez cukru lub używając naturalnych słodzików. Te zdrowe napary oczyszczające mogą zastąpić kawę lub czekoladę na śniadanie. Możesz również wykorzystać je, jako pyszny napój do posiłku, w porze lunchu lub kolacji.
Te napary są bogate w przeciwutleniacze. Zazwyczaj przygotowuje się je z łyżki suszonych roślin leczniczych, które zalewa się filiżanką wrzącej wody. Następnie pozostawia się je do zaparzenia na pięć lub dziesięć minut.
Oczyszczanie naparem ze skrzypu
Jeśli chodzi o najpopularniejsze napary, skrzyp ma świetne właściwości oczyszczające i może być mieszany z miętą, lukrecją, anyżem, miętą i koprem.
Pamiętaj, że należy je wymieszać w równych częściach, aby uzyskać herbatkę, która może być bardzo skuteczna w oczyszczaniu płuc z flegmy i śluzu. Skrzyp bardzo skutecznie wspomaga również procesy trawienia.
Oczyszczanie naparem z tymianku
Jest to napar polecany szczególnie dla wszystkich osób, które mają problemy z trawieniem i z nadmierną nerwowością. Tymianek przyczynia się również do lepszego funkcjonowania pęcherzyka żółciowego i wątroby. Ponadto jest doskonałym źródłem przeciwutleniaczy.
Aby przygotować ten napar, należy wymieszać i umieścić w filiżance równe części tymianku, melisy, kwiatu lipy i arcydzięgla. Całość zalewany wrzątkiem.
Następnie przykrywamy i zostawiamy na około dziesięć minut, aby napar dobrze naciągnął. Po tym czasie można odcedzić i wypić.
Oczyszczanie naparem z liści truskawek
Czasami toksyny gromadzące się w organizmie powodują pewne zaburzenia, takie jak nagromadzenie i nadmiar kwasu moczowego. Może to być początek bolesnej choroby zwanej dna moczanowa.
Jeśli chodzi o napary oczyszczające pomocne w tej sytuacji, właśnie liście truskawek okazują się idealnym rozwiązaniem.
Aby przygotować ten napar, potrzebujemy wymieszać w równych częściach liści mięty, liści żurawiny, liści podbiału i, oczywiście, liści truskawki. Ta mieszanka okazuje się doskonałym napojem o działaniu moczopędnym i przeciwutleniającym. Codziennie należy przyjmować jedną filiżankę.
Oczyszczanie naparem z czarnego bzu
Napar z czarnego bzu również ma właściwości moczopędne. Dlatego często się go stosuje w naturalnych kuracjach oczyszczających. W tym przypadku, można go połączyć z pewnymi roślinami, które wzmocnią działanie na poprawę trawienia i uspokoją nerwy.
Bierze się równe części czarnego bzu, zielonego anyżu, rumianku, szałwii i liści świerzbnicy. Napar ten przygotowuje się w taki sam sposób, jak poprzednie. W przeciwieństwie do oczyszczającego naparu z liści truskawek, tę herbatkę można przyjmować dwa lub trzy razy dziennie.
Na koniec trzeba dodać, że te napary oczyszczające są również przyjemne w smaku. Mają silne właściwości moczopędne i zawierają mnóstwo przeciwutleniaczy.
Pamiętaj, aby włączyć je do swojej diety, ale nie nadużywać ich. Powinny być częścią zdrowego stylu życia. W żadnym przypadku nie zastępują jednak żadnego leku przepisanego przez lekarza.
Wszystkie cytowane źródła zostały gruntownie przeanalizowane przez nasz zespół w celu zapewnienia ich jakości, wiarygodności, aktualności i ważności. Bibliografia tego artykułu została uznana za wiarygodną i dokładną pod względem naukowym lub akademickim.
- Sandhu, N. S., Kaur, S., & Chopra, D. (2010, July). Equietum arvense: Pharmacology and phytochemistry – a review. Asian Journal of Pharmaceutical and Clinical Research.
- Gallego, M. G., Gordon, M. H., Segovia, F. J., Skowyra, M., & Almajano, M. P. (2013). Antioxidant properties of three aromatic herbs (rosemary, thyme and lavender) in oil-in-water emulsions. JAOCS, Journal of the American Oil Chemists’ Society, 90(10), 1559–1568. https://doi.org/10.1007/s11746-013-2303-3.
- Wang, S. Y., & Lin, H. S. (2000). Antioxidant activity in fruits and leaves of blackberry, raspberry, and strawberry varies with cultivar and developmental stage. Journal of Agricultural and Food Chemistry, 48(2), 140–146. https://doi.org/10.1021/jf9908345
- Sidor, A., & Gramza-Michałowska, A. (2015, October 1). Advanced research on the antioxidant and health benefit of elderberry (Sambucus nigra) in food – a review. Journal of Functional Foods. Elsevier Ltd. https://doi.org/10.1016/j.jff.2014.07.012